Jméno a příjmení: Petr Joura

Rok narození: 1986

Město působení: Brno

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: freediving, cestování

Životní motto: „Překážky jsou od toho, aby se překonávaly.“

 


 • Petře, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

O finance a celkově o tuto oblast jsem se začal zajímat už dávno, nikdy jsem o nich ale neuvažoval na profesionální úrovni. V životě jsem už zažil hodně profesních úspěchů, zejména v oboru, který jsem doteď dělal, a vybudoval si velmi dobré jméno a postavení. Právě proto pro mě další obor v podnikání byl výzvou. 

Profesionální cestou v oboru financí jsem se rozhodl jít díky mému velmi dobrému známému, v tuto chvíli už kolegovi Jakubu Vlachovi. Protože jej znám velmi dobře osobně, věděl jsem, že je to člověk, který má charakter, a že práce, kterou dělá, bude postavena na kvalitě a solidním jednání, což je v dnešní době v tomto oboru velmi výjimečné. Vzhledem k tomu, že i já jsem velmi zásadový a charakterní člověk, přesvědčil mě, abych tento obor zkusil i já a pokusil se napravit povědomí o finančním poradenství. 

Zároveň chci ve svém životě zdolat další karierní „mety“. To je také jeden z důvodů, proč jsem do oboru vstoupil.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

V tuto chvíli to bude 16 měsíců.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Nebylo to rozhodně jednoduché, vzhledem k tomu, že podnikám ve více oborech, byl největší problém hlavně čas. Musel jsem se věnovat svému podnikání a do toho aktivně řešit klienty v něčem novém, do toho se neustále připravovat a učit novým věcem, udělat všechny certifikace u ČNB atd. Bylo toho hodně, ale když něco chcete a jdete si zatím, tak pro to uděláte maximum. Proto, když někdo začíná (zejména mladí lidé) a říká, že je toho na něj moc, není to pro mě argument. Já vše zvládl, a to jsem byl na „více frontách“. Jde jen o to se nevymlouvat a chtít.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Motivací je pro mě můj cíl, za kterým si jdu, a neustoupím, dokud jej nedosáhnu.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Přinesla mi za extrémně krátkou dobu opravdu hodně, spousty nových a zajímavých kontaktů i další osobnostní posun, který byl v mém životě vždy důležitý, a hlavně spoustu nových přátel.  Pořád je kam se posouvat a tady jsou ty možnosti takřka nekonečné.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Podnikám takřka celý život, překonal jsem spoustu překážek a díky tomu poznal hodně zajímavých lidí ze všech možných oborů, takže osobnostně jsem se posouval stále. Tady v tom mám jen možnost pokračovat, to je to, co mě velmi baví. Neřeknu tedy v čem přesně, spíše řeknu, že tady to jde rychleji než jinde. Zejména pro mladé lidi to může být velmi cenná zkušenost.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Neptám se jich na to. Vždy jsem si věci dělal po svém, a pokud někdo nesouhlasil, tak jsem jen čekal na dobu, kdy sám přijde a začne se sám zajímat a ptát se, jak toho dosáhnout také.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Určitě mám silné morální zásady, smysl pro čestnost a spravedlnost, to jsou zásady, které mi nedovolí dělat věci, se kterými bych se vnitřně nedokázal srovnat, a zároveň mě vedou k pomoci druhým – způsobem, který jim opravdu pomůže.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Tím, že jsem na pozici manažera, za kterou jsem si opravdu tvrdě šel, si troufnu říct, že stereotyp neprožívám. Pořád řeším nové věci, neustále vymýšlím možnosti, jak něco udělat lépe. Možná je to proto, že jsem od přírody kreativní člověk, který rád přichází s něčím novým.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým životním snem je neřešit peníze a dobře odvedenou prací dosáhnout naprosté finanční svobody, která pomůže jak mně, tak hlavně mým blízkým, které chci podporovat. Nechci plnit sny jen sobě. Chci je plnit i lidem, které mám rád.

 • Plníte si své sny? Jak?

Kdyby si člověk neplnil sny, tak by svůj životní čas jen prožíval… Plním si je pravidelně, protože to je jedna z věcí, která dává člověku další elán a energii k tomu pokračovat a plnit si sny ještě větší. 

A jak si je plním? Mám sny jak materiální, tak zážitkové, mám slabost pro technologie a elegantní krásná auta, tam vždy najdu možností spoustu. Zážitky jsou zase něco, co nám nikdo nevezme, a já mám rád takové, které jen tak někdo nemá, jsem takový sběratel zážitků.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Volný čas trávím buď s přáteli, sportem nebo cestováním, ideálně vše dohromady.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Nebát se a být vždy lepší než ostatní, udělat pokaždé něco navíc a nechtít se srovnávat s většinou, mít chuť vynikat ve všem, co děláte.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Vybral jsem si ho proto, že člověk, který překážky obchází, nikdy nebude výjimečný ani úspěšný… Každá překážka je pro mě výzva, která mě posunuje dál, dělá mě silnějším a jistějším.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Znamená pro mě hlavně příležitost zkusit podnikat ve financích. Nabídek jsem měl už hodně, ale žádná mě dostatečně nepřesvědčila o tom, že ta práce bude stát za to. Prosperity je značka, pod kterou jsem poprvé byl ochotný do toho jít, a můžu říct, že filosofie firmy plus zdejší pracovní prostředí, jsou to nejlepší, do čeho jsem mohl vstoupit. Každou firmu dělají hlavně lidé, co se v ní pohybují, a já jsem za ně opravdu rád.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Je to pro Vás příležitost, obrovská příležitost, pohnout se z místa, ať už jste teď kdekoliv. Jestli nechcete jít s davem, ale dělat práci, která nabízí nekonečno možností, pracovat s lidmi, kteří jsou inspirativní, ambiciózní a přesto pokorní, neváhejte. Říkám to jako člověk, který už v životě zkusil a zažil hodně. Zatím jsem se nesetkal s tak obrovskou možností odstartovat život, natož s takovou rychlostí a směrem, který Vám může splnit všechny Vaše sny! Nebude to zadarmo, nezvládne to každý, ale bude to stát za to.