Jméno a příjmení: Lukáš Kopecký

Rok narození: 1988

Město působení: Kladno

Aktuální pozice: Samostatný poradce 

Zájmy/hobby: práce, rodina, přátelé, sport, cestování

Životní motto:  „Pokud člověk dělá všechno pro to, co chce, a vytrvá, dosáhne čehokoli na světě!“


V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

Musím říct, že jsem se dost hledal ze začátku, než jsem přišel na to, jakou cestou a kudy se chci vydat. Ale ten správný směr mi pomohli nakonec najít služebně starší a zkušenější kolegové a kamarádi. Teď už přesně vím, co chci a jak toho dosáhnout J.

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

K této práci mě přivedl bývalý kolega, kterému jsem za tuto šanci vděčný, jelikož si už nedovedu představit dělat něco jiného a pro jinou firmu. I když musím říci, že ze začátku jsem byl k této branži dost skeptický a nedůvěřivý. Pamatuji si však jako by to bylo včera, co mě přivedl do kanceláře Prosperity Financial Services, kde bylo tolik pozitivních lidí, na které byla radost pohledět. Bral jsem to jako bych přišel z pekla plného negativních a nepřejících lidí (předchozí zaměstnání) do nebe.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Od listopadu 2017.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Jelikož jsem předtím dlouhou dobu pracoval pouze v zaměstnaneckém poměru, tak to úplně jednoduché nebylo. Začínal jsem ještě v době, kdy nynější systém nebyl tolik vyvinutý, jako je dnes a spoustu věcí jsem musel postupně inovovat, jelikož Prosperity jako firma, svět a trh jdou také neustále kupředu. Avšak díky tomu, čím jsem si v životě prošel, a to především v tom pracovním, jsem zjistil, co chci a nechci dělat. Tím se řídím a vždy řídit budu. Také díky skvělým kolegům, kolegyním a dnes už i kamarádům ve firmě to bylo o dost jednodušší.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Touha něčeho dosáhnout a neustále se zdokonalovat. A jak jednou jeden moudrý člověk řekl – nejde růst v nerostoucí firmě. Proto jsem rád, kde jsem, jelikož se mi už pět let potvrzuje, že jsem na tom správném místě a v té správné firmě.

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

Přináší mi především radost. Radost z každého spokojeného klienta, kterému jsem mohl ať už více nebo méně pomoci. To je věc, která mě v současné době nejvíce naplňuje. Víte, já jsem to, co jsem poznal tady, dosud nikde nepoznal. V bývalých firmách, kde jsem působil na nejrůznějších postech, tak tam to bylo vždy nejprve dobré a vždy se to změnilo pak v negativitu lidí a celé firmy. Ač jsem se chtěl posouvat i tam, tak tam to každému bylo jedno a staral se především sám o sebe. A já chtěl vždycky něco více pro sebe a pro svou rodinu. Tak jsem moc rád, že tady můžu být vlastním pánem a mít celkovou nezávislost.

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Mě osobně asi ve všem. Naučil jsem se a stále se učím novým věcem, a to je skvělé.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Ze začátku to bylo hodně negativní a stálé to ještě od některých bližších lidí v mém okolí, i když je tam od té doby velká změna pohledu na mou práci, není takové, jak bych si to představoval. Já si ale vždy půjdu za tím co chci, bez ohledu na to, co si kdo myslí, jelikož je to pro mě jeden z motorů ještě více makat, abych jim dokázal, že se mýlí.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Ano, bez nich by to nešlo. Je to poctivost a pravdomluvnost, i když to může znamenat i to povědět klientovi něco negativního. Jinak bych nemohl sám ze sebou žít J. A taky vytrvalost, jelikož to je podlé mého to nejdůležitější, když chcete něčeho v životě dosáhnout. Nikdy a za žádných podmínek se nevzdávám.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Jelikož jsem tento jistý stereotyp již v minulosti zažil, jsem o to víc rád, že v současné době a již pět let nic takového nezažívám. O to mě více práce ve financích baví a naplňuje, jelikož tam stále zažívám něco nového. Každý klient je jiný a s každým probírám v rámci jeho věcí něco jiného. Takže tady o stereotypu nemůže být vůbec řeč.

 • Jaký je Váš životní sen?

Vybudovat si finanční nezávislost a vybudovat tým lidí, kteří se později stanou kamarády a přáteli, se kterými vytvořím Zemské ředitelství, ve kterém si všichni budeme plnit svoje sny a cíle J.

 • Plníte si své sny? Jak?

Plním, a to hlavně díky této práci, jelikož v této branži není žádný platový strop, tak si můžu splnit cokoli chci. Jen je vždy potřeba si ze snu udělat cíl a stanovit si k němu postupné kroky, jen tak se dají postupně všechny uskutečnit.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Nejvíce se snažím ho trávit s rodinou a přáteli, se kterými vymýšlíme nejrůznější akce a zábavu J.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Dělat více než ostatní. Jelikož ti nejlepší udělají VŽDY něco navíc. Stanovit si vždy plán a ten uskutečnit. V tomto vytrvat a NIKDY to nevzdávat!!! Jen tak se VÍTĚZÍ J.

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Je pro mě inspirující a podle mého pravdivé. Motivuje mě k tomu, že vím, když ho budu dodržovat, postupně změním svůj i život kohokoliv, kdo o to bude mít zájem dle mých i jeho představ.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Je pro mě druhým domovem, místem pozitivních a úspěšných lidí, kde nikdy nejsem na nic sám a kde vždy najdu někoho, kdo mi v případě potřeby s čímkoli poradí. Jedinečná je v tom, že má majitele, který když cokoliv řekne, to splní, i když ví, že to nebude hned a nebude to jednoduché. To jsem nikdy nikde nepoznal, až teprve tady. O to si více vážím toho, že v takové firmě můžu fungovat a rozvíjet se.

 • Co byste vzkázali svým profesně mladším kolegům?

Ať vytrvají, protože vše má svůj čas. Nic není hned. Ale pokud jsou ochotní udělat pro to vše, vždy svého cíle a snu dosáhnou, ať už je jakýkoli.