Ročník: 1988

Město působení: Brno

Pozice: Senior manažer

Zájmy: fitness, podnikání, cestování

Motto: „Feel the fear and do it anyway.“ / „Velké vize malými kroky.“


 • Ondřeji, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Na doporučení kamaráda jsem se potkal se svým současným oblastním ředitelem Ing. Alešem Komínkem. Naštěstí to bylo v období, kdy jsem pokukoval po kariérním růstu a změně. Využil jsem pozvání na info přednášku PFS a s Alešem jsme se stali byznys parťáky.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Ve financích podnikám 3 roky.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzpomínám si velmi dobře. Bylo nutné skloubit zaměstnání, poradenství a osobní život. Nebylo to snadné, nicméně při ohlédnutí zpět vím, že se toto nelehké období velmi vyplatilo a změnilo můj život do podoby, kterou jsem si vždy přál.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Skvělé motivační a zdravě soutěživé prostředí ve firmě. Nárůsty kolegů nastavují stále vyšší a vyšší laťku, pracujeme ve skvěle nastavené společnosti, a proto nesmím nevyužít jediný den.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Neustálý rozvoj v komunikaci a naslouchání klientů a spolupracovníků, časovou svobodu. Mám možnost si sám určit, kdy budu pracovat, a být nadstandardně ohodnocený za dobře odvedenou práci.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Věřím, že jsem se za poslední 3 roky změnil od základu. Komunikace mezi lidmi je základem všeho a právě v komunikaci jsem se díky neustálému rozvoji posunul o velký kus kupředu. Díky výsledkům a spokojeným klientům, které za svou prací vidím, jsem mnohem vděčnější, že se věnuji smysluplné práci.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Z počátku byla rodina i přátelé řekněme nedůvěřivá. Nyní jsou si jisti stejně jako já, že jsem si vybral správně a cítím podporu ze všech stran. Občas je třeba udělat to, co se ostatním nechce, proto abychom žili tak, jak ostatní nemohou.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Mé zásady jsou především morální. Jsem přesvědčený, že pokud budu cokoliv dělat nejlépe, jak dovedu, a podle toho nejlepšího svědomí, výsledky se musí dostavit.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Stereotyp jako manažer opravdu nezažívám. 😊  Práce s lidmi je každý den jiná. Na druhou stranu mi stereotyp vcelku vyhovuje. Rád rostu stabilně a pravidelně.

 • Jaký je Váš životní sen?

Finanční a časová svoboda, která mi umožní pomáhat a měnit život jiným.

 • Plníte si své sny? Jak?

Pravidelně si odškrtávám splněné sny a cíle na vision boardu ať už jde o materiální věci, cestování, nebo zážitky.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Ideálem je nedělit pracovní a volný čas. Rád se potkávám se svými kolegy v kanceláři i jinde, stejně tak se rád potkám se stávajícími klienty, se kterými mám skvělé vztahy, nebo s novými klienty. Když ale nepracuji, zajdu si zacvičit, na dobré jídlo nebo dobrou kávu a v rámci osobního rozvoje samozřejmě pravidelně čtu.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Věřit a vydržet. Občas je třeba udělat něco, z čeho máme strach nebo je nám nepříjemné – bude to bohatě odměněno. A nechtít vše hned. Přijde mi, že dnes nikdo moc u ničeho nevydrží, protože nevidí hned výsledek.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Připomíná mi, že je přirozené cítit strach, ale nezbytné ho překonat. Druhé motto mi připomíná, že nemohu očekávat rychlé výsledky, nicméně pokud vytrvám, dočkám se splněné vize/snu.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Férovost, transparentnost a byznys partnera, na kterého se mohu spolehnout. Jedinečný vzdělávací systém, promyšlená kariéra, skvělé meziroční nárůsty při zachování komplexnosti a profesionálního portfolia.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Kolegové, vydržte. Dostali jste příležitost v prosperující dynamické společnosti, a pokud uděláte vše dle vzdělávací akademie a instrukcí vašeho manažera, úspěch musí přijít.