Jméno a příjmení: Adolf Chuděj

Rok narození: 1998

Město působení: Česká Lípa

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: rodina, kamarádi, pes, cvičení

Životní motto: „Cesta na vrchol není rovná čára nahoru, protože ta v přírodě neexistuje. To je důvod, proč tam moc lidí nepotkáte.“

 


 

 • Adolfe, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Do společnosti PFS jsem se dostal díky mé bývalé přítelkyni, za což jsem jí moc vděčný. Všechno začalo nevinnou zprávou od mého nynějšího vedoucího. Zeptal se mě, jestli se s ním nechci potkat na krátkou půlhodinovou schůzku. Je to vtipné. Dodnes si totiž pamatuji, jak jsem si říkal: tak si to poslechnu a co nejdříve zmizím, tohle už mám párkrát za sebou. Schůzka trvala dvě hodiny, já měl mokrou košili a odcházel jsem s rozhodnutím, že s tímhle chlápkem musím makat. Díky Tome. 😊

 

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

V oboru financí pracuji třetím rokem.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Svoji kariéru vnímám tak, že jsem pořád na začátku (přece jen zbývají mi stále 4 zastávky do cíle). Moc dobře si vybavuji momenty, které všem úspěchům předcházely. Byl a je to každodenní boj, který ale stojí za to! Protože mi umožňuje dělat práci, kterou miluji.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Jednoznačně je to moje rodina a blízké okolí. Chci, aby na mě mohli být pyšní.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Přináší mi neustálé výzvy, které mě moc baví zdolávat a neustále se osobnostně i profesně posouvat dopředu.  

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Za poslední roky jsem udělal obrovský kus práce na sobě. Jsem od narození introvert a představa, že jednou budu vést tým nebo cokoliv prezentovat před více lidmi, mě děsila. V dnešní době si tyto aktivity užívám a cítím, že je to přesně to, co mě naplňuje.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

(smích) Jako by to bylo včera, když jsem odhodlaně přišel před mé rodiče a oznámil jim, že dávám výpověď v zaměstnání a jdu se naplno věnovat podnikání. Pamatuji si, že to bylo těsně před Vánoci a jediný rozhovor během těch 14 dní strávených u našich byl, jestli chci k večeři rybu nebo vinnou klobásu (smích). Byl to pro mě obrovský hnací motor – dokázat jim, že se pletou a že tohle je to, v čem budu úspěšný. Dnes jsou mými klienty a každá pochvala od nich je pro mě největší odměnou.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Podnikat férově, tak, abych se každému mohl s klidem podívat do očí, a dělat svou práci tak, abych mohl jít lidem ve svém okolí příkladem. 

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Pocit stereotypu jsem nikdy za svůj život nezažil a doufám, že ani nezažiju. U své práce k tomu nemám ani moc příležitostí, každý den řeším nové věci, ať už u klientů nebo u lidí v mém týmu. V osobním životě ctím pravidlo, že he třeba neustále poznávat a zkoušet nové věci.

 • Jaký je Váš životní sen?

Můj životní sen je být v dobré fyzické i psychické kondici, dělat práci, která mě bude naplňovat, mít skvělé vztahy jak s rodinou a kamarády, tak i s parťáky v byznyse a samozřejmě plnit si veškeré cíle, které mám nastavené.

 • Plníte si své sny? Jak?

Při této otázce jsem si vzpomněl na to, když mi můj vedoucí vysvětloval nad stránkou v diáři, kde si mám nalepit nebo nakreslit své cíle – to, co bych chtěl a co je pro mě důležité. Pamatuju si, jak jsem si v duchu říkal, co to je za hloupost a že tohle rozhodně dělat nebudu (smích). Opustil jsem však zaměstnání, začal naplno podnikat a dostal tak obrovský strach, že každé slovo Tomáše pro mě bylo svaté. Začal jsem tedy dělat pravidelně a důsledně diář i veškeré věci, co s ním souvisí. A světe div se! Od té doby jsem si začal pravidelně plnit veškeré sny a cíle, které tam byly zaznamenané.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Svůj volný čas rád trávím s rodinou a přáteli, rád cestuji a poznávám nové věci. Také jsme nedávno přivítali nový přírůstek do rodiny. To je to, co mi v posledních dnech nejvíce dobíjí baterky.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Každý vnímá jako úspěch něco trochu jiného. Pokud bychom se bavili jen o práci, tak je podle mě důležité poslouchat vedoucího, třebaže vám to ze začátku nedává smysl. Určitě je to také o sebevzdělávání a chuti posunout se v tom, co máte rádi. Velmi rád používám citát: „Žádný cíl neexistuje. Cesta je cílem.“ Je důležité zaměřit se na kroky, které postupně povedou k tomu, čeho chcete dosáhnout.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Za dobu podnikání mou hlavu několikrát zachvátily myšlenky, že na to nemám, že se nepodaří uskutečnit to, co celou dobu chci. Vždycky jsem tohle období překonal, protože jsem měl silné důvody PROČ. A přesně to vyjadřuje moje motto. Cesta nahoru nebude vždy vydlážděná, ale sakramentsky se vyplatí dojít až nakonec.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Společnost Prosperity pro mě znamená druhou rodinu, která mi v čemkoliv pomůže a v níž všichni držíme za jeden provaz. Za to všem kolegům moc děkuji.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Nikdy si od nikoho nenechte namluvit nesmysly typu „Na to nemáš, tohle dělá každej.“ a podobně. Držte se pevně svých vizí, které si plánujete, vizualizujete a zaznamenávejte. Poslouchejte služebně starší kolegy, bavte se a nechte se inspirovat lidmi, kteří už mají něco za sebou a jsou přínosem pro vaše budoucí úspěchy.