Jméno a příjmení: Libor Radkovič

Rok narození: 1997

Město působení: Břeclav

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: fitness, hudba, folklór

Životní motto: „Co bude zítra, se rozhoduje dnes.“


 

 • Libore, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Tuto situaci si pamatuju, jako by to bylo dnes. K práci finančního poradce jsem se dostal úplnou náhodou. Oslovil mě pan Jakub Vlach při stěhování nábytku a zmínil se o tom, že má možnost mě pozvat na úvodní seminář. Nic jsem o této práci nevěděl, ale lákala mě časová a postupně také finanční svoboda, o které mi pověděl. Zaujalo mě to a více jsem se neptal. Prostě jsem přišel a od té doby zde pracuji.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Této práci se věnuju od ledna roku 2018. Naplno jsem se jí však odevzdal v květnu 2019, kdy přišlo několik změn v mém životě. Tehdy jsem se rozhodl, že za svůj život ponesu odpovědnost jen já sám.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Začátky byly pro mne těžké. Musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny. S tím se potýkám dodnes, ale beru to vždy jako výzvu. Když jsem začínal, nebylo pro mě snadné někomu zavolat a oslovit ho. V dnešní době, jíž panují sociálních sítě, mi trvalo poměrně dlouho, než jsem se dostal do bodu, kdy mi nevadilo komukoliv zavolat.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Můj každodenní motor, který mě nutí vstát z postele, je touha po zajištěném životě. Nechci řešit, jestli půjdu pro mléko do Lidlu, kde ho mají ve slevě nebo někam jinam.

Dalším důvodem je kolektiv, který je pro mne velmi důležitý. Vstávat do práce s pocitem, že se tam těšíte, je možná cíl každého, ale málokdo je pro to ochotný udělat cokoliv. 

Jelikož jsem vyrůstal ve vinařské rodině, chtěl bych v budoucnu převzít rodinný podnik s vinnými sklepy a mít to jako volnočasovou aktivitu.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Práce mi přináší uvědomění a osobní růst. Abych pravdu řekl, tak už to neberu jako práci, ale jako životní styl. Jak už jsem zmiňoval, vstávat s tím, že se těšíte na to, co dnes bude… Troufám si říct, že to v České republice nezažívá každý.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Určitě v komunikaci s lidmi a ve schopnosti získávat kontakty pro cokoliv. Již dnes mám kolem sebe spoustu zajímavých lidí jak z byznysu, tak i například v politice. Nikdy nevíte, co se Vám bude hodit. (smích)

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Začalo to velmi skepticky. Od této práce mne rodina odrazovala, ale já to vnímám pozitivně, protože jsem soutěživý a tvrdohlavý člověk. Proto jim chci dokázat, že to za to stálo.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Mám pár svých zásad, kterými se řídím. Jsou to ale zásady, ke kterým jsem se dostal postupně v průběhu života. Většina z nich je čerpána z knížek. Jedna z mých osobních zásad je nedívat se na to, co bylo, ale na to, co je teď – řídit se přítomným okamžikem. Většina z mých zásad je čerpána z Knihy pěti kruhů od Mijamota Musašiho nebo Ikigai od Kena Mogiho.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Nad touto otázkou se musím pousmát, jelikož přesně tohle zmiňuju na vzdělávacím školení. Se stereotypem se v tento moment dokážu vypořádat dobře, ale dříve jsem jej nesnášel. Není to jen v práci, ale celkově v životě. Je to o uvědomění daného momentu.

 • Jaký je Váš životní sen?

Můj životní sen jsem již zmiňoval. Pokračovat v rodinném podniku, mít šťastnou a spokojenou rodinu a samozřejmě také materiální cíle – Audi RS6, dům na vrcholku Hlohovce (smích) s bazénem, saunou a vířivkou s výhledem na celou vesnici.

 • Plníte si své sny? Jak?

Na svých snech pracuji usilovně každý den tím, že mám jasně stanovené body, které mě vedou k jejich dosažení. Mohu říct, že bez této „práce“ by to nebylo možné, protože jsou zde skvělé možnosti a zaleží jen na mně, jak je využiju.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Volný čas trávím hodně v přírodě se svým psem, kde čtu vzdělávací knížky. Když potřebuju vypnout hlavu, zahraju si na playstationu nebo posedím s kamarády u dechové muziky a vína. ☺

 • Máte svůj recept na úspěch?

Pokud člověk sám chce a má jasně daná pravidla, zázemí a know-how, tak se úspěch dostaví. Důležité je vytrvat a nechtít všechno hned.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Myslím si, že je dost vypovídající, je založeno právě na přítomném okamžiku – to, co uděláte dnes, se projeví následně.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Znamená pro mne jistotu a posun jak v pracovním, tak i osobním životě. Je zde spoustu inspirativních a pozitivních lidí, co se myšlení týče. Snažím se od každého něco vzít a také vrátit.

Jedinečná je určitě v systémové práci a ve snaze stále se posouvat dál, za což patří velké díky všem lidem, kteří se na tomto podílí.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Určitě to, aby si nenechali nic namlouvat od ostatních, poslouchali služebně starší, protože to vždy myslí dobře, a aby, pokud chtějí něčeho dosáhnout, vytrvali a šli si jasně za tím, co chtějí oni sami a ne nikdo z okolí.