Jméno a příjmení: Eva Vomáčková

Rok narození: 1999

Město působení: Kladno

Aktuální pozice: Samostatný poradce

Zájmy/hobby: Sport, sebevzdělávání, cestování, auta

Životní motto:  „Strach, kterému nebudeš čelit, se stane tvým limitem!“


 • Jak jste se dostala k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Tak nějak jsem byla ve správný čas na správném místě. Po škole jsem hledala stálou práci. Jenže ve všem jsem viděla nějaký problém. Popravdě jsem sama nevěděla, co konkrétně chci dělat.

Měla jsem jen určitá kritéria, co jsem chtěla, aby moje práce splňovala. Což ale žádné zaměstnání splnit jen tak nemohlo. Až jsem se dala do řeči s jednou kamarádkou, která zrovna v Prosperity začínala. Ze zvědavosti jsem si od ní vzala kontakt na mého nynějšího vedoucího, kterého jsem požádala, zda by mi o práci mohl říct více. Na pohovoru jsem poznala, že by to mohlo být to, co hledám. A taky že ano!

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Od prosince 2019.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Abych byla upřímná, moje povědomí o finančních produktech bylo dost mizerné. Taky to se mnou neměl můj vedoucí Filip Vaidl vůbec jednoduché. Do toho můj strach z komunikace s cizími lidmi a moje komunikační schopnosti tomu také vůbec nepomáhaly😃. Díky jeho vedení a propracovanému vzdělávacímu systému, který v Prosperity máme, jsem ale byla schopná se vše postupně naučit.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Baví mě celý její proces. A díky ní mohu žít život, jaký chci.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Přináší mi mnoho, hlavně pocit svobody. Díky možnostem, že si můžu svůj čas plánovat přesně podle sebe, si užívám si každý den, ať už je pondělí nebo sobota.

Učí mě určité disciplíně, která mě vede k neustálému posouvání se vpřed a moci tak být na sebe pyšná. A dále mi přináší skvělý kolektiv lidí, se kterými ráda trávím čas.

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Byla jsem typ dítěte, co zmrzlinu raději nemělo, než aby si ji šlo samo koupit. A nyní dennodenně jednám s lidmi bez větších zaváhání, dokonce jsem schopná postavit se před skupinu lidí a vést školení. To mluví myslím za vše 😃. Každopádně cesta bude ještě dlouhá.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Jelikož můj bratr pracoval v „obdobné“ firmě před cca 10 lety, odkud měl více než negativní zkušenosti, byla podpora od rodiny na začátku nulová a od přátel prakticky také mizivá. Vím, že to mysleli dobře, ale ne vždy musí mít rodiče pravdu. Když se mě snažili od práce ve financích odradit, moje odpověď byla, že cítím, že ta práce jde dělat i jinak, než jak tomu bylo u mého bratra. A tady se má tvrdohlavost vyplatila, protože po dvou letech mi řekli, že jsou moc rádi, že jsem si našla práci, která dává smysl! I přátelé přehodnotili a postupně si za mnou chodí pro rady, nebo dokonce s dotazem, zda by mohli jít podnikat se mnou. Za což jsem moc vděčná.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Vždy se chovej k lidem tak, jak by sis přál, aby se oni chovali k tobě.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Jelikož se jedná o práci s lidmi, ať už klienty, nebo kolegy, tak si myslím, že má tato práce od stereotypu velmi daleko.

 

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým životním snem je prožít život naplno, přesně tak, jak chci, mít ho ve svých rukách.

 • • Plníte si své sny? Jak?

Snažím se, ale ty největší sny jsou teprve přede mnou.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Důležitý je pro mě čas s mým partnerem, který trávíme většinou nějak aktivně, cestováním, nebo s přáteli. Snažím se co nejvíce eliminovat promrhaný čas. Takže zbývající volné chvíle trávím například čtením.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Dělejte to srdcem, vytrvejte a úspěch se zákonitě dostaví.

Pokud děláte to, co musíte a když to potřebujete, budete časem schopni dělat to, co chcete a kdy chcete.

 • Proč jste si vybrala právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Pomáhá mi to překonávat překážky, které mi do života přijdou. A vím, že ten nejlepší pocit je právě po jejich překonání.

A jediné limity, které máme, jsou ty, kterým věříme.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Znamená pro mě jistotu. Dá se říct, že i širší rodinu. A jedinečná je zaručeně jak přístupem ke spolupracovníkům, tak rozhodně i v tom, s jakým apelem dbají na blaho klientů.

 • Co byste vzkázala svým profesně mladším kolegům?

Pokud chcete být úspěšní, inspirujte se úspěšnými lidmi a nenechávejte se ovlivňovat těmi, kteří mají od úspěchu naopak velmi daleko. Neuspět není hanba. Hanba je bát se vstát a zkusit to znovu!

Nedělejte to pro peníze, dělejte to pro svobodu.