Jméno a příjmení: Michal Kawulok

Rok narození: 1994

Město působení: Třinec

Aktuální pozice: Samostatný poradce 

Zájmy/hobby: rodina, fitness, míčové sporty

Životní motto:  „Pokud svou práci začneš milovat, už nikdy nebudeš muset pracovat.“


 

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Před dvěma lety jsme s rodinou hledali dům a dostali jsme doporučení na Ondru Laboje, který nám pomohl vyřešit hypotéku. V jeho vystupování a pozitivní energii jsem viděl něco, co mi v životě chybělo, tak jsem se zeptal, jak to u nich chodí. Pak už to byla rychlovka, pohovory, start up a už jsem věděl, že to je přesně to, co jsem v životě hledal.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Smlouvu o spolupráci jsem podepsal v 7. měsíci roku 2021, čili rok a měsíc.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzpomínám na to každý den, jako každá změna to bylo těžké. Před Prosperity jsem dělal mechanika těžké mechanizace, čili manuální práci. Najednou jsem se musel naučit něco úplně nového a ta spousta informací mě děsila. Ale bral jsem to jako výzvu a šel krok po kroku dál a dál. Ani na jedinou vteřinu jsem nikdy nelitoval a těším se na další výzvy.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Za mě je to moje rodina. Syn Viktor a manželka Petra. Vždy jsem pro ně chtěl v životě něco navíc. Ať už to byl čas nebo možnost se finančně rozvíjet. Chtěl jsem jim dát to, co jsem já sám nikdy neměl. Když vidím že jsou šťastní, zdraví a nic jim nechybí, tak se motivace ani hledat nemusí. Dalším důvodem je naše práce celkově. Když ráno vstanete s tím, že potkáte další lidi, kterým můžete pomoci a otevřít jim oči, tak se vám do práce vstává s radostí a lehkostí.

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

Je to hlavně nadhled, schopnost řešení problémů a celková změna vnímání světa okolo sebe.

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Dá se říci, že ve všem. Hlavní posun vnímám v komunikaci a výstupu z komfortní zóny. Kde jsem předtím viděl problém, teď vidím řešení.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Z počátku byly ohlasy spíše negativní. Neměl jsem kolem sebe moc lidí, kteří by podnikali a vždycky se u nás hrálo „na jistotu“. Jít do práce, odmakat si své a jít domů. Postupem času se ale vše obrátilo a teď už vnímám většinou pouze kladné reakce.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Jít do všeho na 100 %. Věřím v to, že kolik člověk vloží úsilí do své práce a klientů, tolik se mu vrátí zpátky. Pokud nebudu plnit vše s čistým svědomím, že jsme do toho dal maximum, tak jak bych to mohl očekávat od ostatních?

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Stereotyp v práci neznám, každý klient má jinou osobnost, jiné cíle a potřeby, tudíž každá jedna spolupráce je zcela jiná a těším se na každou z nich.

 • Jaký je Váš životní sen?

Můj životní sen je užívat si každý jeden den, ať už v práci tak s rodinou, jako by to měl být můj poslední. Žít zdravý a plnohodnotný život plný lásky, porozumění a zážitků.

 • Plníte si své sny? Jak?

Co se týče cílů, tak jsem celkem náročný, mé cíle jsou spíše na delší horizont a většina z nich se netýká materiálních věcí, proto je složitější si je plnit. Ale jak se říká, člověk si musí za svými sny jít, a proto dělám vše proto, aby se plnily. Velké sny se vždy snažím proložit i něčím malým, hmatatelnějším, a to mě žene za těmi většími.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Většinou s rodinou. Výlety, procházky nebo jenom klasické lenošení. Zbylý volný čas se snažím trávit v posilovně nebo s kamarády.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Poslouchat své nadřízené a kolegy, kteří jsou ve financích déle. Zkušenosti nic nenahradí. Dále přijímat zpětnou vazbu od všech okolo a snažit se z ní poučit, i když ne vždy musí být příjemná. Pochvala vždy potěší, ale kritika je to, co vás posune.

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Je to jednoduché. Pokud si člověk užívá to, co dělá ať už práci nebo osobním životě, je to pro něj vždy příjemná záležitost a bere věci s lehkostí. Pokud miluji to, co dělám, nemůže se mi stát, že by se mi do toho nechtělo.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Prosperity pro mě znamená druhou rodinu a budoucnost, je to o přístupu každého jednoho člověka pracujícího v Prosperity FS. Je jedno, jestli zrovna komunikujete s nováčkem nebo zemským ředitelem. Každý člověk si s vámi rád popovídá, řekne svůj názor a pokud je to možné, tak pomůže. Tohle jsem v předchozím povolání nezažil a jsem velmi rád, že toho mohu být součástí.

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

Vnímejte každý problém jako výzvu, která vás vždy posune směrem vpřed. Poté zjistíte, že problémy v podstatě neexistují v pracovním ani osobním životě. Držte se toho a porostete kariérně i osobnostně.