Jméno a příjmení: Jiří Batelka

Rok narození: 1999

Město působení: Boskovice, Brno, Moravská Třebová, Pardubice

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: fotbal, kolo, plavání, fitness, pes

Životní motto: „Šampioni věří sami v sebe, i když v ně nikdo jiný nevěří.“


 • Jiří, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? 

Kariéru zde jsem začínal s tím, že se vydám čistě poradenskou cestou. Největší bod zlomu přišel s pozicí Senior poradce. Dokázali jsme s Lukášem přivést dva lidi, a to byl přesně impuls, kdy jsem se přeorientoval a chtěl jsem se stát manažerem.

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Už jako mladší jsem měl vidinu toho, že bych mohl pracovat společně s bráchou Lukášem Šnoblem. První nabídku na společnou práci jsem dostal od Lukáše v roce 2018, když jsem se po 5 letech přestěhoval za fotbalem z Pardubic do Brna. Začátek nebyl vůbec špatný. Napsalo se 20000 BB a měl jsem slušně nakročeno, jenže s fotbalem to nešlo vůbec dohromady. 

Druhá nabídka přišla v první vlně koronavirové epidemie. Přišel jsem o peníze, které jsem měl z fotbalu. Hledal jsem brigádu dočasně, opravdu mě nenapadlo, že najdu nový směr. 

Díky ti Lukáši za to, že jsi nade mnou nezlomil hůl po prvním neúspěšném pokusu!

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Této práci se věnuji od května 2020.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Začátek kariéry byl náročný. Jelikož jsem začal pracovat v první vlně koronaviru, hodně lidí se nechtělo potkávat. Do toho jsem se snažil stále trénovat, abych nevypadl z tempa. Naštěstí se po pár měsících situace začala zlepšovat a práce začala nabírat ten správný směr. Pozice Senior poradce byla zlomová. Naštěstí jsem dokázal s Lukášem přivést dva lidi, a to mě nakoplo k tomu, stát se manažerem.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Moje motivace je vidina lepšího života. Proto se každý den vracím do práce. Abych změnil svůj život. Navíc u nás v Boskovicích je super parta, takže se dá říct, že spíš chodím dobře oblečený za kamarády, potkávám se s novými lidmi a pomáhám jim změnit život.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Do osobního života mi tahle práce přinesla hodně nových známých a kamarádů. Také osobní rozvoj a větší nadhled. Jsem mnohem lepší člověk a neřeším pouze fotbal. Nebojím se brát na sebe odpovědnost, které jsem se dřív hodně obával.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Nejdůležitější věc, kterou mi tato práce dala, je klidná hlava, kterou si v situacích pod tlakem dokážu udržet. Už nejsem vystrašený při řešení problému nebo naléhavé situace. Snažím se na všechno dívat objektivně a neřešit věci s přehnanými emocemi.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Na začátku se určitě našel někdo s negativním názorem. Nicméně blízcí se mě snažili podporovat. Své blízké si však vybírám pečlivě, takže v tomhle směru jsem to měl naprosto v pohodě.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Pravidlo 3. Tímto pravidlem se snažím řídit v práci i v osobním životě. Každý u mě má tři šance, pokud mě i po třetí zklame, jde takzvaně do archivace.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Musím říct, že jsem zatím stereotyp nějak extra nepocítil. Každý měsíc mě zastihne nová věc, kterou musím řešit. Ale pokud Vás stereotyp zasáhne, jediné, co se dá dělat, je najít si nové věci na práci, něco zlepšit a posunout se od stereotypu co nejrychleji pryč.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mít velký dům a jezdit na exotické dovolené. Být prostě šťastný a úspěšný. Trávit čas s rodinou a být finančně zabezpečený. Hlavně chci dělat práci, která mě bude neustále bavit a jako člověka posouvat výš, a být obklopován stejně nastavenými lidmi, jako jsem já.

 • Plníte si své sny? Jak?

Plním si je průběžně. Nejlepší způsob je sestavit si vision board. Musí být na místě, kde trávíte nejvíc času, abyste ho každý den viděli. Určitě se jím nějak nestresovat, pokud budete dělat vše dlouhodobě správně, Vaše sny si Vás najdou samy.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Jsem zastánce toho, že na začátku podnikání byste měli práci věnovat veškerý volný čas. Přesně tohle dělám. Dal jsem si jeden den v týdnu, který trávím s přítelkyní a s rodinou, jinak dávám vše do práce. Volného času bude v budoucnu hodně.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Můj recept na úspěch je dřina a vytrvalost. Pokud se zeptáte mých kolegů, potvrdí vám, že tohle jsou přesně věci, kterých jsem se nevzdal, i když se úplně nedařilo. Pak samozřejmě musíte poslouchat svého manažera a brát si k srdci jeho rady, protože to s vámi myslí vždycky dobře. Poslední krok k úspěchu je neplánovat, co bude za rok, ale už teď věnovat čas aktivitám, které vám pomohou k lepšímu životu za 10–15 let. Tohle musí mít člověk v sobě pevně zakořeněné.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Moje motto mě provází už od mládi, kdy jsem začal hrát fotbal a nikdo mi nevěřil, že bych mohl hrát dál. Vždycky, když jsem si na něj vzpomněl, nakoplo mě. Nejdůležitější je, abyste byli přesvědčení, že to dokážete a máte na to stát se úspěšným v jakémkoliv odvětví.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Prosperity FS pro mě znamená životní šanci uspět. Tahle firma je nastavená vyloženě tak, aby mohl být úspěšný skoro každý. Je to nejlepší varianta, jak začít podnikat, protože nemusíte nic vymýšlet. Vezmete si zkušenosti a know-how, které firma nabízí.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Určitě nekončete po prvním neúspěchu. Pokud chcete být úspěšní, život je o překonávání překážek.