Jméno a příjmení: Veronika Kubová

Rok narození: 1990

Město působení: Jevíčko/Boskovice

Aktuální pozice: Samostatný osobní poradce

Zájmy/hobby: Rodina, cestování, přátele, knihy

Životní motto:  ,,Život je jako fotografie. Také potřebujete negativy k rozvoji.“


 

V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

 • Jak jste se dostala k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Byla jsem zaměstnancem v automobilovém průmyslu, ale dala jsem výpověď, jelikož jsem se nedokázala ztotožnit s přístupem a hierarchií vedení firmy (ve zkratce: za hodně odvedené práce ještě více práce). V roce 2016 kamarád sdílel na sociálních sítích příspěvek, že firma Prosperity FS hledá na pobočku v Jevíčku asistentku. Zvedla jsem telefon, poslala CV a za dva dny se konal pohovor. Byla jsem si na 100% jistá, že jsem na danou pozici nejlepší kandidát a mám to v kapse. Ale ne. Nevyšlo to.  Byla mi nabídnuta pozice poradce. Jelikož jsem to brala jako výzvu, šla jsem do toho! A tohle vyšlo. Dnes jsem za to vděčná. Díky Davide a Aldo!!!

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzpomenu, start byl na mě velice rychlý. První pohovor, za dva dny další a o dva dny později summit a hned vstupní vzdělávání a smlouva o spolupráci. Děkuji všem, kteří mi tenkrát řekli NE! Jen díky nim jsem to dokázala sama a dnes děkuji za to, že jsem tam, kde jsem. Spoustu lidí mě odrazovalo, především z nejbližšího okolí, a o to víc mě to pohánělo dál.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Vždy, když se mi nechce, vzpomenu si na to, jaké to bylo v zaměstnání. Jeden z největších klíčů k úspěchu je mít disciplínu, dělat to, co víte, že byste měli dělat, i když se Vám zrovna nechce. Mám tu výhodu, že mohu pracovat i z domu a nejen z kanceláře, proto spousta pracovních setkání probíhá u nás doma v pracovně, za což jsem vděčná, protože mi to umožnilo se věnovat práci i v období, kdy jsem byla doma s dítětem. To také díky mé asistentce. Bez ní bych veškerou administrativu nezvládla a možná tady už ani nebyla.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Přinesla mi to, že se za ty roky z mnoha se klientských vztahů staly i kamarádské.

Do osobního života mi přinesla životního parťáka 🙂, se kterým máme skoro čtyřletou dceru a další dítě na cestě 🙂.

Navíc kdykoli se rozhodneme, že je potřeba někam odjet, vypnout a načerpat energii, tak se sbalíme a jedem. To by se nám v zaměstnání s průměrným příjmem nikdy nemohlo splnit více než jednou za rok.

 • V čem Vás tato činnost osobnostně posunula?

Úplně ve všem, špatně jsem přijímala kritiku a neuměla jsem přiznat, že ne vždy mám pravdu. Neříkám, že teď už to tak není, ale mám kus práce za sebou a ještě vetší před sebou. Celkově se moje osobnost posunula co se týká trpělivosti, jednání s lidmi, plánování a osobního rozvoje.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Teď už mě i berou a občas i slyším pochvalu. Samozřejmě, že spoustu přátel to vyfiltrovalo, ale zase spoustu nových dalo, takže jsem za to teď už i ráda. Rodina jsou jedni z posledních klientů. Právě od nich jsem na začátku zažila odmítnutí, ale o to víc mě potěšilo, když se na mne potom obrátili sami.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Ano. Jedna, ta nejdůležitější, je férové jednání. Jenom tak mohou fungovat všechny další. Prostě hrát podle pravidel.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se se stereotypy vypořádáváte Vy?

No, popravdě, s tím dítětem si toho člověk moc nenaplánuje. Nebo ano, naplánuje, ale vždy to probíhá trochu jinak.

Samozřejmě, že byl i den, kdy si říkám, jestli to má opravdu cenu, když spíte pár hodin denně, protože přes den to nelze a po nocích se musíte učit na zkoušky k certifikacím, ale bohužel. O to příjemnější je potom ten pocit, že zkouška byla úspěšná a zase nás to trošku nakopne a posune na další level. Jediný způsob, jak odvádět skvělou práci, je věřit a vědět ten důvod, proč to děláte. Jen tak vám to může přinést ovoce a novou příležitost.

 • Jaký je Váš životní sen?

Těch je spousta! 🙂 Jeden zásadní se nám již splnil. Před 1,5 rokem jsme se nastěhovali. Máme své bydlení, které se neustále inovuje a buduje. I když je to asi klišé, mým snem je to, že jsme v dnešní době zdraví a šťastní.

 • Plníte si své sny? Jak?

Naplánovat, vydělat prachy, utratit 🙂. A znova. Pořád dokola. Jen ty cíle jsou pořád vyšší a dražší.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

80 % mého volného času zabere rodina, přátelé, dobré jídlo a občas užívání si dovolené někde v teple.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Vytrvat, učit se, vytrvat… jednou to přijde, u mě to trvalo 7 let! 🙂

 • Proč jste si vybrala právě takové Motto? Čím Vás motivuje?

Než přijde první úspěch, vždy to souvisí s několika pády, neúspěchy a odříkáním.

Mně osobně nikdy nikdo nic nedal zadarmo a o to pro mě má daleko vyšší cenu to, když vím, že jsem něco dokázala já sama a překonala jsem každou překážku, která mi stála v cestě. A právě to mě neskutečně posouvá dál, i když si to třeba ani neuvědomuji. Ještě před 7 lety by tohle bylo pro mě nepředstavitelné.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Jsem ve společnosti téměř od jejího začátku, znám vedení a zázemí společnosti osobně. Vidím progres, vize a úspěchy společnosti a neskutečně si vážím toho, jak společnost pracuje a usiluje o to, abychom mohli všichni pracovat efektivněji a jednodušeji.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Pokud opravdu chcete dosáhnout úspěchu, nikdy se nevzdávejte, i když za to občas musíte zaplatit tu nejvyšší cenu. Bez ohledu na to, co tomu řekne okolí. Jednou to přijde i s nimi 🙂.