Jméno a příjmení: Ing. Marek Šácha

Rok narození: 1991

Město působení: Brno

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby: Automobily – Motorsport, fitness, cestování, čas s přáteli, podnikání, osobní rozvoj

Životní motto:  „Vytrvalost růže přináší!“


 

 •  Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

            K této práci jsem se dostal skrze sociální síť Instagram, kde na mě v danou chvíli vyskočila nabídka/možnost spolupráce s mým nynějším nejbližším kamarádem a vedoucím Jakubem Vlachem. Předtím jsme se osobně vůbec neznali, já jej pouze sledoval, jak se posouvá kupředu i s jeho přítelkyní. Právě to mě nadchlo.

Před Prosperity jsem před úspěšným ukončením vysokoškolského studia začal pracovat již na manažerské pozici – Vedoucí expedice (vedení 10 až 15 lidí), ve firmě Aircraft Industries a.s. Jedná se o společnost, která vyrábí Letouny L410 a disponuje asi 1400 zaměstnanci. Zde jsem působil více jak 3,5 roku. Během svého působení jsem však zjistil, že se nemám kam kariérně posouvat a taktéž ani finančně růst, tudíž jsem začal uvažovat o nějaké budoucí změně, na základě které jsem nyní právě zde. A bylo to velmi dobré rozhodnutí 😊

 

 •  Jak dlouho se této práci věnujete?

            Ve financích podnikám na full-time od července roku 2020, nyní jsou to tedy přesně 2 roky.

 

 •  Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

            Začátky byly úsměvné, jelikož jsem začínal přesně v moment, kdy poprvé vypukl COVID (03/2020). Určitě si tak dokážete představit, že jednoduché to nebylo. Avšak díky tomu, že jsem začínal současně při tehdejší práci, situace se postupně zlepšovala a na Covid jsme si zvykli, tak následně to bylo již v pořádku. Našel jsem si cestu, jak skloubit 2 práce a volný čas dohromady😊

 

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

           Pro mě je tato práce posláním, baví mě pomáhat lidem, vidět, jak si plní své cíle a sny. Také tady máme skvělý kolektiv. Nikdo mě nemusí k práci nutit, dokonce většinou odcházím poslední.

 

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

           Přináší mi to, co mi chybělo. Troufnu si říct, že neustálý posun vpřed – a to v obou směrech. Tato práce mi přinesla časovou svobodu, již nemusím vstávat v 6:00 a pracovat do 17:00 hodin, jak tomu bylo v minulé práci. Řídím si vše podle sebe, a to mi vyhovuje. Navíc jsem za odvedenou práci nadstandardně ohodnocen, což si nemohu vynachválit.

 

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

           Zlepšil jsem se jak v komunikačních dovednostech, tak i v samotném vedení a naslouchání lidí. Pořád se učím něco nového, firma nás neustále podporuje, a toho si velmi vážím a cením.

 

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

            Z počátku byli někteří z nich skeptičtí, hlavně z toho důvodu, že mám vysokoškolské vzdělání a měl bych se tedy ubírat jiným směrem. Nicméně nejbližší rodina za mnou stála. Postupem času, jak okolí registrovalo mé výsledky, mě naopak začali oslovovat známi i sami od sebe. Důležité je vědět, proč jste se touto cestou vydali a co je Vaším cílem. Pak Vás nic nezastaví 😊

 

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

           Mé zásady jsou především morální. Snažím se svou práci dělat nejlépe, jak umím.

 

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

           Já v práci stereotyp nezažívám. Každý den je v pozici Manažera jiný 😊 Jednou máte schůzku s klientem, poté schůzku s kolegou, školení s partnery. V neposlední řadě školím i já a vedu porady. Takže je to opravdu různorodé.

 

 • Jaký je Váš životní sen?

           Mít časovou a finanční svobodu, spokojenou a zdravou rodinu. Co se týče materiálních cílů, tak určitě mít svůj vlastní dům s bazénem a velkou dílnou/garáží, kde chci mít několik zajímavých vozů. K tomu Investiční Byty v rámci pasivního příjmu.

 

 • Plníte si své sny? Jak?

           Ano, s radostí mohu říci, že plním. Menší si plním průběžně a ty větší postupně. Prvním větším snem byl auto, které aktuálně vlastním. Nyní pracuji na pořízení vlastní nemovitosti. Do toho jsem si splnil jeden velký sen, a to je New York, kam jsem se s firmou podíval za dobře odvedené výsledky. A těším se na další destinace 😊

 

 • Jak trávíte svůj volný čas?

           Většinou s přáteli/kolegy z práce, ať už jedeme na výlet, nebo sednout na dýmku. Také velmi rád trávím volný čas ve fitku a se svou rodinou.

 

 • Máte svůj recept na úspěch?

           Za mě je to určitě být aktivní, pracovitý a vytrvalý. Pak se úspěch určitě dostaví. Dále bych doporučil vždy naslouchat svému nadřízenému, jelikož si tím vším také prošel. Ví, co je správně, co naopak špatně a myslí to s Vámi dobře.

 

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

           Je to přesně to, čím se řídím a co pro mě funguje.

 

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

           Znamená pro mě jak kvalitu v rámci produktů a služeb, tak kvalitu vychovaných manažerů a ředitelů, a to vše díky jednotnému a dokonalému systému práce.

 

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

           Pracujte tak, abyste každý rok za sebou viděli posun a dobře odvedenou práci. A nebojte se udělat krok vpřed. 😊