Jméno a příjmení: Bc. Adam Lavička, PFP

Rok narození: 1995

Město působení: Jihlava

Aktuální pozice: Samostatný poradce

Zájmy/hobby:  rodina, sport

Životní motto:  ,,Co bolí, to sílí.“


V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS a jak dlouho se této práci věnujete?

Po skončení vysoké školy v roce 2019 jsem začínal ve společnosti, kde jsem se tomuto povolání věnoval při druhé práci, ale až s přestupem do Prosperity FS jsem se této práci začal věnovat naplno. Ze začátku jsem působil v manažerské větvi, ale postupem času jsem se spíše viděl v kariéře poradenské. Práce s klienty je mi nyní bližší.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Začátky byly spíše vlažné. Pořádně jsem se práci ve financích začal věnovat až v roce 2021, kdy jsem odešel z bývalé práce, ve které jsem pracoval jako projektový manažer, a rozhodl se začít naplno ve financích. Obecně mohu říct, že nabýt veškeré znalosti a vybudovat si klientelu a jméno stojí spoustu sil a času, ale stojí to za to. Ze začátku člověk udělá nějakou tu chybu, to je jasné. Cílem je se z těchto chyb poučit, což si myslím, že je velice důležité.

 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?

Rád se posouvám a vzdělávám. Přeci jenom kámen, který letí, mechem nezarůstá. Časem se dostáváte k větším a složitějším klientům a také k firemním financím, které jsou již výzvou s obrovskou mírou odpovědnosti. Baví mě pomáhat klientům a budovat s nimi jejich majetek.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Rozhodně jsem touto prací získal neskutečnou trpělivost a také zdravé sebevědomí. Dříve jsem si tolik nevěřil a byl dost nedočkavý. Tato práce vám dá do života zkušenosti, které jinde jen tak nenabudete. V neposlední řadě také zkušenosti s vyjednáváním – ty se do života také hodí! :-)

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Vždy se řídím těmito zásadami: profesionální přístup, kvalita, lidskost. Myslím si, že bychom měli přistupovat ke každému klientovi tak, jak bychom chtěli, aby přistupovali klienti k nám. Každému klientovi řeším finance tak, jako bych je řešil právě pro sebe. Je jistota, že se vám tento přístup vrátí.

 • Zažíváte v práci stereotyp? Jak se s ním případně vypořádáváte?

Nedá se říct, že se jedná o stereotyp. Každý den řešíte nové věci a nové výzvy. Nicméně občas rád změním pracovní prostředí, například prací v kavárně. Mohu říci, že tato práce je dost různorodá, jak případy, tak i místem, kde se s klienty scházíte – občas jste v kanceláři, u klientů, někdy zase na školení. Pro lidi, kteří jsou neradi na jednom místě a řeší ty samé věci dokola, je to ideální práce!

 • Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Do kanceláře rád jezdím brzy ráno většinou na 8 hodinu ranní, jen co odvezu syna do školky. Připravím si finanční plány pro klienty, udělám potřebnou administrativu a odpoledne většinou trávím čas na schůzkách s klienty. Po práci se nejraději věnuji rodině či sportu, rád také zajdu do dobré restaurace, či do sauny.

 • Jaký je Váš životní sen?

Celou dobu mám v hlavě jediné, chci se mít prostě hezky. Vím, že je to těžko uchopitelné, ale prostě chci si život užít, dopřát si věci a zážitky, které postupem času přijdou. Mám rád sportovní auta a také bych si rád zaletěl na hezkou dovolenou. Prostě bych chtěl být šťastný a spokojený.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Jsem nejčastěji s rodinou, rád cestuju a sportuju – hodně jezdím na kole. Poslední dva roky se také dost věnuji práci na zahradě kolem rodinného domu. Tam si člověk prací odpočine od neustálého počítání a čísel. :-)

 • Jaký sport děláte nejraději?

Již z minulosti, kdy jsem jezdil na kole profesionálně, se rád věnuji cyklistice. Občas rád také zajdu do posilovny či na brusle. 

 • Kdybyste právě teď mohl odjet kamkoliv na světě, kam by to bylo a proč?

Rád bych se rozhodně vrátil do Španělska, strávil jsem zde již dost času vzhledem ke sportu, který jsem dělal. Je to země, kterou jsem si zamiloval. Nemám žádnou speciální vysněnou destinaci, je to prosté Španělsko.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Prosperity pro mě znamená kvalitní zázemí, kolegy, kamarády a také společnost, na kterou se mohu spolehnout. Neustále se pro poradce vyvíjí nástroje, které usnadňují naši práci a můžeme se tak více věnovat klientům a rozvoji znalostí. Navíc zaměření firmy na kvalitní vzdělávání vidím jako jasné +.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Celé to snažení se jednou promění v úspěch. Chce to jenom vydržet, pracovat a dělat tuto práci srdcem a s velkou dávkou pokory. Každý s tímto dojde tam, kam sám chce.