Jméno a příjmení: Vojtěch Bíza

Rok narození: 1997

Město působení: Břeclav, Znojmo

Aktuální pozice: Senior manažer

Zájmy/hobby: fotbal

Životní motto: „Trpělivost růže přináší“


 

 • Vojtěchu, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu?

Přesně po 3 letech od svého nástupu do firmy Prosperity FS jsem byl povýšen na pozici SM. Jsem velice pyšný na to, co jsem dokázal, a také na svůj tým. Těším se na další splněné kariérní cíle, které máme já i tým před sebou.

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Tak asi jako většina přes mého kamaráda a aktuálně kolegu Libora Radkoviče, který mi ukázal, jak pracuje. Zalíbilo se mi to, tak jsme to spolu vyzkoušeli a spolupráce nám funguje dodnes.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Od března 2018.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Ano jistě, je to chvilka, respektive pořád jsem na začátku své kariéry. Začátky jsou u všech podobné. Nicméně pro mě byl ten start trošku jednodušší tím, že jsme hned po půl roce s Liborem Radkovičem otevřeli kancelář u nás v Břeclavi. Nemusel jsem dojíždět apod.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Jsou to kolegové z ředitelství Jakuba Vlacha. Musím říct, že jsme obrovská parta se stejnými zájmy a cíli. Osobně práci neberu jako práci, já prostě chodím za kamarády a k tomu vydělávám peníze a pomáhám svým kolegům být úspěšnými.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Obrovské možnosti, o kterých jsem jen snil a nedovedl si představit, že je můžu někdy mít. Taky spoustu kontaktů a hlavně kariérní růst a možnost osobního rozvoje.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Díky tomu, že jsem před Prosperity žil v zahraničí a v ČR jsem nebyl nikdy zaměstnaný, tak mě určitě zformovala a naučila fungovat v životě. Díky práci v Prosperity jsem dospěl.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Rodina mi obrovsky pomohla. Teta dělala hypoteční specialistku, takže jsem měl informace o hypotékách z první ruky, což mi pomohlo se rychle aklimatizovat. Mými prvními klienty byla právě rodina – sestřenice a otec. Díky nim jsem mohl pokračovat v dalším rozvoji. Názor ostatních jsem neřešil, pro nováčky je to to nejlepší. Neřešit názory ostatních. A tímto jsem se řídil i já.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Určitě. Mám vypsaných pár bodů, které se snažím dodržovat. Patří sem hlavně trpělivost, důslednost, kontinuita, disciplína a taky vzít si z každého pochybení jisté ponaučení. Tohle jsou mé zásady. Dákle se snažím na sobě makat v oblasti osobního rozvoje.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Já osobně vůbec žádné stereotypy nevnímám. Práce v Prosperity je opravdu rozmanitá, každý si najde to, co ho baví. Mě osobně baví budovat pobočky a pracovat s lidmi.

 • Jaký je Váš životní sen?

Těch je určitě víc, není žádný největší. Snažím se plnit si své sny každou chvíli. Z kariérního hlediska je to pozice Zemského ředitele a z osobního – rodinný dům.

 • Plníte si své sny? Jak?

Ano, snažím se odměnit se pokaždé, když se mi něco povede. Nedávno to byla dovolená v Mexiku a vysněné auto Dodge Challenger 5.7L.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Já volný čas moc nerozlišuji. Miluji svou práci, takže já pracuji pořád. Ale jinak, když je prostor, pořád závodně hraju fotbal, takže když mě nepotkáte v kanceláři, tak mě najdete na hřišti.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Vždy jsem se nechal vést mým parťákem Jakubem Vlachem a poslechl jsem všechny jeho rady. Pravděpodobně proto jsem dneska tam, kde jsem.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Vychází z mého přesvědčení.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Dokazují to letošní meziroční nárůsty. Jsem přesvědčený, že díky profesionalitě a vizionářům naší společnosti dostaneme do českých domácností lepší finanční gramotnost a finanční poradenství se díky nám stane prestižní prací, kterou budou chtít dělat masy lidí.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Jednoznačně bych chtěl říct, že je vše možné. Kdo mě znal na začátku, ten si mě asi nedovedl představit jako Senior manažera, který vede 2 pobočky. Každopádně, jak jsem zmínil výše, nechte se vést! Nastavte si své vize, motta a podle nich se řiďte a nezapomeňte se také odměňovat! I když jsou to maličkosti, je to potřeba.