Ročník: 1995

Město: Jevíčko

Pozice: Senior manažer

Zájmy: Posilovna, basketbal, auta

Motto: „Přestaň si přát, začni makat“  


Lukáš Šnobl jde ve své kariéře neustále nahoru. Před rokem byl povýšen do pozice Manažera, letos na konci roku poskočil na pozici Senior manažera. Co všechno stojí za jeho úspěchem?

Před rokem jsme spolu dělali rozhovor při Vašem povýšení do pozice Manažera, nyní už jste Senior manažer. Jakou cestu jste musel „urazit"?

Cesta to nebyla lehká. Dnes mi přijde, že jsem si před rokem ještě plně neuvědomoval, co práce manažera obnáší. Dal jsem si předsevzetí, že chci jít spolupracovníkům příkladem. Takže mi přibyla spousta práce. A také jsem si řekl, že tahle práce není pro každého a čas budu věnovat jen těm, kteří se sebou opravdu něco chtějí dělat. Což bohužel i vedlo k tomu, že jsem se musel rozloučit s pár spolupracovníky.

Co se od té době změnilo ve Vašem přístupu k práci?

Za poslední rok jsem hodně zapracoval na time managementu. To vedlo k tomu, že jsem začal zvládat daleko více práce za stejný čas.

Jak nyní vypadá Váš tým?

Jak jsem již řekl, požadavky na práci se zvedají. Jsem rád, že od začátku v Prosperity FS společně spolupracujeme se Zdenkem, se kterým to nebylo vždy úplně lehké, ale jeho osobnost se časem, snad i díky mně, dost posunula a je z něho plnohodnotný, k dnešnímu dni nastupující, manažer. Dále je týmový výkon postaven vždy na práci asi čtyř lidí, kde se střídají spolupracovníci, kteří poradenství nemají zatím jako hlavní náplň práce. Celkově nás je k dnešnímu dni sedm, ale někteří teprve začínají.

Je těžké najít spolehlivé spolupracovníky?

Klíčové je slovo spolehlivé. Za dobu, co tuto práci dělám, jsem zažil hodně zklamání při vložení důvěry do špatného člověka, kterému jsem věnoval čas zbytečně. Se zkušenostmi, které jsem za dobu práce nasbíral, si myslím, že už dokážu odhadnout, kdo má k této práci předpoklad. Takovým se chci hlavně věnovat.

Jaké jsou podle Vás důležité kroky k úspěchu?

Důležité je dobře vědět, proč to děláte, a mít cíle, které jste schopni v čase si plnit, aby za Vámi byl vidět úspěch. Hodně důležité pro mě v poslední době bylo snažit se lidem věci objasňovat tak, jak bych to od druhého chtěl slyšet sám.

A hlavně nevymlouvat se, věnovat svůj čas efektivním aktivitám, které mě posouvají dopředu, a rozvíjet své schopnosti.

Důležitá je i ochota investovat do sebe, do svého vzdělávání. Co to znamená u Vás?

Dříve jsem tomu nevěnoval moc pozornosti a na sebevzdělávací akce jsem chodil, řekněme, jen z povinnosti. Dnes jsem ale rád, že jsem různé semináře absolvoval. Z poznámek těžím doteď a hlavně pořád dokola. Co se týče investice do sebe, tak je tomu podobně. Nevnímal jsem to jako prioritu, ale díky radám ostatních jsem to začal dělat a dnes vidím, že dresscode, auto a vystupování je základem i toho, co bych hodnotil na svém poradci/manažerovi.

Musím se zeptat. Minule jste mluvil o podpoře rodiny, ale trochu skeptickém postoji kamarádů vůči Vaší práci. Už se to změnilo, když vidí, jakým směrem jdete?

Řekl bych to asi tak, že lidé v mém okolí pochopili, že se jen tak nevzdám. Tím, že jsem vytrval a posbíral i pár úspěchů, tak se lidé na mou osobu, a myslím, že i na práci poradce obecně, začali dívat z jiného úhlu. Od pár z nich jsem to slyšel i osobně. Samozřejmě ale ne ve sto procentech.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Můj pracovní den se od posledně hodně změnil. Dříve volné dopoledne se proměnilo ve schůzky nebo zaškolování, což bude mít snad za následek více času do budoucna, až veškerá práce nebude pouze na mně. Víkendy si snažím nechávat volné, podle potřeby se ale nevyhnu občasným školením nebo schůzkám, když to časově jinak nejde.

Jak se za ten rok změnil Váš pohled na společnost Prosperity FS? Čeho si na ní nejvíce vážíte? Jaké jsou  Vaše cíle a plány pro rok 2018?

Že by se mi změnil pohled, se asi říct nedá, spíš jsem si ujasnil, že to byla správná volba. Když jsem přišel, řada lidí se na mě dívala s opovržením hlavně asi kvůli věku. Postupem času jsem si řadu z nich značně oblíbil, inspiroval se a zkušenosti déle pracujících spolupracovníků využil k větší profesionalitě. 

Prosperity je pro mě jako rodina a spousta kolegů jsou pro mě velmi dobrými přáteli. Plán na rok 2018 je jasný. Najít spolupracovníky, které bude práce naplňovat stejně jako mě, a pomoci jim rozvíjet jejich potenciál.