Jméno a příjmení: Petra Domanská

Rok narození: 1997

Město působení: Boskovice, Brno    

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: cestování, vzdělávání, sport

Životní motto: „Dej a bude ti dáno.“

 

 


 

 • Petro, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostala k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Přítel pracuje v Prosperity na pozici regionálního ředitele, líbila se mi časová flexibilita práce a také kolektiv, ve kterém se pohybuje. Ze začátku jsem to brala jako zkušenost do života, postupně jsem však v této práci našla smysl.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Spolupráci jsem zahájila na konci července 2020.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Začínala jsem podnikat při zaměstnání, prvotním cílem bylo získat informace o finančním trhu do osobního života. Po pracovní době jsem každý den chodila do kanceláře na porady, vzdělávala se, potkávala se s klienty a kolegy. Postupně jsem přešla pouze do podnikání. Bylo to velmi náročné, ale stálo to za to!

V žádném případě by mě nenapadlo, že bych mohla pracovat jako manažerka, vést svůj tým a nést odpovědnost za další lidi (nejen za sebe). Také jsem si nepřipouštěla možný úspěch, který jsem po malých krůčcích měla čest zažít a stále zažívám.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracela?

Mám vystudovanou VOŠ zdravotnickou (obor všeobecná zdravotní sestra), vždy jsem chtěla pomáhat lidem. Bohužel se mi v tomto oboru nedostávalo uznání, natožpak možnosti plné seberealizace. Tyto potřeby jsem si mohla naplnit až v Prosperity.

Nejvíce mě však motivuje úspěch mých kolegů, když vidím, jak se mohou posouvat v kariéře, růst a žít vysněný život.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Je toho spousta – tím, že máme skvělý kolektiv, jsem si tu našla druhou rodinu, velmi blízké přátele. V zaměstnání mě demotivovala pracovní doba, už jen ten pocit že tam MUSÍM být, tudíž jsem ráda za časovou flexibilitu a samozřejmě nadstandardní finanční ohodnocení, díky němuž si můžu plnit sny.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Práce v Prosperity mi dovoluje rozvíjet talent, o kterém jsem doposud netušila – je jím právě komunikace a leadership. Velmi mi pomohla vystoupit z mé komfortní zóny a trochu se „obrnit“ do běžného života. V neposlední řadě podpořila také mé sebevědomí, které bylo po určitých životních situacích velmi nízké.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Rodina si přála, abych měla to jisté místečko v nemocnici na oddělení, stálý příjem a abych byla řadovým zaměstnancem. Jakmile pochopili, že to myslím opravdu vážně, maximálně mě podporují. S kamarády je to o něco horší, spousta z nich mě nepodporuje a ti „praví“ kamarádi se mi bohužel hodně vyfiltrovali.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Jsem sama sebou, říkám věci napřímo.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Práce manažerky určitě stereotypní není, právě naopak. Každý jsme jiný, je potřeba přistupovat individuálně ke všem kolegům i klientům. Nebojím se toho, že by mě stereotyp dostihl.

 • Jaký je Váš životní sen?

Procestovat celý svět, mít rodinu a vlastní dům.

 • Plníte si své sny? Jak?

Tím, že mám vytvořený vision board a stanovené cíle v diáři, mám je denně na očích. Je to super pocit, když si cíle v diáři mohu odškrtnout jako splněné. Ale jednoduše… Makám a jdu si za svým.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Svůj volný čas ráda trávím s rodinou, kamarády, přítelem a naším pejskem. Ráda sportuji a chodím do přírody.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Nemyslím si, že je to přímo recept na úspěch, nicméně tato klíčová slova mou cestu k úspěchu nejlépe vystihují: tvrdá práce, vytrvalost, sebedisciplína.

 • Proč jste si vybrala právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Věřím, že to, co dám, se mi dostane zpět.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Pro mě je to životní styl, jsem vděčná za tuto příležitost. Na společnosti se mi líbí vize – vzdělávat klienty ve finanční gramotnosti a díky jejich splněným cílům si plnit i ty naše.

 • Co byste vzkázala svým profesně mladším kolegům?

Klíčem k úspěchu je makat na sobě, mít odhodlání a pevné nervy. To vždy předčí talent.