Jméno a příjmení: Radek Bidmon

Rok narození: 1999

Město působení: Most

Aktuální pozice: Manažer

Zájmy/hobby:  Auto, rodina, cestování

Životní motto:  ,,Neboj se rozhodnout. Když se pro něco rozhodneš, je to 50/50 že to vyjde. Když to neuděláš, na 100 % to nevyjde..“


V krátkosti informace o Vašem kariérním postupu:

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS a jak dlouho se této práci věnujete?
  Do Prosperity jsem se dostal díky Dominikovi Novotnému, kterému jsem zareagoval na instagramový příspěvek. Ze začátku jsme se moc nepohodli, jelikož jsem na svět financí měl zkreslený pohled. To se změnilo hned na prvním pohovoru s ním. Nyní se financím věnuji již 3. rokem.
 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?
  Pestré. První 2 měsíce jsem v ústecké kanceláři držel první příčky. Tím, že jsem nikdy nezažil zaměstnání a již od střední školy jsem podnikal, tak pro mě nebyl systém práce v PFS těžký. Ale člověk si musí někdy zažít i neúspěch, protože přesně díky neúspěchu můžeme růst. Samozřejmě i mně se nějaký neúspěch týkal a o to více, když už jsem začal budovat vlastní tým. Vraceli jsme se z firemní dovolené v New Yorku, když mi diagnostikovali rakovinu. Nemoc není neúspěch, nedá se úplně ovlivnit, ale formuje a připravuje vás. Není to náhoda jako nic ve světě. Co se má stát, to se vždycky stane a záleží jen na nás, jak se s tím popereme. Můžeme z toho vyjít jako vítězové.
 • Co je pro Vás motivací se k práci každý den vracet?
  Různé životní situace vám utváří váš život. Včetně motivace, kterou mi přinesla nemoc. Není to samozřejmě něco, co musíte zažít, abyste měli motivaci k tomu každý den makat. Ale jsou to přesně tyto situace, které vám život změní a určí vám priority, pro které prostě makat musíte. Rodina, partneři, kamarádi. Když se na chvíli teď zastavíte ve čtení a zamyslíte se, co je pro vás opravdu důležité a představíte si, že se může v životě stát situace, která vás zastaví, jak to zvládnete?
 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního, tak pracovního života?
  Slovo práce nemám moc rád, protože už to neberu jako práci. Je to pro mě poslání, kolegové jsou pro mě rodina. Jsem hrozně rád, že jsme v ústeckém ředitelství za jedno a že mohu růst v inspirativním prostředí, protože bez něj by to přeci nešlo. Když bych měl shrnout, jak mě tato „práce“ ovlivnila, jsem úplně jiný člověk.
 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?
  Ano a ne pouze v práci. Jestli je něco, co mě dokáže nejvíce urazit a naštvat, tak je to lhaní. To souvisí jak s prací, tak s osobním životem. Buďme k sobě upřímní a svět bude o něco lepší místo. Moje zásada spočívá v tom, říkat věci narovinu, a to i za předpokladu, že se to dotyčné osobě nelíbí. Nechci říkat nepravdu jen proto, abychom se oba cítili příjemně.
 • Zažíváte v práci stereotyp? Jak se s ním případně vypořádáváte?

Nemyslím si, že ve vedení lidí jde zažít stereotyp. Proto se vedení lidí věnuji a snažím se v tom rozvíjet. Neexistuje den, kdy bych si řekl, že je stejný jako včera.

 • Jak vypadá Váš typický pracovní den?
  Typický pracovní den se těžko popisuje. Souvisí to se stereotypem, který jsem popisoval. Není žádný den stejný a doufám, že ani nikdy nebude. Jediné, co dokážu říct je, že neexistuje den, kdy se neudělá vůbec žádná práce.
 • Jaký je Váš životní sen?
  Můj životní sen je moji vizí. Obrovským vzorem je pro mě můj táta, kterého jsem pochopil až nedávno. Vždycky jsem mu zazlíval, že nám dostatečně nevěnuje. Byl totiž pořád někde na cestách a pracoval. Jenže když si to pak člověk zažije, že při budování něčeho tomu musí obětovat čas, tak si uvědomí, proč to ten táta vlastně dělal a proč nebyl nikdy doma. Životní sen je dělat každý den jen to, co opravdu chci. Chci být vzorem, chodící inspirace. Chci pomáhat lidem, a to jak klientům, tak poradcům, protože všichni přeci máme ten začátek stejný a záleží jen na nás, jak toho využijeme.
 • Jak trávíte svůj volný čas?

Moc nerozlišuji volný čas a práci. V rámci life balance se opravdu snažím věnovat všem segmentům dostatek času. Miluju auta a motorsport, takže kromě rodiny se věnuji tomu.

 • Jaký sport děláte nejraději?
  Přiznám se, že nejsem úplně sportovní typ, ale to jste asi podle fotky už poznali. V létě si každopádně rád zajdu na brusle.
 •  Kdybyste právě teď mohl odjet kamkoliv na světě, kam by to bylo a proč?
  Cestování jsem miloval už jako dítě. Kdybych to měl brát jako dovolenou, tak bych musel hodně plánovat. Nejsem ve fázi, kdybych si mohl jezdit na dovolenou kdy chci. Hlavně z hlediska času. Když člověk staví tým, musí se mu věnovat na 120 %, a to z dovolené nejde. Každopádně by to ale bylo Japonsko, protože jsem tam nikdy nebyl.
 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je jedinečná?
  Za mě osobně, a věřím, že se ke mně přidají i služebně starší kolegové, je to vzdělání a kvalita, kterou nabízíme.
 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?
  Neváhejte, běžte to udělat, ať už je to cokoliv. Buď to vyjde nebo ne. Když to totiž nezkusíte, tak to na 100 % nevyjde.