Jméno a příjmení: Nikola Volková

Rok narození: 1998

Město působení: Česká Lípa

Aktuální pozice: Samostatný poradce

Zájmy/hobby:  rodina, přátelé, cestování, čtyřnohý parťák

Životní motto:  ,,Život začíná na okraji komfortní zóny.“


Nikolo, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu?

Nebylo to hned, a o to větší mám z toho radost. Musím přiznat, že jsem tvrdohlavá a občas potřebuji „nakopnout“, abych pracovala tak, jak mám.  Můj nadřízený zestárl asi o 5 let, ale říkal, že to za to stálo. Proto děkuji všem, co za mnou stáli při mé cestě za kariérním postupem.

 • Jak jste se dostala k práci finančního poradce pro Prosperity FS a jak dlouho se této práci věnujete?

Končila jsem u konkurenční společnosti a říkala si, že to není činnost pro mě. Následně jsem pak potkala své tři kamarády, kteří byli přesvědčeni (viděli „doporučitelskou“ 😀), že Prosperity FS je pro mě jako stvořené. Chvilku jsem nad tím přemýšlela, a nakonec začala podnikat s nimi. Ve financích působím 3 roky.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Jak už jsem zmiňovala, tak jsem přecházela z konkurenční společnosti, takže jsem už nějaké znalosti měla, nicméně jsem rychle pochopila, že u nové společnosti je systém na úplně jiné úrovni. Vzali si mě do parády hned na vstupní akademii, kde nás připravili na to, jak svět financí funguje a jak správně komunikovat s klienty. Na to jsem nebyla zvyklá, předtím jsem dostala desky do ruky a řekli: „Běž za klientem“, takže si asi dokážete představit, jak vypadal první pohled na mě, když klient otevřel dveře u svého bytu.
Proto jsem ráda za danou příležitost a možnost osobního rozvoje.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?

Tato práce mi přináší poznání nových lidí, ať už klientů či kolegů. Dále mě tato práce posunula o kus dál ve své komfortní zóně, která si myslím, že je pro člověka pomyslnou hranicí a málokdo z ní dokáže vystoupit a žít život naplno.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Být důsledná sama k sobě, vzdělávat se, mít pokoru a jít příkladem.

 • Zažíváte v práci stereotyp? Jak se s ním případně vypořádáváte?

Troufám si říct, že v podnikání je každý den jiný, takže zmíněný stereotyp já osobně nepociťuji.

 • Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Pracovní týden si připravuji každou neděli, takže díky diáři víte, jak nakládáte se svým časem. Nicméně většinou se během dne potkám se svými kolegy z kanceláře, se kterými je o zábavu postaráno, takže je někdy obtížné vrátit se zpět do pracovního procesu. Podle diáře proběhnou domluvené schůzky s klienty, dále si určím čas na administrativu, kterou je potřeba připravit.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým životním snem je založit spokojenou a milující rodinu, se kterou budu žít v rodinném domě na klidném místě. Chci pro svou rodinu finanční nezávislost. Dále být obklopena lidmi, se kterými budu přidávat společné zážitky do sbírky, ať mám pak co vyprávět svým vnoučatům.  

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Svůj volný čas ráda trávím s rodinou, partnerem, hafanem a přáteli. Jsem ráda aktivní, proto svůj volný čas trávím kdekoliv jinde než doma.

 • Kdybyste právě teď mohla odjet kamkoliv na světě, kam by to bylo a proč?

Tento rok si prohlédnu severní Vietnam, těším se na poznání nové kultury a věřím, že po návratu budu mít na co vzpomínat.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?

Prosperity FS pro mě znamená kvalitní poradenské služby pro klienty. Jedinečná je již ve zmiňovaném zaškolovacím systému, kdy z úplného nováčka dokáže vytvořit kvalitního a úspěšného finančního poradce.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Vytrvalost je klíčem úspěchu, takže i když na začátku všechny proklínáte a nechcete dále pokračovat, tak se ještě jednou nadechněte a poslechněte své nadřízené/kolegy. Cesta k úspěchu je firmou připravená, takže není možné zabloudit.  Přeji každému úspěšnou cestu za svými sny. 😊