Jméno a příjmení: Lukáš Šnobl

Rok narození: 1995

Město působení: Boskovice, Brno, Moravská Třebová

Aktuální pozice: Oblastní ředitel

Zájmy/hobby: basketbal, auta, horské kolo, osobnostní rozvoj, fitko, pes

Životní motto: „Život je premiéra, repríza už nebude.“


 

 • Lukáši, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Tuto práci jsem chtěl dělat asi vždycky, i když jsem o ní ještě nevěděl. Už na základní škole jsem rád chodil slušně oblečený a na oblek jsem se vyloženě těšil. Věděl jsem, že ekonomika a finance jsou zajímavý obor, a tak jsem se vydal na střední ekonomickou školu. O práci jsem si řekl sám, když jsem viděl kamaráda sdílet příspěvek o tom, jak se stal manažerem. Byl o rok mladší než já, a to jsem nemohl překousnout. Domluvil jsem si pohovor a od té doby jsem tady.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Začínal jsem koncem března 2015 ještě v bývalé společnosti, kde jsem působil asi půl roku. Poté jsme se s kolegy rozhodli odejít do Prosperity.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

První půlrok pro mě byl docela snadný, přidalo se ke mně pár kamarádů, práce byla spíše mým koníčkem a vše šlo tak nějak snadno. První komplikace nastaly po příchodu do Prosperity, když jsem si uvědomil, kam svoji kariéru chci směřovat a jakou práci chci nebo naopak nechci odvádět. Bylo to období, v němž jsem se kompletně přeučoval veškeré informace, které jsem dostal dříve, rozpustil jsem celý tým a vše začal budovat postupně zase od začátku a kvalitně.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Pro mě to už ani není práce, je to spíš styl života. Ve firmě jsem obklopený přáteli a kamarády, takže se tam vyloženě těším a spíše by mi chybělo, kdybych tam nějakou dobu nemohl být. Je to moje přirozené prostředí.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Když si uvědomím, že moje práce spočívá v tom posedět si v klimatizované kanceláři či hezké kavárně, předávat zajímavé informace našim klientům, zjišťovat jejich potřeby a cíle, případně probírat životní cíle našich nových kolegů, u toho popíjet kávu, mít tým lidí, se kterými jsme si dobrými přáteli, a volnou pracovní dobu, ve které si kdykoliv zajdu na oběd, do fitka, na nákup, nebo se prostě můžu kdykoliv sbalit a odletět na dovolenou, nenapadá mě, co jiného bych od práce ještě chtěl.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Za dobu strávenou v Prosperity jsem se naučil velké samostatnosti, zodpovědnosti a také práci s rozvojem lidského potenciálu, což mě baví snad úplně nejvíc. Mám rád, když přijmu nového kolegu, který ještě tak úplně neví, co od života chce, nezná svoji hodnotu, a já ho učím pracovat se svým potenciálem, je spokojený, protože nepracuje, ale podniká, plní si své sny a společně jako tým rosteme.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Rodina mě podporuje ve všem, co dělám a za to jim moc vděčím. Co se týče přátel, tak už mě nenapadá moc lidí z mého okolí, kteří by nepodnikali se mnou. Možná je to i proto, že jsem si vždy zakládal na kvalitním pracovním zázemí. Chtěl jsem, aby to bylo místo, kam nebudu chodit jen pracovat a pak rychle domů, ale takové, kde mě bude bavit trávit čas jen tak. Samozřejmě mám i přátele, kteří se mnou nepodnikají, mají svoje byznysy. Také oni mě velice podporují a obdivují, protože ví, že svoji práci zbožňuji a dělám ji dobře.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Asi to bude volba kolektivu. Vždy jsem si zakládal na přátelských vztazích, abychom se já i mí kolegové v práci cítili skvěle. Proto si patřičně vybíráme, koho k sobě pustíme.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Moje práce je z 90 % management, takže o stereotypu se mluvit nedá. Líbí se mi, že každý člověk je jiný a mým úkolem je najít každému optimální cestu k tomu být úspěšný.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým snem je šťastný a spokojený život, ale to může pro každého znamenat něco jiného. V každém případě mám v životě spoustu cílů, které bych si chtěl splnit, místa, kam bych se chtěl podívat, auta, které bych si chtěl pořídit… Nedá se říct, že bych měl určitý životní sen, protože se to s každou životní fází trošku mění, ale na čem bych chtěl určitě pracovat, je celý život se neustále osobnostně posouvat a být nejlepší verzí sama sebe.

 • Plníte si své sny? Jak?

Mým velkým snem byl vlastní pes. Kvůli němu jsem musel opustit byt, ve kterém jsem bydlel, a koupit nový rodinný dům se zahradou. Celý život jsem bydlel v panelácích a mít velký dům bylo tudíž další velké přání. Takže jsem si vlastně splnil hned dvě věci zároveň – chvíli po 23. narozeninách. A abych nezapomněl, mou vášní jsou auta, která poměrně často obměňuji. Tak jsem si ještě ten rok koupil svého prvního Forda Mustanga a o rok později jeho novější verzi 5.0, s níž jezdím do teď.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Asi jako každý normální člověk. Zajdu si do fitka, hraju basketbal, podívám se na dobrý film. Jsem hodně společenský člověk, takže spoustu času trávím s příteli. V poslední době rád čtu knihy o osobnostním rozvoji, abych se mohl neustále posouvat a být inspirací pro své kolegy.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Nevím, zda existuje konkrétní recept, ale určitě má velkou roli výběr správných lidí, kterými se obklopujeme. Hodně mi pomáhá nechat se inspirovat úspěšnými sportovci, podnikateli, řečníky a obecně lidmi, kteří ve svém životě něco dokázali. 

Nikdy se nedá zkopírovat nějaký návod, jak být úspěšný a řídit se podle něj, ale je důležité vzít si z každého člověka, knihy, rozhovoru, zkušenosti a situace to podstatné, poučit se z chyb a pokračovat v úsilí.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Relativně v mladém věku jsem dosáhl (alespoň pro mě) zajímavých úspěchů a životního posunu. Také jsem si uvědomil, že tam, kde jsem dnes, bych nebyl, kdyby se pár věcí odehrálo jinak. Snažím se svůj život žít a řídit tak, jak nejlépe umím, abych byl spokojený a pořádně si ho užil.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Prosperity je firma, kde je váš hlas slyšet a klient je vždy na prvním místě. Mohu se přímo podílet na rozhodování o podstatných věcech, které ovlivňují mě a mé kolegy. Jedinečná je určitě systémem vzdělání, který novým kolegům přináší to nejlepší, co se lidé v oblasti financí za posledních 15 let naučili. Od kvalitní poradenské práce, až po manažerské/ředitelské schopnosti.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Naše firma a systém, který máme, je jedinečná příležitost, jak mít krásný život díky práci, která vás bude naplňovat a neustále rozvíjet. Vrhnout se do oboru financí bylo asi nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat. Mějte vysoké cíle, makejte a užívejte si život. Průměrných lidí je spoustu, buďte výjimeční.