Ročník: 1993

Město: Kladno

Pozice: Manažer

Zájmy: Sport, rodina, kultura, cestování

Motto: „Kdo vytrvá, ten uspěje“  


Radej Šnajdr byl ve společnosti Prosperity FS povýšen na pozici Manažer. Svoji práci má velmi rád a řídí se jasnými pravidly. Být odpovědný a jít příkladem.

Proč jste se rozhodl stát finančním poradcem?

Dříve jsem nikdy nepřemýšlel nad tím, že bych se stal finančním poradcem. Původně jsem se věnoval řemeslu. Bavilo mě stavebnictví, ale jednoho dne mě oslovil můj kamarád z mládí           a ukázal mi svoji práci, která mě chytla, baví mě a je dobře ohodnocená. Touto prací žiji.

Co na to vaše okolí? Setkal jste se s typickými negativními reakcemi?

Samozřejmě, s negativními reakcemi jsem se setkal, dokonce i z řad rodiny a blízkých přátel. Nikdy mě ale neodradili, protože vždy vím, co chci, a za tím si jdu.

Vzpomenete si, jaké byly začátky vaší kariéry?

Na to si pamatuji velmi dobře, byly to těžké začátky. Vzhledem k tomu, že jsem pracoval ve stavebnictví, tak mé komunikační schopnosti byly velmi špatné. Postupem času se vše zlepšilo díky četbě odborných knih a vytrvalosti, která je v této práci potřeba.

Jak vypadala vaše cesta do současné pozice?

Tuto cestu jsem si naplánoval zhruba před čtyřmi měsíci, kdy jsem začal intenzivně pracovat na rozšíření svého týmu, který je k dosažení této pozice nezbytný.

Už od začátku jsem věděl, že nechci zůstat jen poradcem, ale chci být schopným manažérem a vést svůj tým. Proto jsem musel přehodnotit svůj přístup a být ještě víc odpovědný a jít příkladem.

Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Ano, moje zásada je, že šaty dělají člověka. Vždy se snažím být správným gentlemanem na profesionální úrovni.

Při Vaší práci je velmi důležitý výběr spolupracovníků. Jak je tomu u vás?

Tato branže je sama o sobě velmi těžká a psychicky náročná, proto ji nemůže dělat každý. Výběr spolupracovníků je tedy velmi důležitý a nezbytně nutný. Hledám lidi, kteří jsou mi podobní, vytrvalí a cílevědomí a vědí, co v životě chtějí dokázat.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Každé ráno vstávám v 7:30, vyřeším emaily, popřípadě nutné věci přes PC. Potom se přesunu do kanceláře, kde si dělám optimalizace pro klienty. Poté jdu   s kolegy na oběd. Po příchodu mám většinou sezení se spolupracovníky mého týmu          a řeším s nimi práci. Po sezení obvykle jdu na svoje osobní schůzky. Když zbyde více času, tak si jdu zacvičit, nebo se odreagovat jinou sportovní aktivitou. Večer se vracím do kanceláře a dodělávám smlouvy, které jsem vybral přes den, abych je mohl odevzdat. Kolem 20. hodiny, někdy i později, se vracím domů.

Co osobní život a volný čas?

V osobním životě se věnuji svojí přítelkyni a mému psovi. Chodíme na procházky, já i přítelkyně milujeme kino. Ve volném čase chodím běhat nebo cvičit, v létě se rád starám o svoji zahradu, pěstuji květiny nebo okrasné stromky.

Co Vás baví a při jakých činnostech se nejlépe odreagujete?

Mám moc rád přírodu, takže moje odreagování je procházka, kde na vše zapomenu. Většinou doma nechávám mobil, aby mě nic nerušilo. Rád sportuji, trávím čas   s přáteli nebo návštěvou kina.

Jaký je váš sen? Ať už osobní nebo pracovní?

Mým největším snem je pořídit si Chevrolet Corvette Stingray v červené barvě. Samozřejmě bych chtěl mít zdravou zabezpečenou rodinu a jezdit čtyřikrát v roce na krásné dovolené po světě. Mým pracovním snem i cílem je stát se ředitelem.

Máte svůj recept na úspěch?

Můj recept na úspěch je vydržet. Nesnažím se být nejlepší ve všem, ale soustředím se na jednu věc a dávám tomu sto procent. Potom úspěch přijít musí.

Co je pro Vás nejdůležitější ve společnosti Prosperity?

Jsem v tomto ohledu nenáročný a stačí mi stoprocentní podpora ze strany společnosti.