Jméno a příjmení: Martin Veselý, PFP

Rok narození: 1974

Město působení: Kladno

Aktuální pozice: manažer

Zájmy/hobby: basketbal

Životní motto: Den, který ti může změnit život, začíná každé ráno


 

 • Martine, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu?

Kariérní postup je vždy výsledkem práce mnoha lidí, kteří kolikrát za vaším úspěchem nejsou vidět. Nebavím se teď o týmu, s kterým plánujete a budujete kariérní postup, myslím například back office, IT oddělení, právní oddělení, vedení společnosti a všechny, bez kterých se tento byznys nedá dělat. Všichni lidé, co se o vás starají, vám vyšlapávají cestičku, aby váš postup byl co možná nejsnadnější, a za to jim patří obrovské díky.

 • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

K práci finančního poradce jsem se dostal asi jako většina spolupracovníků. Nejprve jsem byl klientem Václava Melky a ten mne začal náborovat v době, kdy jsem opustil společnost LR Cosmetic. Jelikož jsem byl nově zaměstnán ve společnosti Slot Group, kde jsem instaloval elektronické rulety pro casina, a práce mne bavila, odmítl jsem ho. Nebyl jsem nastaven vrátit se zpět do podnikání. Za nějaký čas se na servisní schůzce pokusil opět o nábor, ale opět neúspěšně. V té době jsem byl povýšen do manažerské pozice a vedl jsem tým 18 spolupracovníků, tato práce mne maximálně naplňovala a měl jsem pocit, že neexistuje lepší byznys, než je právě ten můj. Jednu věc ale udělal dobře. Věděl, že mou oblíbenou značkou je Mercedes a jedním přijel. Položil mi klíč od auta na stůl a já od té doby nemyslel na nic jiného. Stále jsem přemýšlel, jak někdo v jeho letech, může vydělávat tolik, aby si pořídil takové auto. 

Za nějaký čas se objevila informace, o přípravě loterijního zákona a mně bylo jasné, že tento obor půjde do záhuby. Nechtěl jsem čekat, až přijde majitel firmy a řekne „zavíráme, zhasínáme“, a začal jsem jednat. Byla to v podstatě inspirace knížkou Kam zmizel můj sýr?.

Zvedl jsem tedy telefon a zavolal Václavovi se slovy, přišel můj čas, chci pracovat. Ten nelenil a v Pražské Harfě domluvil schůzku společně s Martinem Doležalem. Neměli to moc těžké, neboť v tu dobu jsem věděl, že cesta finančního poradce je ta pravá, protože i já chci jezdit zase v mercedesu. Podepsala se smlouva o spolupráci a po půl roce jsem definitivně opustil teplé místo v kanceláři a začal pracovat na plný úvazek ve finanční společnosti.

 • Jak dlouho se této práci věnujete?

Svou kariéru finančního poradce jsem nastartoval 1. 10. 2015 ještě v konkurenční společnosti a od 1. 6. 2016 jsem začal pracovat na plný úvazek v Prosperity FS.

 • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

Bylo to hodně divoké, žádná analytická podpora, žádný portál, z úst vedoucího se jen ozývalo: „Makej a piš IŽP.“ V té době nebyla žádná finanční analýza, ta se objevila až po dlouhé době. Dnes s úsměvem vzpomínáme na tyto začátky. Analýza byla na tenkém propisovacím papíru. První analýzu se mnou Vašek dělal u klientky, na dvoulůžkové posteli. Nebyl tam ani stůl. Tvorba analýzy trvala 3 hodiny, několikrát se nám propiskou propíchla, jak se na ní nedalo psát a když jsme společně odešli, bolela nás záda. Věřím, že ani klientka netušila, co to vlastně vyplňujeme. Od té doby poradenství udělalo obrovský skok. Vše je profesionální i díky podpoře vyladěné do nejmenších detailů.

 • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

Motivací každé ráno vstát a jít pracovat je hned několik. Samozřejmě je to plnění cílů, na které bych ve standardním zaměstnání nejspíš nedosáhl. Je to ale i rodina, hlavně šťastná rodina. Když máte v ruce takové možnosti, jako jsou v tomto byznysu, dokážete si chvíle s rodinou užít daleko víc. Když vidíte úsměv na tváři vašich dětí a manželky, protože se vám daří a můžete tak plnit i jejich sny, je to k nezaplacení. A posledním důvodem, pro mě hodně důležitým, je čas. To je jediné, čeho máme v životě všichni stejně, a nesmířím se s tím, že bych s ním plýtval.

 • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

Přenesení zkušeností z byznysu do osobního života. Například školení struktogramu lze maximálně využít i v osobním životě. Zkušenosti získané v podnikání ať už se bavíme o komunikaci, nebo o pohledu na určité situace, můžete přenést do osobního života, a tím ulehčit třeba dětem cestu k budování jejich kariéry, k jejich pohledu na život a na určité situace. 

Dále pak radost z toho, když pomáháte lidem řešit jejich životní situace. Když se podívám zpět a vidím, kolik lidí má díky mé práci střechu nad hlavou, nejsou zadlužení, a tím je i jejich osobní život v pořádku, je to k nezaplacení.

 • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

Jednoznačně ve vzdělávání. V zaměstnání, vykonáváte stereotypní práci, můžete snadno nabýt dojmu, že není potřeba se nadále vzdělávat. Máte omezené možnosti, a tak vás nic nenutí posouvat se dál, protože kolikrát ani nemáte kam. A druhým faktorem je komunikace a pohled na názory ostatních lidí. Díky této práci a vzdělávání mám na názory ostatních lidí a jejich činy úplně jiný pohled než v minulosti.

 • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

V začátku jsem se setkával stejně asi jako většina kolegů s negativním názorem některých členů rodiny. Musím ale konstatovat, že především staršího data narození. Co se týče názoru přátel, tak u většiny byl pozitivní. Co bych chtěl určitě zdůraznit, je podpora rodiny v blízkém okolí. Myšleno manželky, dětí a všech nejbližších. Začátky v podnikání, ať už podnikáte v jakémkoliv oboru, jsou někdy časově i finančně náročné. Bez podpory těchto lidí je to ještě těžší. Díky mé úžasné manželce jsem měl tuto cestu daleko jednodušší a za to jí patří obrovské díky, neboť bez ní bych dnes určitě nebyl tam, kde jsem.

 • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Jsem perfekcionista, proto zastávám názor, že je třeba poskytovat klientům nadstandardní služby a udělat pro ně vždy něco navíc.

 • Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

Myslím, že náš obor není o stereotypu. Tím, že máme skvěle nastavenou kariéru, čeká na nás v každém období nová práce, nové úkoly, nové vzdělávání, nové výzvy a šance.

 • Jaký je Váš životní sen?

Mým snem bylo vybudovat firmu, kterou bych jednou mohl předat svým dětem. V současné době mám v týmu svou nejstarší dceru na manažerské pozici a společným snem a cílem je vybudovat pozice zemských ředitelů.

 • Plníte si své sny? Jak?

Ano, plnění snů a cílů je jedním ze základních pilířů mé práce. V začátcích to byly velké sny a malé cíle, ale dnes jsou to velké sny a velké cíle. Mé cíle jsou většinou rodinné a v současné době díky této práci začínáme stavět náš dům.

 • Jak trávíte svůj volný čas?

Rád sportuji, proto je mým hlavním koníčkem basketbal. Ve volném čase trénuji dívčí dorostenecký oddíl na Kladně.

 • Máte svůj recept na úspěch?

Vzdělávat se v oboru a zdokonalovat se v tom, co je vám nepříjemné, nebo v tom, co vám nejde. Jedině tak se můžete posunout na další metu a být úspěšnější.

 • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

Pokud budete vzdělaní, budete mít větší šanci, že vás okolí bude poslouchat. A vy potřebujete, aby vás poslouchal klient nebo spolupracovník. Všichni vás budou brát vážně. Všeobecně platí, že nevzdělaný člověk obtížně vyjadřuje své názory a stanoviska, což vede k nedostatku důvěry. Náš byznys je postavený na důvěře klienta a poradce. Vzděláváním také získáte dostatek sebedůvěry a bude se vám lépe komunikovat jak v obchodu, tak při budování týmu nebo za řečnickým pultíkem třeba na výročním summitu.

 • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

Pro mne je to dnes druhá rodina. Díky Prosperity a nastavenému systému si mohu plnit své sny, zabezpečit sebe a rodinu, podívat se na místa, která jsem znal jen z katalogů cestovních kanceláří, jezdit ve své oblíbené značce auta a žít svůj život a ne život druhých. Neřekl bych ani v čem je jedinečná, ale spíše proč je jedinečná. Jedinečná je díky Láďovi Přibylovi, který může za to, jaká Prosperity je, a pevně věřím, že se budeme jako jeden tým dál posouvat, až jednoho dne bude Prosperity číslo jedna na trhu. Těším se na ten den.

 • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?

Život je krátký a nemá smysl na něco čekat. Někde jsem četl na internetu definici – finanční poradci = milionáři bez hypoték. Tak buďte milionáři co nejrychleji, život je jednodušší a o trochu lehčí. Poslouchejte kolegy na vyšších pozicích, oni vás k úspěchu dovedou. „Makejte víc.“