Jméno a příjmení: Lukáš Lavinger

Rok narození: 1990

Město působení: Děčín, Ústí nad Labem

Aktuální pozice: Senior manažer

Zájmy/hobby: přítelkyně, lední hokej, kamarádi, osobní rozvoj (četba, studium MBA)

Životní motto: „Miř na měsíc, protože i když se netrefíš, dostaneš se mezi hvězdy.“


 • Lukáši, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu?

Poměrně dlouho trvalo, než se mi podařilo postoupit na pozici Senior manažera. O to víc si jí cením. Od června 2020 jsem měl splněnou kvalifikaci a postup se povedl až letos v lednu. Za tu dobu se tým dost obměnil a já se toho hodně naučil. Chci poděkovat všem, kteří mi dávají rady, protože bez nich by to nešlo.

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

Než jsem začal dělat práci finančního poradce, tak jsem věděl, že nikdy nechci být zaměstnaný, protože mám rád svobodu. Díky tomu jsem hledal různé způsoby, jak toho docílit. Pak jsem díky jedné „práci“, kterou jsem dělal a chtěl představit potencionálnímu klientovi, narazil na mého současného vedoucího, který mi řekl, že má něco smysluplnějšího a ať si to přijdu poslechnout na seminář (dnešní START UP). Oslovilo mne to a rozhodl jsem se začít.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

V oboru poradenství jsem 6 let.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Určitě. Byla to pro mě zkušenost, během níž jsem se toho spoustu naučil. Oslovil jsem lidi z mého okolí a spousta z nich pomoc uvítala. I když našli se i tací, kteří jsou proti naší práci zaujatí. Měl jsem radost z toho, že vidím spokojené klienty/kamarády. Začátky jsou hodně o disciplíně, vytrvalosti a o tom, co v životě chceme.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Baví mě, že je neustále co tvořit. Mohu vidět růst sebe i kolegů, vzdělávat se a posouvat.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Myslím si, že poradenství se hodně prolíná v rovině osobního i pracovního života. Za mě je to životní styl. 😊 

Tahle práce mě ve spoustě ohledů změnila a mnohé naučila. Jelikož jsem introvert a nebylo pro mě příjemné mluvit před více lidmi, tak to byla jedna z věcí, kterou jsem se chtěl naučit. Dnes u sebe vnímám velké zlepšení v komunikaci s okolím, ať už v soukromém nebo pracovním životě. V neposlední řadě mi práce v Prosperity dala do života motivaci k plnění svých cílů. Je důležité jít si za tím, co chceme a nenechat se ničím vykolejit.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Nejvíce určitě v komunikaci a ve schopnosti vést lidi. S tím je spojeno také vystupování v rámci školení. Než jsem začal s poradenstvím, nedokázal jsem si představit, že tyto věci budu jednou dělat.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Tím, že se oboru věnuji již nějakou dobu, dnes již většina reaguje pozitivně. Na začátku to od některých byly posměšky a narážky, ale já si věřil. Věděl jsem, že se budu zlepšovat a u své práce zůstanu.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Určitě jít vždy příkladem. Zásad je vícero, ale uvedu nějaké základní: chodit včas, dodržet slovo, jednat vždy ve prospěch klienta.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Nejdříve jsem se věnoval pouze poradenství (klientům), postupně se však přidává manažerská práce, a tím pádem mi to zatím jako stereotyp nepřipadá. Je to možná i proto, že dělám, co mě baví, a to je člověk schopný dělat klidně pořád dokola. 😊

 • Jaký je Váš životní sen?

Bydlet v rodinném domě s manželkou a dvěma dětmi. Mít kolem sebe partu kolegů, kteří chtějí žít svůj život naplno, plnit si životní sny a mít správný přístup k práci. Hodně cestovat, navštěvovat exotické země a další zajímavá místa. V neposlední řadě, protože mám rád auta, si koupit vysněné Lamborghini Huracán Spyder

 • Plníte si své sny? Jak?

Plním si je, protože to je ten správný pohon, aby se mohl každý z nás posouvat pořád dál a dál a měl motivaci, jak se říká, „neusnout na vavřínech“. U nás se dá vše krásně naplánovat, takže, když si plánuji v diáři následující rok, na což se vždycky v prosinci moc těším, naplánuju si, kde chci být za rok a co si ten rok chci splnit. Pak už je potřeba makat přesně podle plánu a sny si splnit!

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Volný čas trávím hodně na ledním hokeji, který hraji, a pak s přítelkyní, kamarády a rodinou. Hodně času trávím na výletech nebo četbou či studiem do školy.

 • Máte svůj recept na úspěch?

K úspěchu mě vede několik věcí:  

 • vytrvalost, 
 • vědět, co chci a proč to chci,
 • učit se z chyb, které na cestě udělám,
 • poslouchat rady manažerů, vedoucích.
 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Já mám v kanceláři udělaný obraz, kde mám toto motto a Lamborghini Huracán. Spojuju si to s tím. Ten hlavní význam má pro mě v tom, že je důležité si dávat i cíle, které jsou pro nás hodně vzdálené (veliké) a právě tím, že míříme vysoko, máme velkou šanci žít nadstandartní život. A i když se netrefíme, jak je uvedeno v mottu, že si nesplníme ten velký sen, tak si splníme mnoho dalších, menších, které by bez těch velkých vůbec neexistovaly.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Určitě kvalitní práci pro klienty. Pro poradce skvělé zázemí, jako je školení, podpora a rozvoj nástrojů pro práci s klienty. Jedinečné je naslouchání poradcům a manažerům v tom, co je potřeba změnit a zlepšit i rychlost, jakou je pak daná věc realizovaná.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Poslouchejte rady od lidí, kteří vám chtějí pomoci, a nebojte se o radu požádat. 

Vytrvejte. Nejde mít vše hned, a pokud se zrovna nedaří, je to jen otázka času, než se vše obrátí. 

Důležité je, jak už jsem říkal, vědět, co chcete a proč. Potom překážky zvládnete přejít lépe.