Jméno a příjmení: Ondřej Partyngl

Rok narození: 1988

Město působení: Brno

Aktuální pozice: Senior manažer

Zájmy/hobby: fitness, podnikání, cestování

Životní motto: „Velké vize malými kroky.“


 • Ondřeji, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Na doporučení kamaráda jsem se potkal se svým současným oblastním ředitelem Ing. Alešem Komínkem. Naštěstí to bylo v období, kdy jsem pokukoval po kariérním růstu a změně. Využil jsem pozvání na info přednášku PFS a s Alešem jsme se stali byznys parťáky.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Ve financích podnikám 3 roky.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzpomínám si velmi dobře. Bylo nutné skloubit zaměstnání, poradenství a osobní život. Nebylo to snadné, nicméně při ohlédnutí zpět vím, že se toto nelehké období velmi vyplatilo a změnilo můj život do podoby, kterou jsem si vždy přál.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Skvělé motivační a zdravě soutěživé prostředí ve firmě. Nárůsty kolegů nastavují stále vyšší a vyšší laťku, pracujeme ve skvěle nastavené společnosti, a proto nesmím nevyužít jediný den.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Neustálý rozvoj v komunikaci a naslouchání klientů a spolupracovníků, časovou svobodu. Mám možnost si sám určit, kdy budu pracovat, a být nadstandardně ohodnocený za dobře odvedenou práci.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Věřím, že jsem se za poslední 3 roky změnil od základu. Komunikace mezi lidmi je základem všeho a právě v komunikaci jsem se díky neustálému rozvoji posunul o velký kus kupředu. Díky výsledkům a spokojeným klientům, které za svou prací vidím, jsem mnohem vděčnější, že se věnuji smysluplné práci.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Z počátku byla rodina i přátelé řekněme nedůvěřivá. Nyní jsou si jisti stejně jako já, že jsem si vybral správně a cítím podporu ze všech stran. Občas je třeba udělat to, co se ostatním nechce, proto abychom žili tak, jak ostatní nemohou.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Mé zásady jsou především morální. Jsem přesvědčený, že pokud budu cokoliv dělat nejlépe, jak dovedu, a podle toho nejlepšího svědomí, výsledky se musí dostavit.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Stereotyp jako manažer opravdu nezažívám. 😊  Práce s lidmi je každý den jiná. Na druhou stranu mi stereotyp vcelku vyhovuje. Rád rostu stabilně a pravidelně.

 • Jaký je Váš životní sen?

Finanční a časová svoboda, která mi umožní pomáhat a měnit život jiným.

 • Plníte si své sny? Jak?

Pravidelně si odškrtávám splněné sny a cíle na vision boardu ať už jde o materiální věci, cestování, nebo zážitky.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Ideálem je nedělit pracovní a volný čas. Rád se potkávám se svými kolegy v kanceláři i jinde, stejně tak se rád potkám se stávajícími klienty, se kterými mám skvělé vztahy, nebo s novými klienty. Když ale nepracuji, zajdu si zacvičit, na dobré jídlo nebo dobrou kávu a v rámci osobního rozvoje samozřejmě pravidelně čtu.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Věřit a vydržet. Občas je třeba udělat něco, z čeho máme strach nebo je nám nepříjemné – bude to bohatě odměněno. A nechtít vše hned. Přijde mi, že dnes nikdo moc u ničeho nevydrží, protože nevidí hned výsledek.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Připomíná mi, že nemohu očekávat rychlé výsledky, nicméně pokud vytrvám, dočkám se splněné vize/snu.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Férovost, transparentnost a byznys partnera, na kterého se mohu spolehnout. Jedinečný vzdělávací systém, promyšlená kariéra, skvělé meziroční nárůsty při zachování komplexnosti a profesionálního portfolia.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Kolegové, vydržte. Dostali jste příležitost v prosperující dynamické společnosti, a pokud uděláte vše dle vzdělávací akademie a instrukcí vašeho manažera, úspěch musí přijít.