Ročnío: 1990

Město: Děčín

Pozice: Manažer

Zájmy: práce, rodina, cestování, hokej

Motto: „Miř na měsíc, protože i když ho mineš, dostaneš se mezi hvězdy“


Proč jste se rozhodl stát finančním poradcem?

Byla to shoda okolností. Předtím, než jsem začal dělat poradenství, jsem se věnoval trénování dětí a zároveň s kamarádem začal dělat investice do zlata. Můj kamarád v tu dobu měl přítelkyni a ta mě přivedla k mému budoucímu nadřízenému, protože chtěl o investicích do zlata slyšet. Vyslechl si nás a pak nám řekl, co dělá on. Poté nás pozval do kanceláře, abychom se o jeho práci dozvěděli více. Dorazili jsme tam s kamarádem a mě ta nabídka oslovila, a tak jsem začal s poradenstvím. Dodnes si přesně pamatuji ten okamžik, kdy jsme jeli do kanceláře poprvé.

Co na to Vaše okolí? Setkal jste se s typickými negativními reakcemi?

Samozřejmě jsem se s negativními reakcemi setkal především na začátku, ale spíš si myslím, že šlo o špatné zkušenosti lidí nebo o určité předsudky. Já jsem se těmi reakcemi téměř nezaobíral a během pár měsíců se i ti, co měli negativní postoj k mojí práci, mými klienty stali. :-)

Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Když si vzpomenu na svoje začátky takhle s odstupem, tak je to úsměvné, protože dnes vidím, že to zase tak těžké nebylo a ten strach, který jsem měl, byl zbytečný. Bylo zapotřebí dělat jen to, co mi radili zkušenější a zároveň se chtít vzdělávat a učit novým věcem.

Jak vypadala Vaše cesta do současné pozice?

Přibližně před rokem a půl jsme přešli do Prosperity FS a pro mě se tím změnil náhled na to, co v životě chci. Po summitu v únoru 2016, kde jsem viděl, že pro postupy na manažerské pozice chodí stejně staří nebo dokonce i mladší spolupracovníci, jsem si řekl, že bych to mohl taky zvládnout a že za rok budu manažer. Sice jsem to nestihl přesně za rok, ale je vidět, že když máte cíl a jdete si za ním, tak toho dosáhnete.

Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Zásady mám dvě. První je, že cokoliv klientovi nastavuji a sjednávám, dělám, jako bych to dělal sám sobě, a druhá je, že jsem férový vůči svým spolupracovníkům a jdu jim příkladem.

Důležitá je i ochota investovat do sebe, do svého vzdělávání. Co to znamená u Vás?

Co se týče vzdělání, čtu knihy o osobním rozvoji, takže často investuji do knih. Mimo vzdělání investuji do své image.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Ráno vstávám v 7 hodin. Nasnídám se a většinou jedu do kanceláře, kde dělám administrativu nebo pracuji se svým týmem. Po obědě jsem ještě chvíli v kanceláři a poté mívám schůzky s klienty. Kolem 18. hodiny mi začíná trénink v hokeji a ve 20 hodin se dostávám domů.

Co osobní život a volný čas?

Volný čas trávím se svojí přítelkyní. Jezdíme po výletech, rádi si zajdeme do kina, na večeři, nebo navštěvujeme rodinu a přátele. Také se věnuji lednímu hokeji, takže hodně času trávím na tréninkách a zápasech.

Co Vás baví a při jakých činnostech se nejlépe odreagujete?

Baví mě cestování, lední hokej a četba. Při všech těchto věcech se dokážu odreagovat a vyčistit si hlavu.

Jaký je Váš sen? Ať už osobní, nebo pracovní.

Chtěl bych mít šťastnou rodinu v námi vysněném rodinném domě, kde bude vládnout super nálada a děti budou běhat venku. A co se týče pracovního snu, tak bych si přál otevřít v Děčíně kancelář a mít tým super lidí, které bude práce bavit a v kanceláři bude pohoda.

Máte svůj recept na úspěch?

Vyloženě recept asi ne, ale co se týče vlastností, tak by člověk měl být dochvilný, držet slovo, dělat vše na 110 %, naslouchat radám zkušenějších a učit se ze svých chyb.

Co je pro Vás nejdůležitější ve společnosti Prosperity?

Nejdůležitější je podpora a posun společnosti kupředu.