Jméno a příjmení: Matyáš Löffelmann, PFP

Rok narození: 2002

Město působení: Ústí nad Labem

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby:  cestování, lyžování

Životní motto:  ,,Vše se dá vyřešit.“


 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS a jak dlouho se této práci věnujete?

Dostal jsem se k tomuto oboru skrze kamaráda ze střední školy, který začal u nás ve firmě o několik měsíců dříve. Byla to celkem náhoda, dokonce jsem na tento obor měl původně celkem negativní názor, ale to se změnilo pozdějším zjištěním, že je to samozřejmě o lidech a záleží na tom, s kým spolupracujete. V oboru mám za sebou zhruba 2 roky poměrně dost intenzivní praxe.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Není to až tak dávno, takže si to velmi živě vybavuji – hned po maturitě jsem se ocitnul ve světě financí, skoro jsem ani nedokázal vysvětlit, co je to hypotéka nebo podílový fond, a tak jsem se začal vše učit. Jak v teorii, tak za dohledu mého vedoucího v praxi – tam se naberou nejcennější zkušenosti.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Upřímně to vnímám jako životní styl, a ne jako něco, kam se ,,musí” člověk vracet. Baví mě ukazovat lidem, jak správně přemýšlet nad finančním plánováním, vzdělávat se, posouvat se a zároveň toto stejné učit taky lidi v mém týmu. Samozřejmě jsou mi také velkou motivací stanovené životní cíle, jako by to mělo být u každého.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Jak jsem ji zmínil, vnímám svou práci spíše jako životní styl. S tím se pojí to, že moji kolegové jsou i mými kamarády. Jezdíme společně v partě na dovolené, ať už firemní (vyhrané) anebo si naplánujeme akci sami, jdeme spolu pokecat na pivko a tak podobně. Mám pocit, že tohle o kolektivu ve své práci nemůže říct každý, proto si toho nesmírně vážím. A to nejlepší nakonec – díky této práci jsem poznal svou drahou polovičku, se kterou se ohromně podporujeme navzájem, posouváme se a jdeme si za společnými cíli, což pro mě znamená jeden z velkých, dobře položených základních kamenů osobního života.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Určitě ano, vzhledem k zodpovědnosti, kterou v tomto oboru nesete, kdy můžete klientovi špatně poradit a finančně ho nemálo poškodit, je nutné se určitými zásadami řídit. Mezi ně bych určitě zařadil například férové a upřímné jednání, neustálé vzdělávání se a rozšiřování svých schopností. Dále cílevědomost, dochvilnost, dodržování slova a spolehlivost.

 • Zažíváte v práci stereotyp? Jak se s ním případně vypořádáváte?

Nezažívám a vím, že nikdy nebudu. Jaké si to udělám, takové to budu mít.

 • Jaký je Váš životní sen?

To bychom tu byli opravdu dlouho, kdybych to měl popsat velmi detailně, ale zjednodušeně se můj životní plán řídí principem ,,balanced life”. Je pro mne důležité, abych postupně splnil všechny kvadranty: kondice, vztahy, cashflow a majetek.

Abych to ale popsal více lidsky, tak bych chtěl mít pevnou rodinu založenou na dobrých vztazích, výborně ji zajistit i pro x dalších generací, žít nadstandartní život, hodně cestovat a poznávat naši planetu (a třeba v budoucnu i jiné, kdo ví…). Hlavním cílem je si na konci svého života říct, že jsem si mohl dovolit trávit co nejvíce času s těmi, které mám nejraději a zároveň jsem po sobě zanechal nějaký inspirativní odkaz.

 • Plníte si své sny? Jak?

Určitě ano. Za ty dva roky jsem si toho stihnul splnit spoustu. Hodně jsem od začátku cestoval. Být alespoň pětkrát ročně na dovolené je něco, čeho si moc vážím, jelikož vím, že to není standard a zároveň mi to právě tahle práce umožňuje. Jinak jsem pořád normální mladý kluk, takže mě stereotypně samozřejmě baví auta. Proto jsem nedávno pořídil už druhé za tu dobu, co tu makám. Auta prostě mají něco do sebe.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Hodně se to opět prolíná s prací, ale nejčastěji ho asi trávím s přítelkyní a pejskem, s rodinou nebo kamarády. Sportujeme, cestujeme, výletujeme a užíváme si společný čas.

 • Jaký sport děláte nejraději?

Tak tady mám jasno – lyžování. Můj nejoblíbenější sport, i když jsem jich za svůj život vystřídal opravdu hodně.

 • Kdybyste právě teď mohl odjet kamkoliv na světě, kam by to bylo a proč?

Asi bych momentálně nikam nejel, vždy by to mělo být naplánované pěkně dopředu. Navíc před několika týdny jsme přijeli z Karibiku, takže jsem zase rád v ČR, jelikož mi chyběla má práce J.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Vůbec, nic takového podle mě neexistuje. Asi to nejlépe popisuje to, co říká Martin Doležal: ,,Vždy měj cíl, věř si a makej!“ Zkuste to, ono to funguje.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Jednou mi tuhle větu řekl můj kamarád a ředitel Dalibor Minář, když jsem řešil nějakou situaci, ve které jsem ztratil nadhled. Když jsem nad tím zapřemýšlel, tak to je přesně to, co čas od času každý potřebuje slyšet.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Pro mě je to parťák na cestě za zkvalitněním trhu finančního plánování, šíření finanční gramotnosti a zároveň na splnění mých výše uvedených snů.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Během těch dvou let, co dělám tuhle práci, jsem si všiml, že stačí jenom vytrvat. Takže vytrvejte!