V současné době panuje na dluhopisovém trhu poměrně nebezpečná situace. Vzhledem k nízkému zhodnocení státních dluhopisů hledají investoři různé alternativy a většinou se vydávají cestou firemních dluhopisů.Investoři, kteří se tímto směrem vydají, by měli vědět, že neúměrně navyšují riziko ztráty své investice.

Ceny nemovitostí se neustále zvyšují a jejich zlevňování je v nedohlednu. Poptávka po hypotékách je přesto stále vyšší, a to i za situace neutichající celosvětové pandemie způsobené koronavirovým onemocněním COVID19.

Jaká je aktuální situace v oblasti hypotečních úvěrů? Jaký vliv má koronavirus na rozhodování ČNB, případně komerčních bank? Na jaké mimořádné výhody kvůli koronaviru mohou domácnosti dosáhnout? Toto všechno a mnohem více zjistíte v přiloženém článku.

Úspory domácností vzrostly o 6,5 % a dosáhly 3,72 bil. Kč. Největší meziroční absolutní nárůst vykázaly opět neterminované vklady, které tak pokračovaly v dlouhodobém navyšování svého podílu na celkových úsporách domácnosti. Z celkových úspor mají Češi téměř 1,9 bil. Kč na běžných účtech. Nejčastěji se výše úspor českých domácností pohybuje mezi tříměsíčním až ročním příjmem.

Sjednaní životního pojištění, pojištění nemovitosti, vozidla či cesty do zahraničí je dnes téměř pro každého běžnou záležitostí. Na co se ovšem často zapomíná, je pojištění dětí. V následujícím textu bude popsáno hned několik důvodů, proč má zmiňované pojištění smysl. Podle statistik ČSÚ se ročně na ambulantních odděleních chirurgie ošetří přes půl miliónu dětí do věku 19 let. Z toho 30 - 40 000 případů si vyžádá hospitalizaci a 2-3 000 dětí se potýká s trvalými následky.

ETF je zkratkou z Exchange Traded Fund, což v překladu znamená veřejně obchodovaný fond. Tyto fondy se obchodují na světových burzách stejně jako akcie nejznámějších společností. Namísto aktivního řízení podílového fondudrahými manažery probíhá investování ETF do portfolia akcií, které kopírují výnosy daného podkladového indexu (S&P 500 Index, MSCI World Index, aj.).

Důchodové pojištění ukrajuje nemalou část naší mzdy. Pokud nevyděláváme, nemusíme toto platit vůbec. Ale zdánlivá výhoda má také svou stinnou stránku. Když ho neplatíme dlouho, nemusí nám vůbec vzniknout nárok na starobní důchod.