Jméno a příjmení: Daniel Struž

Rok narození: 1996

Město působení: Karviná

Aktuální pozice: Senior manažer

Zájmy/hobby: přátelé a rodina, užívání si života, motorismus, zkoušení nových věcí

Životní motto: „Neřeš věci, které nemůžeš změnit.“


 

 • Danieli, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu? Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

K práci finančního poradce jsem se dostal na konci střední školy. Původně jsem působil v jiné firmě, což pokládám za jednu ze životních zkušeností. Naštěstí jsem ale potkal parťáky, se kterými podnikám dodnes, a dostali jsme se do Prosperity. Tento krok považuji jako jeden z nejlepších ve své kariéře.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Letos v červnu to bude 6 let. Neskutečně to letí.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Vzpomínám na začátky celkem často. Neustále si je připomínám. Pokoru k businessu mám jen díky vzpomínkám na začátky – vždycky mě to postaví zpět nohama na zem. Začátky byly těžké tím, že jsme neměli tak propracovaný systém vzdělávání, jako je v Prosperity teď. V podstatě jsme se plácali. Pokaždé, když si na to vzpomenu, přemýšlím, jak jsem mohl vydržet. Naštěstí mi moje ego a vysoké cíle nedovolily skončit, ale naopak mě posunuly dál.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Já v podstatě nechodím do práce. Já se svým businessem žiju. To, že jdu o víkendu na schůzku nebo sedím s někým večer v kanceláři, pro mě není práce, já jen dělám, co mě baví. Pokud jsem si to takto naplánoval, tak je to pro mě v pohodě. Jsou samozřejmě i složitější situace, kdy musím na sobě zapracovat, zatnout zuby a vykročit z komfortní zóny. Ale ten pocit potom, když se to povede, je k nezaplacení. 

Největší motivací je pro mě touha mít život takový, jaký jsem si ho naplánoval – prostě vymačkat z něho maximum. 😊

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Přináší mi svobodu. Jen já ovlivňuji to, jak vše bude. Je to velká zodpovědnost vůči sobě a pořád se s tím učím pracovat. 

Do života mi přináší zkušenosti v komunikaci. Musím se pochlubit, že se mi už párkrát podařilo ukecat pokutu za parkování. 

Co je pro mě však nejdůležitější, přináší mi vizi do budoucna. Vím, že se můžu pořád posouvat a že se mám kam posunout, že si vše můžu zařídit tak, jak sám chci. Osobní a pracovní život jsou pro mě jedno a to samé. Jak jsem říkal výše – já nechodím do práce. 😊

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Musím říct, že ve všem. Když jsem začínal v čerstvých 19 letech, musel jsem rychleji dospět. Ze všech těžkých situací jsem vyšel silnější, odolnější. To je součást každé cesty podle mě. Myslím si ale, že samotná činnost osobnostní posun nepřinese. Jsou to služebně starší kolegové, jsou to úspěchy a pády a je to objevování slepých uliček. Nejvíce mě ale baví obklopovat se lidmi se stejným myšlením. Pravidelně s kamarády pořádáme „soustředění“ u láhve výborného rumu a debatujeme na téma cíle, business, posun, překážky. A tohle mi moje práce umožňuje – mám si s takovými lidmi co říct a neskutečně mě to kope dál, jelikož jsou to mnohem úspěšnější lidi a jsou pro mě motivací.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

Dnes je to už u rodiny v pohodě. Podporují mě, věří mi. Přišlo to ale až po pár letech a musel jsem ukázat, že vydržím. Pamatuji si, jak se mě mamka zeptala, jestli si nechci najít normální práci. Co je ale „normální práce“? Pro mě je normální dělat práci, která mi umožní žít život takový, jaký chci já. Vím ale, že dnes už o mě nemají strach a ví, že se o sebe dokážu postarat a hlavně do budoucna se chci postarat i o ně. Jelikož to, že jsem měl zázemí a vše, co jsem potřeboval pro růst, jsem měl jen díky nim. Chci jim vše vrátit a dát najevo, že si toho vážím.

Co se týče přátel, tak mám kolem sebe lidi, kteří mě podporují i v těžších chvílích, a to je pro mě emočně hluboká věc. Obklopuji se pouze lidmi, se kterými tvořím pevná a silná přátelství. Podporujeme se navzájem a společně rosteme. Pokud se ke mně někdo otočil zády a nelíbilo se mu to, co dělám, tak ten už bohužel v mém okolí není. Je to přirozený výběr a tak to má být.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Zásady jsou upřímnost a otevřenost. Na tomhle u mě stojí vše. Sám bych nechtěl pracovat s někým, kdo ke mně není upřímný, a proto to nikomu nedělám. Je fakt, že jsem se jako manažer musel naučit říkat i nepopulární věci a byl to pro mě krok z komfortní zóny, ale dobrý manažer musí dělat nepopulární kroky. No a hlavně si tu práci užívat.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Nesnáším stereotyp. Mám rád akci a děj. Naštěstí moje práce vypadá tak, jak si ji já naplánuju. Samozřejmě se musí pravidelně dodržovat určité věci, ale tohle nepokládám za stereotyp. Pro mě stereotyp znamená, že dělám pořád dokola stejné činnosti, které mě nikam neposouvají. Tohle se v naší práci snad ani stát nemůže. Pokud někdy cítím, že už trávím v kanceláři hodně času, jedu, pokud to situace umožní, pracovat někam na dobrou kávu, do přírody anebo na zahradu. Signál a internet máme dnes všude. 😊

 • Jaký je Váš životní sen?

