Jméno a příjmení: Bc. Josef Kohoutek

Rok narození: 1984

Město působení: Brno, Boskovice

Aktuální pozice: Oblastní ředitel

Zájmy/hobby: cestování, sport, četba, partnerka, pozitivní lidé 

Životní motto:  „Život je premiéra, repríza už nebude.“


 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

        K práci ve financích jsem se dostal již v době mých studií na VŠ, tenkrát to byl spíše přivýdělek. Do Prosperity jsem přešel po předchozích zkušenostech z konkurenčních finančně poradenských firem. V Prosperity jsem od založení (2015) a přešel jsem od konkurence se současným majitelem Ladou Přibylem.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

      Takže této práci se věnuji 14 let.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

      Začátky připomínaly divoký západ. Neexistovalo finanční poradenství v kvalitě a odbornosti, které aktuálně poskytuje naše firma. Neměli jsme k dispozici takové zázemí, analýzy jsme si dělali sami v Excelu. Dělali jsme i cca 15 schůzek týdně abychom získali nějakého klienta. Na dnešní poměry, pro mnoho poradců nepředstavitelné aktivity. Mnohdy jsme pracovali dlouho do noci. Za každým získaným klientem stálo mono práce a úsilí, ale i spoustu zábavy. Co se týká získávání klientů, zkoušeli jsme snad vše dokonce i náhodné oslovení. Každý den byl výstup z komfortní zóny – bylo to období, které mě nejvíce „zocelilo“.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

      Motivací je hned několik. První věc je zkvalitňovat finančně poradenský trh tím, jak práci děláme.  Další motivací je práce s týmem, která i když je někdy dost náročná, ve finálně mě velmi naplňuje. Baví mě jejich posun, nebo když si splní nějaký svůj cíl. Mám radost, když díky našemu zásahu nějakému klientovi zlepšíme nastavení financí a on si pak může například dovolit koupit lepší auto, nebo dopřát dětem lepší vzdělání. Na této práci je skvělé, že si mohu  budovat svoje vlastní jméno a být časové nezávislý, ať už z hlediska cestování, tak osobního života či sportu.

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

      Časová svoboda. Vcítit se do druhých. Ovládat své emoce – někdy jsem dost cholerik. Dívat se na problém z více úhlu pohledu. Důležité je  slovo „problém“ nahradit slovem „výzva“.  Celkově vnímat svět optikou optimisty.

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

      Hned v několika. Plánování, práce s prioritami, jednání s lidmi, plánování a zvládání složitých pracovních i osobních situací. Zkrátka umět si poradit. Jsem přesvědčen, že pokud chce být člověk úspěšný, musí pracovat s prioritami, plánovat a pak ten plán ještě dodržovat.😉

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

      V době, kdy jsem začínal mi okolí říkalo, že ta práce už nemá smysl, už „to dělá každý“. Rodina a přátelé by mě také raději viděli ve stavebnictví. Dnes už se na mě dívají jinak. Díky dobrému kolektivu, který jsme měli a máme jsem začátky překonal. Kdo chce začít podnikat – hlavní je vydržet  „výdrž je všechno“. Já si vždy říkal, když už jsem to chtěl vzdát – raději to budu ještě 1 - 2 roky zkoušet s možností že neuspěji, než žít dalších 40 let, tak jak nechci.  Jak se říká: „Profesionál je amatér, který to nikdy nevzdal“.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

      Ano, těch mám hned několik. Co slíbím to dodržím. Vždy vše komunikovat včas a narovinu – nelhat. Budovat si vlastní jméno = vlastní značku. Mít v pořádku vlastní finance. Pracovitost a lidský přístup.  Lidi v týmu neberu jako podřízené, ale jako kolegy. Poslední zásadu jsem si půjčil od Arnolda Schwarzeneggera  – neřešit plán B.  Plán B způsobuje brzdu plánu A – což je většinou ta správná cesta.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

     Pokud děláte manažerkou/ředitelskou práci – většina stereotypu je vyřešená právě tímto. I v poradenské činnosti se tomu dám vyhnout. Pokud uděláme pro klienta kvalitní finanční analýzu a pak se musíte zamyslet nad řešením, stereotyp odpadá – je to vlastně řešení plánu na zakázku. Jako bývalého stavaře mě řešit plány stále baví. Když už se však stane, že do streotypu naskočím – nejlépe mi funguje nová výzva nebo si přečíst  novou knihu, relax, wellness. Pokud ani to nezabere, jdu si vypustit hlavu sportem. 

