Jméno a příjmení: Ing. Lukáš Šrom

Rok narození: 1996

Město působení: Ostrava

Aktuální pozice: Samostatný poradce

Zájmy/hobby: Všechno, co má motor, ideálně spalovací, a minimálně dvě kola. Dále fotbal, tenis, lyže, příroda.

Životní motto: „Když se díváš na to, co máš, vždy můžeš mít víc. Když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost.“


 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Po dostudování vysoké školy jsem sdílel životopis, na který se mi ozval Martin Babiš. Domluvili jsme si první schůzku, a i přes můj z počátku nejistý pohled na tuto práci, jsme se s Martinem po pár dalších schůzkách dohodli na spolupráci, což s odstupem času hodnotím jako skvělé rozhodnutí.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Smlouvu o spolupráci s Prosperity FS a mým nadřízeným, mentorem a zároveň kolegou Martinem jsme podepsali v srpnu 2021. Po absolvování vzdělávací akademie v naší společnosti jsem se práci finančního poradce začal naplno věnovat v polovině října 2021. Oficiální rok ve společnosti mám tedy již za sebou, ten profesní mě momentálně čeká.  

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Přiznávám, že začátky byly trochu jako na horské dráze. Chvíli mi trvalo si uvědomit, že v téhle práci projížděním sociálních sítí s nohama na stole v době, kdy je potřeba pracovat, nic nevydělám a nedosáhnu žádných úspěchů. Navíc v počátcích pro mě nebylo úplně jednoduché si efektivně zorganizovat veškerou práci a čas sám, takže začátky rozhodně snadné nebyly.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Motivací jsou určitě spokojení klienti a důvěra, kterou mi projevují. Dále pak možnost profesního a osobního růstu a v neposlední řádě, jak říká jedno přísloví – „bez práce nejsou koláče“, tedy možnost si díky této práci plnit nejen materiální cíle, ale i sny.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Jednou z mnoha velkých výhod, kterou mi tato práce přináší a proč mě tak baví, je svoboda v organizaci osobního a pracovního času. Plánuji si čas a dovolenou tak, jak v daný týden, měsíc či rok potřebuji, aniž bych se musel někoho ptát a prosit. Dále mi přináší nadstandardní finanční ohodnocení a kolegy, kteří mě motivují a podporují v pracovním růstu – se závistí a nepřejícností jsem se u nás nesetkal. 

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Za pouhý rok jsem zaznamenal obrovský progres v komunikačních schopnostech, obchodních dovednostech, efektivní organizaci času, profesionálním vystupování, zodpovědnosti a neodkládání věci tzv. „na potom“.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

V počátcích reagovali skepticky, možná i vzhledem k vysokoškolskému vzdělání, a to i přesto, že jsem vystudoval stejný obor. Myslím si, že mě hned po škole zřejmě viděli v pozici vrcholového manažera. Po čase, kdy jsem začal dosahovat pracovních a finančních úspěchů, časové flexibility, se pohled na mojí práci v rámci nejbližšího okolí, troufám si říct, změnil o 360°.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Hlavními zásadami, které osobně pro tuto branži preferuji, jsou, že pokud práci finančního poradce chce člověk dělat zodpovědně, kvalitně a dlouhodobě, tak musí být upřímný, profesionální, kvalifikovaný a dávat klientům, kteří mu projevili důvěru, kvalitní a dlouhodobý servis.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Jediným stereotypem od doby, co jsem se začal věnovat této práci je, že každý pracovní den vstanu a na konci dne jdu spát. Všechno mezi tím je z pracovního hlediska každý den jiné. Potkávám různé klienty, setkávám se s různými příběhy, profesemi, potřebami a cíli, takže jsem se doteď se stereotypem nesetkal.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým životním snem je mít zdravou, spokojenou a zabezpečenou rodinu a nejbližší přátele, na které se mohu spolehnout. A taky procestovat velkou část světa a mít dům s hezkým výhledem, velkou zahradou, vinným sklípkem se spoustou druhů sýrů. A taky sbírku aut v garáži – jsem skromný člověk J.

 • Plníte si své sny? Jak?

Jeden důležitý sen, pro mě jako zarytého fanouška automobilů, který jsem měl na svém materiálním seznamu jako první, jsem si zrovna nedávno splnil. Jako oslavu ročního působení ve firmě – vlastní auto, které mi dělá radost a těším se pokaždé, když se do něj chystám sednout.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Svůj volný čas trávím převážně s přítelkyní – dovolené, dobré jídlo – ideální je kombinace obojího, výlety, sportovní aktivity a dále společné akce a grilovaní s rodinou, přáteli.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Osobně jsem přesvědčený o tom, že recept na úspěch jde z velké části ruku v ruce s mými zásadami – být upřímný, zodpovědný a profesionální v tom, co člověk dělá a dávat do všeho, v čem chce být člověk úspěšný, vždy více než pomyslných 100 %.

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Myslím si, že by se člověk neměl nikdy spokojit s tím co v současnosti má. Naopak by vždy měl chtít v životě o kousek více a více, jelikož tohle je pro mě hlavním hnacím motorem pro to, abych se dále posouval a makal.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Jedinečná je v nástrojích, které má v rámci finančního poradenství každý poradce k dispozici a díky nimž je schopný poskytnout klientům špičkové služby. Na velmi vysoké úrovni je také vzdělávání a zaškolování nováčků. Jako celek pro mě potom Prosperity FS znamená kvalitně se vyvíjející a rostoucí firmu se spoustou příležitostí a řadou inspirativních a úspěšných kolegů.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Měli by klást velký důraz na rady svých manažerů a profesně zkušenějších kolegů a nevzdávat se při prvním neúspěchu, protože i neúspěchy jsou součástí jak osobního, tak profesního života. A taky nezapomínat na stručné, ale výstižné rčení majitele naší společnosti: makej víc!