Ročník: 1993

Město: Jevíčko

Pozice: Manažer

Zájmy: basketbal, kapela, lyžování

Motto: „Méně mluv, více čiň.“  


Co Vás vedlo k tomu stát se finančním poradcem?
Dá se říct, že určitě změna dřívějšího zaměstnání, ve kterém jsem byl nespokojený a psychicky mě to ubíjelo. Chtěl jsem dělat něco, v čem se můžu posouvat, jak osobnostně, tak v rámci kariéry a zároveň za to budu spravedlivě finančně odměněn. Dále taky čas v rámci dovolené, které jsem měl neustále málo.

Jak na Vaši volbu reagovalo okolí? Setkal jste se s typickými negativními reakcemi?
Samozřejmě. Asi jako u každého, který v tomhle začíná, byl strach prvně u rodičů a hned v zápětí u kamarádů a známých. Klasické věty o tom, že finančních poradců je hodně, že všichni někoho mají a nebudou chtít nic řešit. Teď jsou většina z nich moji klienti a díky doporučení i jejich známí.

Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?
Začínal jsem v Prosperity současně se zaměstnáním, takže to bylo náročné. První měsíc byl krušný, právě díky názoru kamarádů i spolupracovníků v předchozí práci. Díky však podpoře mého nejlepšího kamaráda a manažera se mi podařilo hned další měsíc posunout o první kariérní pozici a věděl jsem, že to má smysl.

Jak vypadala Vaše cesta na současnou pozici?
Trvalo mi to déle, než jsem si představoval. Manažerská pozice je však o tom, naučit svoje nováčky to, co umí manažer a já chtěl mít jistotu, že je to naučím kvalitně na 100 %. Takže jsem se cca po tři čtvrtě roce zaměřil na to, komu bych mohl změnit život a s kým bych se chtěl vydat na manažerskou cestu. Cca po dalších 4 měsících se mi to podařilo a mám u sebe skvělé dva kamarády, s kterými sdílím kancelář a kterým pomáhám nastartovat kariéru.

Jakými zásadami se při své práci řídíte?
Rychlost, přesnost a plánování. Nemám rád, když mi něco leží dlouho na stole. Na druhou stranu nic nepodcenit a mít vše na 100 %. Nejdůležitější je však naplánovat si měsíc a splnit termíny.

Důležitá je i ochota investovat do sebe, do svého vzdělávání. Co to znamená u Vás?
Podle mě nejdůležitější. Všichni si tím teď procházíme. Různé certifikace v rámci České Národní Banky a refresh školení produktů jsou základ, aby člověk mohl odvádět kvalitní práci pro klienty. Trh se neustále mění a člověk musí být v obraze a vědět o všech novinkách a změnách. V dnešní době například v souvislosti u hypoték.
Investovat do sebe to je něco pro mě (smích). Nejen však v práci ale i na venek. K tomu patří například i vystupovaní. Neustálé obnovování šatníku - košile, obleky, toho není nikdy dost. Ale taky výbava jako telefon, hodinky, auto. Člověk musí dobře vypadat a potom se i lépe cítí, lépe se mu pracuje. Nejlepší investice, jak všichni víme, je sama do sebe a svého podnikání.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Záleží, jak má člověk nabitý program. Jsem člověk, co si rád pospí. Takže vstávám okolo půl deváté, abych byl nejpozději 9:30 v kanceláři. Nachystám si projekty a věci co potřebuji. Popřípadě vyřídím schůzky, co mám dopoledne, zadám práci asistentkám a jdu na oběd. Odpoledne sedám do auta a vyrážím do terénu - ke klientům. Většinou se vracím domů okolo 19.00 hod, pokud nejsou nějaké pozdější schůzky nebo jiné aktivity.

Jak trávíte volný čas a při jakých činnostech se nejlépe odreagujete?
V týdnu trávím nejvíce času na hřišti. Trénuji v Jevíčku chlapecký tým basketbalu do 19 let. Hrajeme nadregionální ligu, takže 2x týdně trénink, víkend zápasy. K tomu chodím sám ještě hrát jednou týdně basketbal, a volejbal. Potom už toho času v týdnu moc není. No a víkendy pro jistotu trávím na cestách s kapelou s kterou hrajeme už nějakých 13 let. Plesy, zábavy, svatby, festivaly to jsou moje víkendové radovánky (smích).

Máte svůj recept na úspěch?
Nedá se říct, že recept. Člověk musí být neustále pozitivní a nenechat se odradit z životních zkoušek. Naopak se snažit, když ho něco srazí, se o to více posunout nahoru. Tahle práce mě naučila, že vše je o tom vytrvat, věřit a makat a potom přijde úspěch.

Jaký je Váš sen? Ať už osobní, nebo pracovní.
Určitě být finančně nezávislý, mít spokojenou rodinu, které budu moc dopřát cokoliv. Přijde mi, že v dnešní době se v rodině nejvíce řeší peníze a je to většinou začátek nervozity a problémů.
V rámci kariéry je to určitě pozice Oblastního Ředitele. Pro mě je to pozice, na které si člověk může opravdu říct, že je v klidu a že něco dokázal.

Co je pro Vás nejdůležitější ve společnosti Prosperity?
Přátelská nálada, kolegové a přístup všech kolem mě. Člověk se nemusí bát s čímkoliv přijít a na cokoliv se zeptat. Neustále si pomáháme, motivujeme a odměňujeme. V žádné jiné práci jsem nic takového nezažil a jsem za to strašně vděčný. Trávíme většinu času spolu i mimo práci ať už na výletech, večeři, společné dovolené. Kolegové, co jsou se mnou v kanceláři, jsou pro mě jako součást rodiny.