Jméno a příjmení: Markéta Zajícová

Rok narození: 1997

Město působení: Česká Lípa

Aktuální pozice: Samostatný poradce

Zájmy/hobby: rodina, přátelé, cestování

Životní motto:  „Máš jen jeden život, tak ho žij správně.“


V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

Tento rok mám za sebou již dva postupy, první postup na Senior poradce, kterého jsem dosáhla až po delší době od příchodu do firmy. Nyní jsem čerstvě na pozici Samostatného poradce.  První postup mi tolik nepřál, ale nyní to beru se vztyčenou hlavou, že jsem ho dosáhla a překonala všechny ty překážky.

 • Jak jste se dostala k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

K této práci jsem se dostala asi osudem, neustále jsem si v tehdejším zaměstnání představovala, jak mám něco svého. Chtěla jsem vybudovat něco, kam se budou lidé rádi vracet a já se tak dostanu k dalším kontaktům, které mi otevřou dveře k dalším příležitostem. Toužila jsem být paní svého času, posouvat se osobnostně a vybudovat si dobré jméno. Čím více jsem si tuto vizi představovala, v ten pravý čas mě oslovil můj vedoucí, který mi dal impulz k ukončení zaměstnání a budování si svého snu.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Nyní se této práci věnuji 2,5 roku.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzpomenu, a to velmi dobře. Byla to divoká jízda plná hrbolů. Začátek byl velmi těžký, ale ne nadarmo se říká „co bolí, to roste.“ Neustále jsem musela lámat svou mysl a vytrvalost a myslím si, že to teď přináší ovoce.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Mou motivací jsou lidé kolem mě v pracovním životě, spokojení klienti, nové obchody a plnění si svých cílů. Toto jsou věci, kvůli kterým se nemusím vykopávat z postele jako v zaměstnání, je to spíše životní styl, který je mou součástí.

 • Co Vám tato práce přináší ať už do osobního tak pracovního života?

Má práce se prolíná jak do pracovního, tak především osobního života. S přítelem podnikáme ve stejném oboru, ve stejné firmě. Pomáháme si a kryjeme si záda, což je pro mě velkou výhodou a jsem za to vděčná. Do toho pracovního života mi práce přinesla spousty nových možností v osobním růstu, otevření nových obzorů a vybudování si dobrého jména.

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Troufám si říct, že snad ve všem. Především v překonávání vlastních strachů a překračování komfortních zón.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Mé okolí na mou práci nereagovalo vůbec pozitivně, dříve mě to velmi bolelo, ale s odstupem času jsem za to vlastně ráda. Naučila jsem se nebrat si jejich názory za své, a jít si za svým i když nikdo nestál za mnou. Nyní se na mě kamarádi i rodina obracejí s pomocí, protože vidí že má práce má smysl, dělá mě šťastnou a chápou, že lidem opravdu dokážu pomoci.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Samozřejmě, každá práce potřebuje řád! (chodit vždy včas, neustále se školit a vzdělávat, jít příkladem).

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Díky novým klientům mi práce nepřišla nikdy stereotypní, neustále řešíme něco nového a možná i díky tomu, že je tato práce spíše jako můj koníček, tak mě velmi baví.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým životním snem je založit rodinu, která je milující, spokojená a nic jí nechybí. Žít společně v domě s červenou kuchyní, kterou už mám v hlavě navrženou asi tak 5 let. Být obklopena lidmi, kteří mi budou dodávat energii jak v pracovním, tak osobním životě.

 • Plníte si své sny? Jak?

Ano. Ať už to jsou věci materiální či nemateriální. Díky našemu diáři se vždy každý rok můžeme zamyslet, čeho chceme dosáhnout nebo co si chceme pořídit. Pak už jen pro to udělat určité kroky.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Svůj čas trávím především s přítelem, přáteli a rodinou. Mou vizí bylo vždy mít doma někoho, za kým se budu ráda vracet a být si součástí, a to konečně mám.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Myslím si, že receptem na úspěch jsme hlavně my sami. Vytrvat, překonávat se, překračovat komfortní zóny, dávat o sobě vědět světu.

 • Proč jste si vybrala právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Každý máme vždy na výběr. Každý máme možnosti, tak proč ten život žít nespokojeně? Musíme dělat kroky, které nám nejsou vždy příjemné a jsou nám proti srsti, ať už je to pracovní nebo osobní život. Vždy se můžeme spolehnout jen sami na sebe, tak proč si nedopřát to nejlepší.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Znamená pro mě kvalitní poradenskou činnost. Jedinečná je v tom, jak perfektně člověka proškolí a zaučí, jaké zázemí nám poskytuje. Neustálý růst firmy a kolegů.

 • Co byste vzkázala svým profesně mladším kolegům?

Ráda bych tímto promluvila ke kolegům/kolegyním, kteří si třeba prochází obdobím, které jsem zažila zprvu já. Vždycky vytrvejte, buďte silnější než vaše hlava. Nechejte si poradit a pomoci od postupově vyšších, jelikož oni prožili to samé, co teď vy a ukážou vám ty kroky, kterým se vyvarovat. Najděte si vlastní „proč“.