Jméno a příjmení: Bc. Nina Malyjurková, PFP

Rok narození: 1998

Město působení: Karviná, Ostrava

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: cestování, dobré víno, přátele a blízcí

Životní motto: „To, s čím se nesrovnáme my sami, potkáme jako osud.“


V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

Byla to dlouhá cesta, při které jsem toho musela hodně pochopit a odložit ego stranou, abych mohla začít poslouchat, co se mi ostatní snaží říct.

 • Jak jste se dostala k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Můj starší bratr pracoval už nějakou dobu ve financích. Oslovil mě v roce 2016 a pozval na pohovor k Denisu Woźnicovi, ještě do jiné poradenské společnosti, než je Prosperity. Odcházela jsem se slovy – tohle není práce pro mě. Studovala jsem té doby uměleckou školu a chtěla jít spíše uměleckou dráhou. Po pár letech, co jsem viděla bráchu, jak ho práce baví a posouvá se, tak jsem se začala o tuhle práci zajímat znovu. Rok 2018 byl přelomový, dělala jsem při studiu práci všeho druhu – přes den grafička, po nocích barmanka. V tom roce jsem končila školu a v tomhle režimu, už jsem nechtěla fungovat dále. Tak jsem v lednu začala jednání s bráchou a od března jsem nastoupila do Prosperity.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Od roku 2018 v souběhu s prací, od roku 2019 na full-time.

 •  Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Těžké, ale pro koho ne?

Vzpomínám si, že první velká výzva byla vstupní akademie. Měla jsem směny v baru každý pátek, někdy i sobotu a pracovní doba byla většinou do 7hodin ráno. VA startovala každou sobotu v 9 hodin ráno. Ale ani na jednom VA jsem nechyběla, akorát jsem musela vypít hodně kávy. 😃

Popravdě jsem první půlrok v tom hodně plavala a vůbec nevěděla co dělám. Bylo mi 20 let a nevěděla jsem o financích vůbec nic. V okolí jsem neměla zrovna moc klientů, protože ne každý na mou práci nahlížel tak jako já. Všeho jsem se bála, když jsem volala na studený trh – několikrát jsem se u toho rozbrečela. Nakonec to šlo – nějaké schůzky dopadly a zvedlo mi to sebevědomí.

Seděla jsem na třech židlích zároveň. Ve financích jsem neměla moc velké výsledky – tak mě táhla zpět spíše grafika, kde jsem se zlepšovala a cítila se tam silnější. Proto jsem několikrát přišla za Denisem a řekla mu, že končím, že zůstanu u grafiky. Vysvětloval mi, že není možné očekávat výsledky, když se tomu nevěnuji na 100 %. Na konci roku jsem učinila rozhodnutí a od roku 2019 jsem se začala věnovat jenom financím.

Ono to zabralo, tím že jsem neměla možnost B, nebo C. Musela jsem pouze makat na Áčku. Zlomovým bodem bylo, když jsem si koupila nové vysněné auto a s tím spojené i povinnosti – to mě hodně profesně posunulo. Od té doby vnímám, že jsem opravdu začala makat. = protože jsem musela, jinak by mi to trvalo určitě ještě další rok. 😃

Poté začala moje dvouletka. Cesta na manažera… Kdy jsem dlouho nedokázala pochopit, že ta pozice není o osobním výkonu, ale o posouvání mých lidí. Opět moji nadřízení museli poslouchat moje průpovídky o tom, že už jsem dávno mohla mít napsanou pozici samostatného osobního poradce a jít poradenskou cestou. Jak už jsem říkala, neměli to se mnou vůbec jednoduché. Odstupem času jsem to pochopila. O to více si toho vážím a jsem nesmírně ráda za tu cestu při které jsem se toho spoustu naučila.

