Ročník: 1992

Město: Kladno

Pozice: Manažer

Zájmy: sport, cestování, hudba

Motto: „Uprostřed každého problému se nachází příležitost.“


Proč jste se rozhodl stát finančním poradcem?

Začalo to tím, že jsem řešil svou pojistnou událost. Můj kamarád z dětství mi poradil, abych se obrátil na jeho finančního poradce Jaroslava Zázvorku. Ten mi pomohl vyřešit celou situaci, poté jsem se začal více zajímat o tuto práci, co se v branži řeší, a velmi mě to zaujalo. Práce s lidmi mě vždy bavila a finanční ohodnocení odvedené práce od institucí je nadstandardní oproti jiným pracovním pozicím.

Co na to Vaše okolí? Setkal jste se s typickými negativními reakcemi?

Ano, setkal. Jak v rodině, tak u svých známých. Postupem času se názory měnily. Bohužel někteří lidé, co v této branži neuspěli, na finanční poradenství nehází dobré světlo.

Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Získávání prvních znalostí a zkušeností v oboru bylo pro mě náročné, sám jsem si nebyl jistý, zda to zvládnu, ale věděl jsem, proč začínám, a to bylo důležité. Správný cíl je hlavní nástroj.

Jak vypadala Vaše cesta do současné pozice?

Když jsem přivedl kolegy do mého týmu věděl jsem, že se budeme všichni posouvat. Pozici manažera jsem si naplánoval zhruba před třemi měsíci. Mám radost, že se mi to podařilo. Posunul jsem se dál a tím si splnil jeden z mých cílů a teď si nastavím další. Po mém povýšení přijdou na řadu moji kolegové z týmu, kterým k postupu pomohu, jak budu moci. Každopádně určitě nechci zapomenout poděkovat za dosaženou pozici již zmíněnému týmu a především mému nadřízenému Jaroslavu Zázvorkovi, který mě podrží v každé těžké situaci. Dále naší asistentce Tereze Fialové, která pro mě udělá první poslední, čehož si velice vážím. Vím, že přítelkyně to semnou taky neměla jednoduché a i jí patří velké díky.

Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Poskytovat služby pro klienta kvalitně a věnovat jim dostatek času.

Důležitá je i ochota investovat do sebe, do svého vzdělávání. Co to znamená u Vás?

Investice do sebe sama je pro mě důležitá, protože nejen znalosti v oboru, ale i vzhled má pozitivní vliv na klienty.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Ráno vstávám v osm hodin. Dám si snídani a vypravím se do kanceláře. V kanceláři bývám v devět hodin. Vyřídím si své povinnosti (administrativa a e-maily). Poté jdu s kolegy na oběd. Následně mám schůzky s klienty a sezení se svými kolegy z týmu. Přesný čas se určit nedá. Co nestihnu v týdnu, tak řeším o víkendu.

Co osobní život a volný čas?

Svůj volný čas trávím se svojí přítelkyní a také v rodinném kruhu. Čas najdu i na své záliby, jako jsou hokej a fotbal.

Co Vás baví a při jakých činnostech se nejlépe odreagujete?

Nejvíce se odreaguji, když jdu se svými přáteli na zmiňovaný fotbal. Chodíme společně už osm let na utkání Slavie Praha. Dále se rád podívám s přítelkyní na hezký film nebo chodíme na procházky se psem.

Jaký je Váš sen? Ať už osobní, nebo pracovní.

Mít uznání od svého nejbližšího okolí a být finančně nezávislý.

Máte svůj recept na úspěch?

Receptem je vždy správně nastavený cíl. To je jediné, co mě vždy vytáhne z postele a začnu makat.

Co je pro Vás nejdůležitější ve společnosti Prosperity?

Kvalitní zázemí. Což splňuje na 100 %.