Jméno a příjmení: Martin Krajíček

Rok narození: 1985

Město působení: Boskovice, Brno

Aktuální pozice: Samostatný poradce

Zájmy/hobby:  hiking, cestování, fitness a sporty obecně, filmy a četba

Životní motto: „(Ne)poučte se z vlastních chyb.“


  • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

             S Ladislavem Přibylem spolupracuji už od roku 2010, za tu dobu jsem poznal jeho talent a férovost, takže nástup do jeho společnosti byl samozřejmý krok.

  • Jak dlouho se této práci věnujete?

             O klienty se starám již 13 let.

  • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

             Z tehdejšího pohledu těžké. Oslovit jako první klienty rodinu a přátele mi připadalo jako nesplnitelný úkol. Přitom všichni byli slušní, a to ať se stali nebo nestali klienty. Pak přišly první úspěchy i neúspěchy, také jsem pochyboval, zda je to práce pro mne.

  • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

             To, že dělám práci, která lidem pomůže, a které ne každý klient sám může porozumět. Je to jako být právník. Každý člověk ví, že jsou nějaké zákony, ale ne každý jim rozumí a umí je využít.

  • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

             Tato práce prolíná soukromý a pracovní život. Jinak mi přináší hlavně zkušenosti a zážitky. Díky této práci a lidem kolem mě jsem se naučil věci, které by mě ani nenapadlo, že bych mohl někdy umět. Již zažil jsem to, co jsem si myslel, že zůstane jen v úrovni přání a snů.

  • V čem Vás tato činnost osobnonstně posunula?

             Posouvá mě pořád. Hlavně v přemýšlení nad životními situacemi a jejich vlivem na život. Při práci s lidmi se dá toho tolik naučit zrovna od těchto lidí. Ať už jsou to kolegové, klienti nebo přátelé.

  • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

             Začátek byl těžký. Bydlel jsem s otcem a dva roky takřka každý den jsem slyšel, že si mám najít „normální“ práci. Po dvou letech se to změnilo a byl rád, že jsem v oboru zůstal. Rodina a kamarádi mě respektují a velká část z nich jsou moji klienti. Takže při túrách po horách rozebíráme i pracovní záležitosti. :-D

  • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

             Mám jednu hlavní: Nikdy si nepočítám provize předem. Práci dělám co nejlépe pro klienty, peníze přijdou vždy tak jako tak. Nechci klientům nabízet seriózní poradenství s dolary v očích.

  • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

            Hledám, co mě na této práci baví a občas „vypnu“ a nepracuji. Brzy mi to začne chybět. I odpočinek je důležitý a nejen práce.

  • Jaký je Váš životní sen?

             Rodina s dětmi, cestování a spousta malých i větších zážitků s nimi. Zajistit dobře rodinu je hlavním důvodem proč jsem v oboru zůstal.

  • Plníte si své sny?

             Splnil jsem za dobu v poradenství už mnoho snů. Ať už auta, cestování, zážitky, tak i setkání se zajímavými lidmi. Ve své podstatě, klíčem k tomu jak, je tato práce a znalosti z ní.

  • Jak trávíte svůj volný čas?

             Nejvíce s rodinou, přáteli a svým psem. Nejčastěji na cestách za zajímavostmi nebo na horách. Když jsem unavený, tak si čtu nebo pustím oblíbený film. Když je energie nadbytek, tak si jdu zasportovat.

  • Máte svůj recept na úspěch?

             Pracovat s myšlenkou prospěchu hlavně pro klienta. Pokud nebude spokojený klient, tak nemůže fungovat žádný business. Tím, že se vrátí, nebo dá doporučení se to stává „win-win“.

  • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

            Motto je z jednoho z prvních motivačních článků, co jsem četl. V životě máte totiž možnost se z každé zkušenosti poučit. Ať už je více či méně pozitivní nebo negativní. A to je správně. Poučit se z vlastních chyb, udělat z nich zkušenost. Ještě lepší je, tyto chyby nedělat a poučit se už z chyb někoho jiného. To je ještě náročnější, ale rychlejší cesta k posunu v životě.

  • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

             Tato firma je pro mě už součástí života. Je to spousta zážitků a času strávených s kolegy. Nevím, jestli je jedinečná, ale pro svoji férovost a přístup je určitě výjimečná.

  • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

             Nevadí, že se obáváte, jestli jste si zvolili správný obor nebo práci. To je přirozené. Ale když už jste to udělali, tak z této příležitosti vytěžte maximum a uvidíte, kam až vás možnosti zavedou.