Jméno a příjmení: Thomas Jungk

Rok narození: 1995

Město působení: Česká Lípa

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: podnikání a tým (přátelé), Jessie (francouzský buldoček), fitko, auta, osobní rozvoj

Životní motto: „Budete-li se tvrdě věnovat své práci, vyděláte si na živobytí, ale jestliže budete pracovat tvrdě na sobě, vyděláte si celé jmění.“


 • Thomasi, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

K práci finančního poradce pro Prosperity FS jsem se dostal úplnou náhodou a s úsměvem na to rád vzpomínám. 

Miluji auta! Jednoho dne mi soused vyhrožoval, že mi to auto podpálí. Ano, měl jsem strach, protože do něj bylo hodně investováno. 😊 Kamarád, Adolf Chuděj, si se mnou na toto téma sednul a probrali jsme možnosti. Jednoho dne poté hodil na Instagram příspěvek ohledně náboru nových kolegů do týmu v České Lípě. Ze srandy jsem na to zareagoval, ale pak jsme dali kafe a já se vyptával a vyptával. V kavárně už byl na mě připraven Tomáš Oborník.

Předtím jsem pracoval jako prodejce náhradních dílů v Auto Kelly. Výplaty byly slušné, ale začal jsem si vážit více času, než peněz a vnitřně jsem se potřeboval někam posunout. Nedokázal jsem si představit, že bych to dělal x let. Potřeboval jsem osobní i kariérní růst.

Díky Ádo a Tome 😊.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

SOS jsem podepsal 25. 10. 2019. Na plný úvazek se práci věnuji od 1. 4. 2020.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

První měsíc byl hodně náročný. Končil jsem v 15:00 hodin a často prohazoval směny. Naobědval jsem se, převlékl a v 15:30 jsem frčel do Ústí nad Labem.

Další den jsem pracoval do 18:00 hodin a v 19:00 následovala schůzka. Byl to mazec, ale šel jsem do toho!

Když jsem chodil s mým koučem na první schůzky, poslouchal a zapisoval si, pořád jsem si opakoval, že je to šílený a tolik znalostí nikdy mít nebudu. 😊 Pořád je na čem makat… Vždy bude. Pamatuji si svou první obchodní schůzku, o které jsem vyprávěl přítelkyni asi 3 hodiny. 😊

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Nyní je mou největší motivací můj tým. Na začátku kariéry jsem se učil obchodovat a pomáhal jsem pár lidem denně nebo týdně, motivací pro mě byla obrovská potřeba pomáhat více lidem. 

Další z mnoha motivací je touha po tom, aby potenciál šikovných lidí nezůstával skrytý někde ve fabrikách, ale makal s námi. Všude o tom mluvím. Byla by škoda, aby tací byli zavřeni na 3 směnách a trpělivě chodili do zaměstnání 40 let, když mohou 3 roky budovat byznys a poté si užívat svobodu. 

Motivací a pomyslným motorem je také snaha otočit všeobecný názor na finanční poradenství! Není fér být hozen do jednoho pytle.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Jednoznačně SVOBODU, osobní rozvoj, kariérní růst. Nemusím řešit, kolik mi zbývá dovolené, nebo počítat stravenky. Máme mnohem hodnotnější benefity a nemusejí být jen materialistické.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Posun cítím určitě v celkovém rozvoji sebe samého. Abych byl přesnější, tak v komunikačních a organizačních dovednostech, dokázal jsem vystoupit ze své komfortní zóny a splnit si cíl v rámci školení VA pro nové parťáky.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Dříve reagovali tak, jako by finančního poradce dělal každý. Tak jsem se zeptal: „Kdo?“ A moc jich teda nebylo, (prostě se to jen říkalo nebo říká). Neměl jsem a nemám rád označení „pojišťovák“. Já v pojišťovně určitě nedělám a dělat nebudu. 😊 Dělám finančního poradce a vykonávám komplexní práci od A do Z. Rodina mě neodsuzovala. Byla to má volba a nikdo mi do toho nekecal. Často se však u lidí z pohovorů potýkám s tím, že jsou ovlivněni rodinou či okolím a to mě dost mrzí.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Dohodnuté platí.

Pokud něco můžeš udělat teď, neodkládej to na zítra.

Řiď se systémem, který nastavili lidé, kteří vědí, co dělají. Nevymýšlej blbosti…

Buď rád za neúspěch – ten posouvá a ty jsi moudřejší.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Ano, to je pravda. V PFS to ale nehrozí. Každý den je jiný. To mám nejradši. Jediným stereotypem je ranní káva v kanceláři, pak se může začít. I kdyby nějaký stereotyp byl, tak to nevnímám. Beru to už jako životní styl, a to je bomba.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým životním snem je skvělá a nádherná rodina. Dopřát svým dětem to, co já nikdy neměl. Chci být nejlepší táta a manžel na světě! Mít dům se zahradou, bazénem, saunou, fitkem a garáží pro moje dvě auta a také manželčino. Dalším snem je díky této neuvěřitelné příležitosti vybudovat firmu ve firmě a vést kancelář parťáků a přátel, kterým pomohu plnit si sny. Sen by se měl stát cílem. Neměl by být jen sněním.

 • Plníte si své sny? Jak?

Jak? Mám perfektní nástroj – diář. Cíle, vision board, denní, týdenní, měsíční, kvartální, roční plánování. Vše krok po kroku. Nejlepší pocit je ta fajfka prostě! Tento rok si díky Prosperity splním jeden z mých největších snů, a to je zájezd do Keni. Viděl jsem na summitu soutěž o tento zájezd a řekl jsem si, že prostě letím! A těším se, až tam pojedu s lidmi, které moc rád poznám.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Svůj volný čas trávím ve fitku a výlety s Jessie. Chci začít číst knihy, které jsou doporučovány, seznam se jen hromadí. 😊

 • Máte svůj recept na úspěch?

K úspěchu potřebujete mít srdce v podnikání a podnikání v srdci. Vnímat úspěšné lidi kolem sebe, bavit se s nimi, poradit se. Cítit tu energii, motivaci. Ale… důležité je mít svoje PROČ.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Protože vše není jen o penězích. Samozřejmě je lepší plakat sám ve Ferrari, než plakat v autobuse. Největšími hodnotami je však zdraví, láska, přátelství a osobnost, kterou člověk je. Makejme na sobě a bohatství se dostaví!

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Ač tu jsem poměrně krátkou dobu, troufnu si říct, že Prosperity beru jako rodinnou firmu. Obrovský potenciál na trhu financí a brzy číslo 1. Miluji konkurenci, protože jsem v Prosperity FS. Jedinečná je určitě ve vedení Ládi Přibyla, který do toho dává vše, a společně zvyšujeme prestiž oboru. Je tu mnoho lidí, kteří měli špatnou zkušenost v jiných společnostech, řekli NE, už dost, a teď usilovně pracujeme na tom „vynést smetí“ a dát to do pořádku. Díky za skvělé zázemí.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Milí kolegové, parťáci, přátelé, poslouchejte své vedoucí, kteří se z chyb už poučili a směřují Vás ke správným krokům, abyste se stejným chybám vyvarovali. Plňte si své cíle, makejte na sobě. Musíte být viděni a slyšeni, že děláte nejlepší práci na světě. Ukažte, že to vy jste to ESO! A hlavně – nenechte si do toho kecat. Je to vaše rozhodnutí, váš život. Nenechte si brát sny, cíle a svobodu!