Jméno a příjmení: Radomil Bilovský

Rok narození: 1988

Město působení: Brno a okolí

Aktuální pozice: Samostatný osobní poradce

Zájmy/hobby: Auta (rád řídím), jídlo, sport

Životní motto: „I pád na tvář je pohyb vpřed.“ 


 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

K práci v Prosperity FS jsem se dostal díky přátelství s Dagmar Janíčkovou a vlastně s celou její rodinou, jelikož její bratr Petr studoval na stejné střední škole jako já. I díky němu jsem vlastně v oboru financí, a za to velký dík.

 • Jak dlouho se této práci věnujete? 

Ve financích se pohybuji od roku 2010. V Prosperity FS jsem 5 let.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Moje začátky byly takové, že jsem vlastně ani neměl v úmyslu se tímto oborem vyloženě živit. Takže to celé začalo při zaměstnání a prvotní účel byl ten, že se chci sám vzdělávat ve financích, jelikož jsem vůbec netušil, jak který produkt funguje. Do toho jsem měl v okolí hodně příběhů, jak kdekdo někomu „naletěl“ a přišel o peníze, a do této situace jsem se nikdy nechtěl dostat. Jenže jak pak zjistit, že se v těch věcech, jako je životní pojištění, penzijní připojištění a podobně, aspoň základně orientuju? No jednoduše, začal jsem do těchto věcí „strkat“ nos lidem v mém okolí. A tehdy to začalo. Následně se mi ta činnost začala líbit i jako práce, která má smysl a přidanou hodnotu.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet? 

Motivací je pro mě to, že mi přes ruky projde další portfolio klientů a přátel, kteří často (ne však vždy) mají různé smlouvy. S důvěrou je platí a žijí v domnění, že mají smlouvu, která jim pomůže. Ve výsledku to tak většinou není, a tak to společně napravíme, aby vše bylo v pořádku, fungující a spolehlivé. 

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního, nebo pracovního života?

Tato práce mi přináší neskutečně mnoho, hlavně moc nerozlišuji čas v práci a mimo ni. Říká se, že když děláte něco, co vás baví, nemusíte pak pracovat, a je to pravda. A co mi práce přináší, je takový mix možností, nových přátel, vzdělání a s tím spojených zkušeností. Můžu si plánovat čas, přesně jak já potřebuji, a to je jedna z velkých výhod a svobod. Dovolenou si mohu vzít, kdy chci, bez nutnosti se někoho prosit nebo se ptát. Díky naší dané kariéře a systému vím, co je potřeba udělat, abych mohl poskočit na vyšší pozici, a tím si ovlivnit příjem a plnit si pak své sny, jako je třeba téměř měsíční dovolená v Americe, na které jsme byli jako super parta z kanceláře. Byl to úžasný výlet. 

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula? 

Je to práce s lidmi, takže určitě v komunikaci, která je důležitá a která mě hodně baví. Dále pak ve vědomostech a zkušenostech, které se stále rozšiřují. 

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Tohle je různé, někteří negativně, někteří neutrálně a někteří docela s radostí, protože se jim o tyhle finanční věci mohu starat já, znají mě a vědí, jaký k této práci mám přístup. Například moje rodina, byla z počátku bohužel spíše negativní. Nepovažovali mé zaměstnaní za pořádnou práci, jelikož „nedělám rukama“. Někteří kamarádi se mi vyloženě vysmáli do obličeje, že nechápou, jak jsem se jen mohl k něčemu takovému „upsat,“ když všichni vědí, jaký ten obor má/měl pověst a kolik lidí tuhle práci zkoušelo a neuspělo. No a dnes jsou mými klienty jak moje rodina, tak i mnozí z těch původně negativních. Jsem jim hodně vděčný, že uměli přehodnotit názor a prvotní dojem. Nutno dodat, že více je těch, kteří na moji práci reagují pozitivně a jsou rádi, že jim bylo doporučeno setkání se mnou. Mám i klienty, kteří jsou se mnou prakticky celých 11 let, od začátku, a toho si moc vážím. Vážím si důvěry, kterou mi klienti a ve většině případů dnes už i přátelé dávají.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte? 