Já můžu říct, že svůj sen už žiju. Jsem zdravý, mám skvělou zdravou rodinu, mám přátele na život a na smrt, mám práci, která mě naplňuje a hlavně mi dává vizi do budoucna, mám pořád chuť se zlepšovat a budovat. Je pro mě důležité uvědomovat si také přítomnost a nežít jen budoucností. 

Pokud mám říct životní sen do budoucna, tak je to založení rodiny, v níž budeme všichni zdraví a budeme si moct život užívat spolu. No a potom jsou to 4 garáže u domu. Ve dvou stojí dvě auta na denní ježdění pro mě a pro ženu. V dalších dvou je dílna s motorkami a jedna pořádná stará americká kára s motorem až nad kapotu. A taky se chci plavit na jachtě mezi ostrovy. A lítat na padáku. A mít na zahradě vlastní vinný sklep. Prostě vymačkat ze života maximum.

 • Plníte si své sny? Jak?

Plním si cíle. Proto to vše dělám. Všechny cíle a sny u mě začínají obrázkem. Vše, co dnes mám, jsem měl na ploše počítače nebo někde vylepené. Zároveň jsem vše vymýšlel v hlavě a už si tam vše přehrával tak, jako bych už v dané situaci byl. Pamatuji si, když mi bylo 16 let a hrozně jsem chtěl motorku. Věděl jsem, že mi ji rodiče nekoupí. Ve svoji hlavě jsem si představoval, jak už na ni jezdím, kam všude si zajedu, jak bude vypadat. Nezapomenu nikdy na ten pocit, když jsem našetřil z brigád a potom si ji přivezl domů. Pocit k nezaplacení, na kterém jsem trochu závislý. Zrovna teď si představuju, jak si dávám ranní kávu u svého vysněného domu, takže vizualizuju neustále.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Volný čas je pro mě dnes svatá věc. Dříve jsem neustále myslel na práci, jestli mi někdo nevolal, prostě každou chvíli, když jsem nepracoval, jsem měl pocit, že je to špatně. Dnes to mám nastaveno tak, že je volný čas stejně důležitý, jako být v práci. Ve volném čase čistím hlavu a dělám prostor pro nové myšlenky. Volný čas je pro rodinu, přátelé a pro mě. Jezdím na hory, vyhledávám jakýkoliv sport nebo si rád zajedu jen tak do hezkého prostředí na kávu. Nejradši ale trávím volný čas něčím hodně akčním – motorky, sjezdy na kole, wakeboarding, lyže/snowboard a tak dále. Teď jsem si ale udělal kapitánský průkaz na jachtu a neskutečně mě to chytlo, takže už teď vím, kam můj volný čas bude směřován. Naštěstí je jachta v pohodě třeba pro 6 lidí, takže pořád prostor pro přátelé či rodinu.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Recept na úspěch nemám. Co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému. Každý má jiné priority a musí makat na jiných oblastech rozvoje. Nejdůležitější je podle mě nezastavovat, poučit se z chyb a hlavně mít nejlépe zdůvodněné svoje PROČ. Pokud mám silné PROČ, nikdy nebudu myslet na konec, ale budu vymýšlet, jak se dostat do dalšího levelu.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Mám rád pozitivitu a neutrápenou hlavu. Pokud v hlavě řeším něco, co mě trápí a kazí mi náladu nebo mě jakýmkoliv způsobem ovlivňuje, tak se hned ptám – Můžu to změnit? Pokud odpověď zní ne, tak to pouštím z hlavy a uleví se mi. Znám lidi, kteří neustále řeší věci, které by ani řešit nemuseli, jsou negativní, neumí myslet pozitivně nebo si něco užít a hlavně tímto dokážou nakazit své okolí. To je pro mě odstrašující případ.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Prosperity je pro mě business matka, která mě v podstatě vychovala. I když už to bude 6 let, co jsem v businessu, tak za start opravdového podnikání považuji duben 2017, kdy jsem do Prosperity přišel. Vše, co umím a to, kde jsem, je zásluhou systému Prosperity a lidí, se kterými tady makám. Věřím Prosperity 100%, a proto se všichni můžeme 100% soustředit na práci. V bývalé společnosti jsem tuhle jistotu nezažil, proto to dnes dokážu ocenit. 

Prosperity beru jako součást sebe, proto řeknu, v čem jsme jedineční jako celá firma, – jsme jednotní a máme stejný směr. Ta neskutečná energie napříč firmou je pro mě jedinečná. Ale je to taková ta čistá energie. Měníme spolupracovníkům společně životy a klientům přinášíme TOP službu. Prosperity změnilo život i mně. Děkuji.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Kolegové, užívejme si cestu za našimi cíli. Cesta je cíl. Tvořme dál nejlepší finančně poradenskou firmu na trhu. Jsem přesvědčený o tom, že to tak je. Díky, že můžu s vámi makat.