Jméno a příjmení: Mgr. Filip Vaidl, MBA

Rok narození: 1992

Město působení: Kladno

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: tenis, vaření a rodina

Životní motto: „Dělej práci dobře a peníze z toho vypadnou.“


 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

        Vlastně úplně náhodou, všiml jsem si nabídky spolupráce na sociálních sítích. Ve svém oboru jsem byl spokojený nicméně jsem stále hledal další příležitosti a možnost naučit se něco nového. Úsměvné na tom je, že onu nabídku zveřejnil jiný ředitel, než ke kterému jsem se do týmu nakonec dostal.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

           Tuším, že asi 4 roky. Nicméně na full-time to bude mnohem kratší doba.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

           Začínal jsem při svém zaměstnání. V té době ještě nebyl systém zaškolení zdaleka tak propracovaný jako aktuálně. Takže moje začátky byly spíše takový freestyle a samostudium.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

            Touha se zdokonalit a posunout se v kariéře, co si budeme povídat. Konkurence ve firmě je ohromná. Já aktuálně vzhlížím k těm lepším a doufám, že je jednoho dne doženu a ideálně předčím. Nicméně tou nejdůležitější motivací je moje dcera a budoucí manželka.

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

          Práce mi přináší flexibilní prostředí. Prakticky to pro mě znamená to, že dnes a denně řeším nové a nové výzvy a stereotyp pro mě vůbec neexistuje. Současně máme skvělou partu v rámci kanceláře. V osobním životě mi prakticky práce umožňuje plnit si větší či menší rodinné cíle. Mám více prostoru se věnovat své budoucí ženě a své maličké dceři.

 • V čem Vás tato činnost osobnonstně posunula?

           Před tím, než jsem začal podnikat, jsem byl zaměstnaný v úplně jiném oboru. Kde prakticky vše bylo založen na teoretických znalostech, faktech, fixních postupech a komunikaci s lidmi. V původním zaměstnání jsem prakticky neměl možnost plánovat nebo plnit si nějaké větší sny nebo cíle. Což mělo za následek to, že člověk nic takové ani neřeší. Aktuálně přemýšlím úplně jiným způsobem a to tak, že stačí mít pevně stanovený cíl a pak už je jen otázka co všechno musím udělat abych ho dosáhl.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

          Tak úplně stejně jako u většiny kolegů. Na začátku ze strany rodiny a mých blízkých přátel přicházelo velké množství negativních ohlasů. Aktuálně si myslím, že mnozí z nich vidí určitý smysl v tom, co dělám a navíc hodně z nich jsou moji spokojení klienti.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

            Ano to mám. Říkám svým lidem dělejte svou práci morálně, tak aby klienti byli na prvním místě a spokojení. Jakmile člověk dělá tuhle práci čistě pro peníze velice brzy skončí. Všem se zavděčit nemůžeme, ale základ je dělat maximum proto, aby to tak bylo.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

           Myslím si, že naše podnikání není stereotyp a nikdy nebude.

 • Jaký je Váš životní sen?

          Životní sen je aby moje dítě (případně děti) dělaly to, co je bude bavit a hlavně já byl schopen je bez jakýchkoliv omezení v té dané věci podporovat. Moje sobecké přání je, aby moje dcera jednoho dne profesionálně hrála tenis. Otázkou je, zda mě s tím nepošle k šípku. 😄

 • Plníte si své sny? 

          Ano, plním. Jak? Prostě makám.😉

 • Jak trávíte svůj volný čas?

            S rodinou, fitko a občas hraji počítačové hry...

 • Máte svůj recept na úspěch?

            No jasně, že mám. Recept je takový, že stačí přijít na kafe a může to dopadnout tak, že změníte celý svůj život. Klíčové je na to kafe přijít a dát šanci lidem co vám nabízí něco smysluplného. Pokud jde o Motto, tak je to ještě jednoduší. Stačí dělat svou práci pořádně a peníze z ní vždy vypadnou.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

           Protože přesně definuje to jak to mám. Čím Vás motivuje? Motivuje mě, protože všichni v Prosperity jsme důkazem toho, že to funguje.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

           Znamená pro mě stabilitu a především funkční systém, který všichni stále zdokonalujeme.

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

           Poslouchejte své nadřízené a vyhnete se zbytečným chybám.😉