Mám jednu takovou hlavní zásadu a možná i motto v jednom. Dělat tu práci tak, jako bych ji dělal sám pro sebe nebo pro moji rodinu, a nikdy nebude problém. Jednoduše, vždy u každého klienta usiluji o to, aby odcházel s co možná nejlepším řešením, které je aktuálně možné. Pak vím s jistotou, že je o klienta perfektně postaráno a bude spokojený. Jako další, neslibuji nic, co není možné splnit, jsem prostě ten poradce, který klientovi neříká jen to hezké a líbivé, ale i to méně populární, aby dopředu věděl, co eventuálně může nastat za situaci.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy? 

Ano občas ten stereotyp o sobě dá lehce vědět, i když je práce s každým klientem jiná, každý má jinou životní situaci, jiné starosti a jiné cíle, které si chce splnit. I tak to ale občas může trochu sklouznout do stereotypu. Většinou pomůže projet se v autě, zaházet si míčem na koš, jít do fitka, prostě se hýbat a tuhle energii ze sebe dostat a je po stereotypu.

 • Jaký je Váš životní sen? 

Můj životní sen, je celkem jednoduchý, a to být spokojený, mít zdravou rodinu, mít pohodu, práci dělat s radostí a pro radost a vůbec mít možnost plnit si další sny. Hlavně chci mít kolem sebe dobré přátele a mít s kým třeba něco dobrého ugrilovat.

 • Plníte si své sny? Jak? 

Díky mé práci si sny plním. Nikdy by mě nenapadlo, že díky práci budu moci pohodově cestovat a získávat tak skvělé zážitky, že auto, které se mi líbí, nezůstane jen na plakátě na zdi nebo nástěnce... Naposledy jsem si splnil sen 1. 9. 2021, kdy jsem si pořídil AUDI RS3, a tak je zase o zábavu postaráno. Ale celkově je to také o možnosti, udělat někomu nějakou tu radost.

 • Jak trávíte svůj volný čas? 

Volný čas trávím hodně s přáteli, s rodinou a už rok mám doma kočku, která se stará o to, že není nikdy nuda. Dál rád vařím a zkouším nové věci, rád řídím, rád si pustím nějaký film nebo dokument, případně, když je hezké počasí, výlet.

 • Máte svůj recept na úspěch? 

Vydržet! Nenechat se odradit tím, co ostatní povídají nebo co si myslí, ale věřit si, že to dokážu, a jít si za svým. Je jedno, jestli rychleji nebo pomaleji, každý máme své tempo, důležité je vydržet a nevzdávat se. Nakonec se to vždy podaří, a pokud se to ještě nepodařilo, tak jít za nadřízeným, požádat o radu a pokračovat dál v práci. Není to jednoduché, ale kdyby to jednoduché bylo, dělá to každý. A to by pak nebylo ono.

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje? 

Je to proto, že chybami se člověk učí. Bez nich to bohužel nejde. Takže nemít strach z toho, že se občas něco nepodaří, to k tomu životu patří a patřit vždy bude. A že pokud chci v životě změnu, musím tu změnu začít u sebe.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná? 

Já osobně jsem strašně vděčný za to, že můžu být součástí takové super party, jakou v Prosperity FS jsme, firma se chce posunovat dopředu a taky se posunuje, každý rok uděláme spousty práce, aby náš obor byl zase o kus lepší a klienti spokojenější. Navíc jsme prostě skvělá parta a Prosperity FS je pro mě taková druhá rodina.

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

Určitě se nebát udělat změnu a přijít mezi nás, máme, dovolím si tvrdit, špičkové zázemí i školení, na kterém firma neustále pracuje a zlepšuje jej. K tomu přidat nějaké to sebevzdělávání, mít o práci zájem a v neposlední řadě poslouchat a důvěřovat manažerovi. Pak je úspěch jen otázkou času. 