Ročník: 1995

Město: Horní Poříčí

Pozice: Junior manažer

Zájmy: práce, kapela, vaření, psychologie

Motto: „Hlavně v klidu…“


Tomáš Vais byl ve společnosti Prosperity FS povýšen do pozice Samostatného poradce. Své práce si nesmírně váží a tvrdí: „Nejlepší investice, kterou jsem kdy udělal, byla do vlastního podnikání.“

Proč jste se rozhodl stát finančním poradcem?

Jednoduché, chtěl jsem změnu. Po střední škole jsem nastoupil do zaměstnání a opakovatelnost denního pracovního režimu mě ubíjela. Přibližně po roce jsem tam tedy skončil. V životě jsem vždy chtěl časovou svobodu. Vždy mě bavilo pracovat na vlastním projektu, realizovat se a rozhodovat o své pracovní kariéře.

Co na to Vaše okolí? Setkal jste se s typickými negativními reakcemi?

Samozřejmě, ale nemám jim to za zlé. Špatné reakce nesou nějakou špatnou zkušenost v životě člověka. Motivovalo mě to a šel jsem si za svým.

Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzpomínám si na to velice dobře, nikdy na ně nezapomenu. Byl jsem ze všeho nadšený.

Společnost mi dala velice kvalitní vzdělání, abych se mohl stát dobrým finančním poradcem a společně s kolegy mě podporovala. Jsem přesvědčen, že díky své aktivitě a podpoře jsem měl dobré výsledky a bylo mi doporučeno odejít z práce a věnovat se poradenství na plný úvazek.

Jak vypadala Vaše cesta do současné pozice?

Ve financích jsem od začátku roku 2015. První půlrok jsem se dostal na základní vedoucí pozici, kde jsem setrval až do roku 2017. Uvědomil jsem si, že manažerská práce pro mě teď není prioritou, tak jsem se vydal na samostatnou dráhu. V budoucnu chci dále pokračovat na manažerských pozicích.

Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

  • Hlavně vše v klidu… Časová omezení mě stresují. Když mám dostatek času, tak vše kvalitně připravím a přidám třešničku.
  • Co nemusíš ty, ať dělají ostatní.
  • Nemusíš být chytrý, ani nadaný, abys měl informace a přípravu.

Důležitá je i ochota investovat do sebe, do svého vzdělávání. Co to znamená u Vás?

Z počátku jsem to nechápal a odmítal. V současnosti investuji na všech frontách. Školení, knihy, image, pracovní prostředí a nástroje, skoro vše se časem vrátí i s úroky. Nejlepší investice, kterou jsem kdy udělal, byla do vlastního podnikání.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Vstávám okolo šesté hodiny a následují klasické ranní rituály. Na snídani vždy vajíčka! Před osmou už jsem v procesu, věnuji se administrativě, hledání nových obchodů a klientskému servisu. Po obědě jsem nejčastěji na schůzkách s klienty. Nepočítám, v kolik končím, ale kdy je práce hotová. 

Co osobní život a volný čas?

Především se věnuji hudbě a aktivně působím v kapele, takže trávím hodně času cvičením a zkouškami. Také rád vařím a trávím čas s partnerkou a přáteli.

Co Vás baví a při jakých činnostech se nejlépe odreagujete?

Moje práce a schůzky s klienty, vaření a kapela. Nic se nevyrovná pocitu, když hraji pro nadšené posluchače a mám spokojené klienty. Když dělám, co mě baví, dodává mi to energii.

Jaký je Váš sen? Ať už osobní, nebo pracovní.

Chci být šťastný! Každý ať si pod tím představí, co chce (úsměv). Pro každého to může znamenat něco jiného.

Máte svůj recept na úspěch?

Stačí vědět, co chci a kam směřuji, pak se začnou dít věci…  A makat (úsměv)!!!

Co je pro Vás nejdůležitější ve společnosti Prosperity?

Jednoznačně systém a firemní benefity. Je pro nás vytvořen úspěšnými lidmi a je famózní. Nejjednodušší je kopírovat úspěšné lidi. Práce je velmi usnadněna a můžeme se soustředit na důležité věci. Šetří to čas.