Jméno a příjmení: Václav Burger, PFP

Rok narození: 1996

Město působení: Kladno

Aktuální pozice: Mnažer

Zájmy/hobby: střelectví, modeling, off-road, kynologie

Životní motto:  „Nebát se a nekrást.“


 

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Jsem jeden z těch, který se vlastně znáboroval sám. Kolega z bývalé práce byl v té době na pozici manažera v PFS a já viděl, že se mu daří – měl nové auto, otevíral kancelář ve Slaném a hledal nové parťáky. Ozval jsem se mu s tím, že bych mu rád pomáhal, i kdybych mu měl dělat třeba asistenta.

Po debatě mě poslal na Start up a následně na Vstupní akademii.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Do Vstupní akademie jsem nastoupil v březnu 2021, takže necelé dva roky. Naplno však až od září 2021, protože tam byl ještě nějaký mezičas, který jsem trávil jak v původním zaměstnání, tak v PFS.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Začátky byly takové všelijaké, hlavně během Vstupní akademie. Vše se však ustálilo pod vedením současného vedoucího Jardy Zázvorky, který si mě po certifikaci VA vzal přímo pod sebe a ukázal mi ten správný vzor. Pak už to mělo rychlý spád a za dva měsíce po konci vstupní akademie mi gratuloval k pozici junior manažera.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Tou největší motivací je pro mě svoboda, kterou mi tahle práce dává. Takové to, když se s partnerkou domluvíme, že si uděláme prodloužený víkend, nemusím za nikým chodit s prosíkem, jestli nebude vadit, když si vezmu dovolenou nebo home office, ale prostě se seberu a jedu.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Určitě obrovské množství kontaktů. Tím, že s klientem buduji především vztah a zároveň mám klienty snad v každém odvětví (od IT techniků přes řemeslníky, automechaniky až po jednatele různých firem), tak když nastane jakýkoliv problém, vždycky se mám na koho obrátit. 

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Najednou nemám strach mluvit s lidmi. Kdo to zažil, ví, o čem mluvím.

Já nebyl zvyklý někoho napřímo oslovovat – tím se otevřela spousta dveří nejenom v pracovním, ale i v soukromém životě.

Dále díky rozvoji obchodních dovedností s oblibou „vymetám“ všemožné burzy a internetové aukce, protože si doslova užívám smlouvání. Udělal jsem si z toho takový sport J.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Rodina reagovala vcelku neutrálně – negativní ani pozitivní postoje. Kouzelná byla reakce mojí babičky, která mi během návštěvy dávala do kapsy 200,-, protože přeci nemůžu mít peníze, když jsem seknul se zaměstnáním a místo abych seděl někde ve fabrice, jsem u ní během pracovní doby na obědě. Naštěstí už dávno pochopila, že odchod ze zaměstnání bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsem v životě udělal.

Co se týká přátel, tam je to komplikovanější. Ne všichni ustáli změnu mého životního stylu a pár z nich už kolem sebe nemám. Na druhou stranu, beru to pozitivně – pokud je člověk opravdu průsečíkem deseti nejbližších lidí ze svého okolí, není moc pozitivních věcí, které bych si z těch, kteří tu už nejsou, mohl brát. 

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Těch zásad je hodně, ale vzhledem k tomu, že jsem doteď mluvil primárně k obchodu, zkusím vyjmenovat zásady, které mám ve vztahu ke svému týmu.

Určitě bych již po minulých zkušenostech „netahal krávu na Everest“, protože to jsme si párkrát zkusili a nefunguje to. Zároveň bych do týmu nechtěl člověka, který bude psát 20k BB+ měsíční produkci, pokud bych si s ním neměl co říct, jelikož to, jakou máme teď chemii v týmu je něco, o co bych velmi nerad přišel.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

Já si v první řadě nevytvářím stereotyp. Manažerská práce v naší branži je úžasná v tom, že vám dává tak širokou škálu pracovních úkolů, že podle mého ani není možné dostat se do stereotypu.

 • Jaký je Váš životní sen?

Moderní dům s krbem, prosklenou stěnou a vířivkou na parcele č. 618/1 včetně všech přilehlých luk v obci Kovářská v Krušných Horách.

Samozřejmě, že ten dům je jenom špička ledovce. K němu mít fungující ředitelství, které budu se svými parťáky řídit a zároveň mít dostatek volného času na koníčky. Do té doby, než si to budu moct splnit, mě však čeká ještě hodně práce.

 • Plníte si své sny? Jak?

Začínám od těch krátkodobých, jako většina z nás. Rodiče mi třeba nikdy nedopřávali věci od Applu, takže tenhle rok mám na kontě nový iPhone, AirPody, MacBook a Apple Watch. Zároveň tím, že mám finančně hodně náročné koníčky, není o cíle nouze, ba naopak.

Teď poslední cíl, který jsem si splnil jsem měl za postup na manažera a bylo to štěně belgického ovčáka. Chtěl jsem ho přes 5 let, ale až díky této práci jsem věděl, že na něj budu mít dostatek času i finančních prostředků na výcvik a vybavení.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Tak teď primárně se štěnětem, ale do té doby jsme s partnerkou často chodili do posilovny nebo do sauny a rádi jsme si společně vyrazili na večeři.

Mimo společné chvíle s partnerkou trávím čas někde na bahnitých cestách v autě nebo na střelnici. S partou kamarádů zároveň často fotíme pro různé obchody s vojenským vybavením a také pro firmy, které dodávají různé produkty ozbrojeným složkám – jak tuzemským, tak zahraničním.

Letos jsme například fotili pro výrobce z Izraele a Taiwanu.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Za mě je to pouze tvrdá dřina. Pokud za den udělám 100 dřepů, budu mít stehna silnější než ten, kdo je neudělal.

V naší práci je to stejné, jen nemusíme dělat dřepy, ale schůzky nebo nábory.

 • Proč jste si vybral právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Už od malička obdivuji T.G.M. a díky začátkům s nesprávným vedoucím je mi motto „Nebát se a nekrást“ připomínkou dvou věcí, které v této práci potřebuji, abych byl i nadále úspěšný!

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Já si nemyslím, že by PFS byla něco lepšího nebo horšího než konkurence. Klienti se mnou nepracují kvůli nápisu nebo logu, které mám na vizitce. Prosperity tvoříme MY VŠICHNI tím, jak se ke svým klientům chováme, jak se prezentujeme na veřejnosti a s jakým přístupem řešíme problémy, když nastanou.

Důvody, proč se já držím této společnosti jsou tři – leader v čele, za kterého se nemusíme stydět, systém, který za nás řeší kariéru a zároveň vedoucí, o kterého se kdykoliv mohu opřít s jakýmkoliv problémem– jak pracovně, tak lidsky.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Ať makaj víc …