Jméno a příjmení: Alžběta Kalousová

Rok narození: 1998

Město působení: Brno, Olomouc, Bučovice

Aktuální pozice: Senior manažer

Zájmy/hobby: podnikání, cestování

Životní motto: „Vždy by mělo jít o víc.“


 • Alžběto, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu?

Nebyla to jednoduchá cesta. Musím přiznat, že jsem hodně tvrdohlavá a vím, že se mnou má můj nadřízený hodně práce. Všechny chyby, které jsem mohla udělat, jsem udělala, nicméně myslím, že právě to mě nejvíce naučilo a posunulo dál. Nikdy bych nevěřila, kam se dostanu ve svých teprve 22 letech a to právě na nejvyšší manažerskou pozici a tou je Senior Manažera. S velkou pokorou přijímám zodpovědnost vůči této pozici a jsem pyšná na to, že to může být právě v Prosperity a že mám tento tým lidí. 

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Ve financích jsem již od roku 2017, kde jsem započala svoji kariéru v konkurenční firmě a zároveň jsem studovala práva na MU. Přišla jsem k tomu doslova jak slepý k houslím a jako nováček v tomto oboru jsem nedokázala poznat, co je dobře a co ne. Už po krátké době jsem začala zjišťovat, že se zcela neztotožňuji s tím, co se tam dělo. Naštěstí jsem měla možnost potkat se s Laďou Přibylem a Dášou Janíčkovou, kteří mi postupně dávali najevo, že pravé finanční poradenství vypadá úplně jinak. Byla jsem vůči tomu, co mi říkali hodně skeptická, chtěla jsem to vidět černé na bílém, protože každý vám řekne, že dělá komplexní finanční poradenství pro klienta, ale kdo opravdu říká pravdu?  Po nástupu jsem si zamilovala naši analýzu potřeb a cílů, právě proto jsem asi jejím garantem. Poznala jsem, jak by měla taková péče o klienta  vypadat a přesně od této chvíle jsem věděla, že jsem na správném místě. 

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Jak jsem již psala, ve financích jsem od června 2017, ale finančnímu poradenství jsem se reálně začala věnovat od ledna 2019. 

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Budu mluvit o kariéře v Prosperity. Nebudu lhát, nebyly ideální ani jednoduché. Naučit se finanční poradenství netrvá pár dnů a do dneška si troufnu říct, že neumím stále vše, tak jak bych mohla a chtěla. V sobě jsem si nesla velkou nedůvěru vůči lidem, která plynula ze zkušenosti z minulé firmy a do dnes s tímto strachem musím pracovat. Velkou výhodou bylo, že jsem se do svojí „práce“ zamilovala a právě proto jsem zvládla i ty neúspěšné dny/měsíce.  

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Je zvláštní používat slovo „práce“… víte co, dělám ve svém volném čase, když nemám zrovna nic v plánu? Otevřu si notebook a jdu „pracovat“. 

Mojí největší motivací v životě je nežít pro víkend a úžívat si tu celou cestu. 

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

Obrovské možnosti a troufnu si říct, že i smysl života. Člověk si neuvědomuje, že právě v práci tráví většinu svého života a času a vše co se v ní děje zasahuje i do toho soukromého. Moje osobní cíle jsou daleko hlubší a právě díky práci, kterou mám teď na nich nemusím ubírat a vím, že si je naplno užiju. 

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Ušla jsem obrovský kus cesty, na které jsem udělala spoustu chyb, na které jsem ale poznala nespočet různých lidí a nových přátel a každý z nich mi něco dal. Troufnu si říct, že je ze mě jiný člověk než tenkrát…. 

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Co se já musím učit, tak že mě nemusí mít každý rád, ačkoliv se občas až moc snažím, aby měl, ale když se někomu daří, tak se té závisti prostě nevyhne, bohužel. Dříve jsem to špatně snášela, dnes už se na to dívám jinak. 

S mojí rodinou je to komplikované, v jejich očích jsem stále ta budoucí právnička, nicméně mě podporují. 

Můj partner mě na začátku vztahu vůbec nepodporovat a naopak byl proti klasickému finančnímu poradenství, jelikož sám neměl dobré zkušenosti, nebylo to vůbec jednoduché. Dala jsem mu možnost nahlédnout a zjistit, co opravdu dělám, jak to vlastně funguje a stal se z něj můj business parťák. 

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Ano mám, hlavní jsou: držet slovo, pokora a chodit včas. 

A především klient na prvním místě a přes to nejede vlak. Častokrát jsem nějakému klientovi pouze pomohla s pojistnou událostí nebo je pouze informovala aniž bych z toho měla v tu chvíli jakýkoliv výdělek, ale věděla jsem, že právě toto mě odlišuje od jiných finančních poradců.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Kéž by moje práce byla alespoň chvíli klidná… jednou jsem tak jela do Az toweru a na krajích silnice sekali trávu, já si představovala jaký musí mít klid v hlavě a že bych si to s nimi chtěla alespoň na jeden den vyměnit (berte s nadsázkou) :D. 

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým životním snem je nebrat práci jako nutnost a vidinu toho, že se těším na důchod. Cílem je užívat si celou tu dobu a tím si i plnit svoje osobní cíle. 

 • Plníte si své sny? Jak?

Děkuji za otázku, krásné ohlédnutí. Za svých 23 let jsem si stihla splnit všechny sny, které jsem měla naplánované (samotné se mi to nechce věřit). Od cesty v Americe, přes překročení šestimístné pravidelné výplaty, po mého životního partnera. A cesta nekončí… 

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Svůj volný čas miluji trávit s rodinou, partnerem, pejskem a přáteli. Jak jste si ale mohli všimnout, mým koníčkem je moje podnikání a to teď ukousne nejvíce času. 

 • Máte svůj recept na úspěch?

Vytrvalost, věřit sám v sebe, poučit se ze svých chyb, ale dlouho se v nich nenimrat. Umět se pochválit i za maličkost. 

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Protože: mělo by jít víc než jen o práci, mělo by jít víc než jen o výdělek, mělo by jít víc než jen o obchod, víc než jen o pozici, více než žít jen pro víkend, více než… můžete si sami dosadit. 

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Jistotu. Jsem upřímně ráda, že se nemusím stydět za to, ve které společnosti jsem, což hodně konkurenčních kolegů říct nemůže. Jedinečná v tom, že buduje dlouhodobé finanční poradenství a nehledí pouze krátkozrace, jako jiné společnosti. 

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

Vše je pouze o vás, jak naložíte s vaším časem a možnostmi. Nečekejte, že vaše snaha půjde vidět hned, tak to nefunguje. Vytrvalost je klíčem úspěchu.