 • Jaký je Váš životní sen?

     Aby i nadále byla práce mým koníčkem. Udržet si balance life. Nic moc bych neměnil. V pracovní rovině dosáhnout vyšší pozice a v osobní rodině s partnerkou děti a rodinu. Další velký sen: dům na přehradě v Brně. Jelikož jsem milovník Porsche, tak mým velkým snem je Porsche 911 - 4s (žlutá barva), ale za hotové peníze.

 • Plníte si své sny? Jak?

     Průběžné je plním a jsem za to velmi vděčný. Když jsem končil VŠ pořádně jsem nevěděl, zda mám ve stavebnictví zůstat nebo začít pracovat mimo obor. V oboru financí jsem se našel. Jsem přesvědčený, že kdybych nedostal nabídku ve financích, stejně bych skončil v někde v obchodní sféře. Obchod / kontakt s lidmi mi dává energii. Největší životní sen je cestování a kvalitní bydlení. Aktuálně mám procestovaných 46 zemí a  další určitě plánuji navštívit.  Nedávno jsme koupili s partnerkou dům, který si ladíme k obrazu svému.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

      Cestování, četba, sport – dává mi energii,  jen tak na pivko s přáteli. Jsem kontaktní člověk, mám rád dobrou zábavu s dobrými lidmi a večerní brněnský kolorit.

 • Máte svůj recept na úspěch?

     Můj recept na úspěch je „vydržet“ a hledat v problémech příležitosti (slovo problém nahradit za slovo výzva). Řídit se intuicí, ta už tak nějak ví, co a jak máte udělat. Dále si hlídat balance life – vztahy/duševní a fyzickou kondici/majetek, příjmy a cash flow. Jsem přesvědčený, že nejtěžší je tyto oblasti vyrovnávat. Od doby, co na to kladu důraz, jsem mnohem spokojenější.

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

     Se mnou rezonuje v tom, že se nechci ve staří ohlédnut a říct si: "toto jsi mohl udělat a neudělal". Nemá smysl čekat na nějaké až, až bude lepší práce, až budou peníze, až, až, až…. Snažím se vždy zvážit možnosti a věci řešit hned, možná i dost na hraně, ale jsem optimista a věřím, že většina věcí se povede.  Když mám dilema, nebo se nad něčím zásadním rozhoduji, tak si toto motto připomenu.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

     Vzděláváním. Tím, že jsem prošel více poradenských firem mohu porovnávat. Prosperity je jednoznačně stabilní, profesionálně finančně poradenská společnost s funkčním vzdělávacím systémem a inspirativním prostředím. Funkční vzdělání je nezbytné pro růst jednotlivce a firmy celkově. Dále pevné nastavení rozdělení rolí poradců / manažerů / ředitelů.  Dále oceňuji opravdovou produktovou nezávislost. Při schůzkách s konkurencí je vyzdvihována nezávislost  a hned v zápětí mi ukazují nějaký produkt z jejich vlastní dílny, který je kupodivu v dané firmě nejvíce propagovaný. Toto u nás není.

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

    Vše je o výdrži a o aktivitě / disciplíně.  Pokud mám aktivitu, můžu ji vyhodnotit a poučit se.  Tím získávám zkušenosti a sebevědomí. Sebevědomí je důležité k překonání neúspěchů. Za každým mým úspěchem jsou minimálně 1-2 neúspěchy. Když se mi něco ne/povede -  musím se zastavit a zhodnotit – proč se mi to ne/povedlo? Jen tak se člověk zlepší v čemkoli.  Úplným nováčkům na startu doporučuji prvních 100 dnů nastavit 100% nasazení.  Je to, jak když startuje letadlo, než se dostane do letové hladiny - motory jednou naplno.  Dnes jsem rád, že jsem potkal tuto možnost, protože mi zásadně změnila život. PFS je nastavená společnost pro vytvoření si snové kariéry a splnění svých cílů…. Využijte ji, nemusí se již opakovat!