Jméno a příjmení: Zuzana Chobotová

Rok narození: 2001

Město působení: Ostrava, Brno

Aktuální pozice: Samostatný poradce

Zájmy/hobby:  cestování, sport, přátelé

Životní motto:  ,,Překážky jsou od toho, aby zastavily ostatní.“


V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

 • Jak jste se dostala k práci finančního poradce pro Prosperity FS a jak dlouho se této práci věnujete?

Vždy jsem se chtěla pohybovat v oblasti financí, jen jsem nevěděla, jakým způsobem by to bylo pro mě vhodné a vůbec možné. Na začátku roku 2021 jsem byla pozvána na pracovní schůzku do jiné poradenské společnosti a jelikož jsem v oblasti financí neměla žádné zkušenosti, rozhodla jsem se o práci poradit s kamarádem, který se v té době pohyboval okolo realit a financí. Kamarád se znal s Martinem Babišem a předal mi na něj kontakt s tím, že si myslel, že by to pro mě mohla být lepší varianta. Měl pravdu - tímto bych mu také chtěla poděkovat za doporučení.  S Martinem jsme si domluvili schůzku, ale jelikož u práce ještě studuji vysokou školu, nedomluvili jsme se na spolupráci kvůli nedostatku času, který bych do práce mohla investovat. Na spolupráci jsme se domluvili zhruba rok od prvního setkání a musím uznat, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí. Práci se tedy věnuji od února roku 2022.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Začátky samozřejmě nebyly nejlehčí, jelikož se názor nejbližších na práci nesetkal s velkým nadšením. Tato situace mě ale motivovala pracovat na sobě mnohem víc a myslím si, že se mi podařilo jejich názor postupně změnit.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Motivací je pro mě určitá představa o životě, kterou si díky práci mohu postupně plnit. Také jsou to spokojení klienti, se kterými mohu prožívat jejich životní situace a v neposlední řadě nesmím zapomenout na mé kolegy v kanceláři, se kterými se motivujeme navzájem.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Přináší mi neskutečné možnosti. Ať už se jedná o možnost plánování si svého času, osobní rozvoj, či kariérní růst. Díky práci jsem poznala nové přátele, ať už z řad kolegů nebo klientů.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Ano, jedná se především o morální zásady. Mezi nejdůležitější se řadí férové jednání s klienty.

 • Zažíváte v práci stereotyp? Jak se s ním případně vypořádáváte?

Nemyslím si, že bych v práci zažívala stereotyp, každý den poznávám nové klienty a řeším jiné situace.

 • Jaký je Váš životní sen?

Tak těch je samozřejmě spoustu, každopádně mým životním snem je žít šťastný život, být jak finančně, tak časově nezávislá, a k tomuto štěstí se řadí spokojenost a zdraví rodiny. Co se týče materiálních věcí, tak tam se řadí vlastní dům s bazénem, roztomilým psem a hezkým autem v garáži.

 • Plníte si své sny? Jak?

Ano, postupně si plním všechny stanovené cíle. S každým splněným cílem přichází další, o to náročnější, a proto bych si ráda v blízké budoucnosti pořídila nové auto.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Ve volném čase se věnuji rodině nebo kamarádům, také ráda cvičím, ať už doma nebo ve fitku.

 • Jaký sport děláte nejraději?

Jak jsem již zmínila nejraději si zajdu zacvičit, popřípadě si v létě ráda zahraji tenis.  

 • Kdybyste právě teď mohla odjet kamkoliv na světě, kam by to bylo a proč?

Jelikož jsem milovník tepla, bylo by to zřejmě někam do teplých krajin.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Nevím, zda by se tomu dalo říkat recept na úspěch, protože úspěch znamená pro každého něco jiného. Za mě je to vytrvalost v tom, čeho chci dosáhnout a zodpovědnost za své činy.

 • Proč jste si vybrala právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Myslím si, že v mém případě je to tak, že pokud si stanovím cíl, tak na překážky nehledím, ať už jsou jakékoliv. Přes každou překážku existuje cesta, jak ji překonat, jen je k tomu zapotřebí silná vůle.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Společnost Prosperity FS pro mě znamená kus mě, jelikož se stala součástí mého života. Je jedinečná v zázemí a ve vzdělávání, které všichni poradci dostávají. Díky tomu můžeme poskytovat ty nejlepší služby svým klientům.

 • Co byste vzkázala svým profesně mladším kolegům?

Mladším kolegům bych vzkázala, aby se chytili své příležitosti a nevzdávali se při prvním neúspěchu. Doporučila bych jim také poslouchat své nadřízené, jelikož jim to ušetří spoustu práce.