Jméno a příjmení: Bc. Tomáš Pospiš

Rok narození: 1992

Město působení: Břeclav, Brno

Aktuální pozice: Manažer 

Zájmy/hobby: rodina, sport, rybaření, hra na kytaru, hudba, příroda, filmy, dobré jídlo

Životní motto:  „Raději zemřu ve stoje, než bych žil život na kolenou!“


V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

Momentálně jsem na pozici Manažer. Co se týče budování týmu, tak i když se mi v týmu vystřídalo několik kolegů, veškeré budování mám stále před sebou. V tuto chvíli je to něco, na co se snažím plně soustředit a rozvíjet se na co nejvyšší úroveň.

Na tuto pozici jsem se dostal přibližně za šestnáct měsíců od nástupu do Prosperity. Osobně jsem za to velmi rád, ale vnímám to tak, že jsem v mé kariérní cestě na úplném začátku.

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

K této práci jsem mě přivedl můj bývalý klient ve fitness, kde jsem pracoval v té době jako trenér. V minulosti jsem měl s finančními produkty lehké zkušenosti a tak mi tento obor nebyl úplně cizí. 

Byl jsem přizván na pohovor, kde semnou jednal můj nynější oblastní ředitel. Při životních rozhodnutích, která vyžadují velkou odvahu, se takřka vždy rozhoduji na základě vnitřního pocitu. I když jsem měl v té době docela obstojný příjem, okamžitě jsem se rozhodl, že bych se chtěl vydat tímto směrem. 

Dnes jsem za toto rozhodnutí nesmírně rád. 

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

V tuto chvíli jsem v Prosperity necelé dva roky.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzhledem k tomu, že jsem ve firmě tak krátkou dobu, tak na otázku, zda si vzpomenu na mé začátky, nemám moc rozsáhlou odpověď. Samozřejmě, že začátky nejsou nikdy jednoduché a pokud jsou, tak to za to nestojí. 

V minulosti jsem se věnoval podnikání, které se týkalo jak služeb, tak i obchodu. V těchto dobách jsem si zkusil co to je, když se opravdu nedaří a člověk leží na dně moře s koulí u nohy. Upřímně, když se potom stalo, že nějaký klient ze startu zazlobil, mě absolutně nevyvedlo z míry a byl jsem schopen s úsměvem pokračovat v krasojízdě dále. 

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Motivuje mě to,  že se chci každý den posouvat a hlavně pracovat na své vizi. Osobně si myslím, že nejkrásnější na úspěchu je samotná cesta k němu. Nesmírně mě baví pomáhat lidem, jak klientům, tak i mým kolegům, kterým se vždy snažím předat to nejcennější, co jsem za mou podnikatelskou a obchodní kariéru načerpal. 

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

Do osobního života mi tato práce dodává jistotu, kterou jsem vyžadoval. Tím mám na mysli jistotu, že po finanční stránce stojím pevně na nohou, nikoliv na chatrné bárce plné děr uprostřed širého oceánu plného hladových žraloků. 

Po pracovní stránce je to otázkou radosti samotné. Každý den si vážím toho, že dělám něco, co mě baví. 

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Určitě jsem zaznamenal posun i v osobnosti. To ale nenáleží k hodnocení mě, nýbrž lidí, kteří mne znali v minulosti a znají mě i nyní. Co já osobně jsem na sobě znatelně zaznamenal je, že konečně umím efektivně plánovat svůj čas. To je přínos, který jsem potřeboval ,,jako sůl''.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Musím se přiznat, že ohlasy ostatních moc neregistruji. Myslím si ale, že moje okolí přátel je s tím ,,v pohodě''. 

Nejdůležitější je pro mě to, jak moji práci vnímá nejbližší rodina, ta mě naprosto podporuje, což je pro mě absolutně nejdůležitější. 

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Snažím se být férový, loajální, ohleduplný, důsledný a pokud mám kolegu, snažím se mu být co nejvíce nápomocen tak, aby věděl, že se na mě může spolehnout. 

Pokud se do něčeho dám, snažím se to dělat naplno. 

 • Plníte si své sny? Jak?

Ano, plním si své sny. Mé ústřední motivy byly při změně povolání, abych se mohl starat o svou rodinu, což se mi daří, a to je pro mě nejdůležitější. I s bratrem se snažíme doma pomáhat co to jen jde. V tuto chvíli jsme ve fázi, kdy už oba víme, že doma o ně bude vždy postaráno, a to ve mně evokuje nesmírný klid a radost. 

Osobně jsem si minulý týden koupil vysněné auto. Taky jsem chtěl mít spoustu obleků a bot, dnes jich mám asi jedenáct, takže základní počet mám splněný. V měsíci březnu jsem si také koupil stavební pozemek, který je pro mne velkým splněným snem.

Dále se chystám cestovat s rodinou. Cestování jsem mírně zanedbával, ale myslím si, že ve třiceti letech mám ještě spoustu času na to, abych procestoval svět. 

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Mám tříletou dceru a přítelkyni, snažím se trávit spoustu času s nimi. Jak jsem zmiňoval, velice rád sportuji. Jsou dny, kdy se dostanu do fitness i dvakrát za den, i když jako trenér nepracuji, zůstal mi tento sport velmi blízký. Dále hraju malý fotbal na celorepublikové úrovni a velký fotbal za hranicemi, v Rakousku. Sport jako takový spotřebuje hodně času, nicméně bez sportu si nedokážu život představit. Dále rád chodím do přírody, na wellness, mám rád saunu a jiné regenerační aktivity. 

 • Máte svůj recept na úspěch?

Můj hlavní recept na úspěch je takový, že pokud dodržujete základní rysy - USPĚJETE. 

- Odhodlání

- Vytrvalost 

- Píle

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Samozřejmě těch mott mám více, ale tohle mi přijde velice blízké, tomu, jak já osobně smýšlím. Je to výrok který prohlásil kubánsko- argentinský revolucionář Che Guevara. Myslím si že tohle motto vypovídá samo o sobě. 

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Společnost Prosperity pro mě znamená příznivé prostředí, kde mohu uplatňovat svůj podnikatelský záměr. Velice pozitivně hodnotím přístup majitele společnosti, který se za každou cenu snaží tuto firmu posouvat a rozvíjet správným směrem.

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

Pokud Vám nebude práce ,,smrdět jak potkanovi železo'', nebudete se bát telefonovat, budete to myslet s klienty dobře a budete mít zájem na sobě pracovat, vzdělávat, zkrátka pokud budete dodržovat to, co Vám řekne Váš manažer, tak budete úspěšní.