 •  Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Mám spoustu cílů a vysněnou představu života, kterou si díky téhle práci mohu plnit.
Těším se na každý pracovní den, ať už na tu klientskou část, kdy můžu poznávat životní příběhy klientů  a realizovat jejich sny. Prožívat s nimi radost z nastěhování do nového vysněného domu, který si celý život přáli. Procházet s nimi tu cestu životem a být pro ně oporou, když mě potřebují. Nebo na tu manažerskou část, kdy můžu někoho posunout a plnit jejich cíle.

 •  Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

Když děláte, co vás baví a naplňuje, nerozdělujete pracovní a osobní život. Tahle práce mi do života přinesla spoustu kladných věcí, které mě posunuly. Seberealizaci, rozvoj sebe sama, odvahu a sebevědomí.

 •  V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Naučila jsem se trpělivosti, že každá odvedená práce bude mít nakonec požadovaný výsledek. Překonávání toho, když se vám nechce – Práce se svou vlastní „leností“. Jednání s lidmi, ať už klienty, nebo spolupracovníky.

 •  Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Rodina mě vždy ve všem podporovala i když na počátku si mým rozhodnutím nebyli jistí, vždy se mě snažili povzbudit a motivovat. V okolí přátel už to bylo horší, setkala jsem se s nepochopení či odsouzením. Nyní je to jiné, většina těch přátel jsou nyní už mí klienti a jsou rádi, že tuhle práci dělám.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Ano, vždy vše dělat na 100 %. Mít pokoru, i když se daří a vždy dodržet slovo.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Nevnímám, že bych se dostávala do stereotypu, jelikož je každý den úplně jiný. Řeším jiné situace a každý den je něčím zajímavý. Kdybych neměla partnera ve stejném oboru, každý den bych básnila o svoji práci, jak skvělý jsem měla den.

 Pokud na sobě cítím únavu, nebo mě práce přestává bavit, naordinuji si volno či nějakou dovolenou. Po jednom dni už se stejně zase těším do práce.

 • Jaký je Váš životní sen?

Žít si podle sebe a nebýt na nikom závislá. Nemuset se v ničem omezovat, jak časově, tak finančně. Mít vyrovnaný naplněný život, spoustu pravých přátel a spokojenou rodinu.

 • Plníte si své sny? Jak?

Za tu cestu jsem si jich už pár splnila, ať už materiálních, jako je vysněné auto, vlastní byt nebo nějaké ty dovolené.  Jsem vděčná, že mohu ve svém věku říct, že jsem si splnila už tolik cílů…

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Když mám volno, uklízím – dá se říct, že je to vlastně pro mě forma relaxu. Mám pocit, že když uklidím doma najednou se uklidí i všechny ostatní problémy. Pomáhá to na všechno, doporučuji. Ráda plánuji, takže pokud neuklízím sedím u svých tabulek, nebo u diáře… Mám velké nadšení pro excelovské tabulky. 😃 Zbytek volného času trávím ráda v příjemné společnosti přátel, přítele a rodiny.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Odstraňte „B“ plán – možnost „B“, nebo „C“, nebo jakýkoliv jiný náhradní plán, který třeba na vstupu do podnikání můžete mít.  Protože pokud máte někde vzadu otevřené zadní vrátka, nikdy vám to nedovolí uspět.

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Provází mě životem a připomíná mi, vypořádat se a uzavírat všechny situace, jinak se mi do života vrátí znovu a budu řešit stejný problém znova a znova. 

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Když se potkávám s lidmi z některých konkurenčních společností, kde každý druhý je „ředitel“ a pozice se rozdávají podle toho, jak se člověk usměje – jsem ráda, že jsem ve firmě, kde si každou pozici musí člověk vybojovat a zasloužit. Tím pádem má na daných pozicích kompetence, které se na své cestě naučil.

Takže pár slovy: férovost, úroveň a prestiž. Firma, jejíž název se nemusím stydět mít vylepenou na autě, naopak ji hrdě prezentovat.

 • Co byste vzkázala svým profesně mladším kolegům?

Poslouchejte lidi ve firmě, kteří mají více zkušeností, než vy a nezkoušejte si najít svojí vlastní „lepší“ cestu.