Jméno a příjmení: Michal Hložek, MBA

Rok narození: 1995

Město působení: Boskovice, Brno, Tišnov

Aktuální pozice: Regionální ředitel

Zájmy/hobby: cestování, osobní rozvoj, fitko, auta

Životní motto: „Každý den je takový, jaký si ho my sami uděláme.“


 

  • Michale, můžete nám v krátkosti povědět o Vašem kariérním postupu?

  Cesta na pozici regionálního ředitele pro mě byla výzvou. Jednou jsem byl nahoře, jednou dole. Každý úspěch zkoušel moji pokoru a každý neúspěch byl pro mě obrovskou zkušeností – návodem, jak se mohu dál zlepšit. Když se dívám zpětně na celou moji kariéru, nelituji ani jedné vteřiny strávené budováním týmu.

   

  • Jak jste se dostal k práci finančního poradce pro Prosperity FS?

  Úplnou náhodou. Před financemi jsem studoval střední školu a dlouhodobě pracoval na různých brigádách. Do financí jsem se dostal přes známého, který mě oslovil s nabídkou flexibilního přivýdělku k plánované vysoké škole.

   

  • Jak dlouho se této práci věnujete?

  7 a půl roku.

  • Vzpomenete si, jaké byly začátky Vaší kariéry?

  Začátky byly velice náročné. Byl jsem 18letý kluk, který měl svou hlavu a vše si chtěl dělat po svém. Navíc jsem svoji kariéru začínal v jiné poradenské firmě, kde nebyl nastavený systém vzdělání tak, jako jej máme tady. Šel jsem tedy metodou pokus omyl.

  • Co Vás motivuje k tomu, abyste se k práci každý den vracel?

  Kvalitně odvedená práce u našich klientů a především kolegové v mém týmu. Spoustu kolegů považuji za blízké přátele, přirozeně mě tedy motivuje trávit čas s těmi, které mám rád.

  • Co Vám tato práce přináší, ať už do osobního nebo pracovního života?

  Pevná přátelství, neomezené možnosti stylu života, časovou a finanční svobodu, každodenní překonávání sebe samotného a neustálý osobní rozvoj.

  • Posunula vás tato činnost osobnostně? V čem?

  Především v precizním time managementu, organizačních dovednostech, přebírání odpovědnosti za sebe a za celý tým, práci na image atd.

  • Jak na Vaši práci reaguje okolí – rodina, přátelé?

  Ze začátku mě rodina a přátelé nepodporovali. To byl ale rok 2013 a náš obor lidé moc neznali, nechápali, jak funguje spolupráce s kvalitními poradci. Dnes mě rodina i přátelé podporují. Mnoho kamarádů mám i mezi svými klienty.

  • Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?
   - Za všech okolností se chovej čestně a upřímně. Říkat pravdu sice není populární, ale je to nejdůležitější vlastnost vedoucí k dlouhodobé spolupráci.
   - Sám dokážeš hodně, ale s týmem dokážeš vše.
   - Vše musí fungovat metodou win-win. Skrze splněné cíle kolegů si mohu plnit i ty své.
   - Při myšlence na velikost tvých cílů ti musí naskakovat husí kůže.
   - Každý umí makat, když se mu zrovna chce. Úspěšný na sobě pracuje, i když se mu zrovna nechce.
   - Když něco děláš, dělej to na 100 %. Nebo to nedělej vůbec.
   - Když člověk dělá jednu práci stále dokola, dostane se do jistého stereotypu. Jak se vypořádáváte se stereotypy Vy?

  Stereotypu se rozhodně nebojím. Pracujeme s lidmi, a proto žádný den není stejný. Díky velkému týmu pracuji každý den s jiným členem a řešíme jiné klienty, jiné situace. Navíc když děláte práci, která vás skutečně naplňuje, rutina se nedostaví.

  • Jaký je Váš životní sen?

  Moje vize je pracovat s nejlepšími přáteli, kteří chtějí klienty aktivně vzdělávat ve finanční gramotnosti. Zároveň chci být v životě kompletně svobodný ať už finančně, nebo časově. Díky tomu pak procestovat svět a posbírat spoustu zážitků.

  • Plníte si své sny? Jak?

  Ano! Díky motivačním akcím Prosperity pravidelně cestuji. Díky časové flexibilitě jsem svobodný, takže si mohu jednotlivé dny i postupy na pozice plánovat dle sebe. Díky nadstandartnímu finančnímu ohodnocení jsem si mohl koupit svoje vysněné auto. Díky Prosperity jsem si mohl pořídit i rodinný dům, který byl pro mě vždy priorita. Od malička jsem žil v bytě a zahrada s bazénem a psem byla vždycky mým snem.

  • Jak trávíte svůj volný čas?

  Volný čas trávím sebevzděláním – četbou knih osobního rozvoje. Dále trávím spoustu času ve fitku, protože zdravý duch může žít jen ve zdravém těle. Zbývající čas trávím buď s kamarády anebo doma se psem či na výletě.

  • Máte svůj recept na úspěch?

  Důležité je mít v týmu ty pravé parťáky a brát život pozitivně, s touhou pořádně si ho užít.

  Svůj život a kariéru bych přirovnal k partii šachu. Strategicky plánuji, dívám se dopředu a promýšlím další kroky. Moje touha není hrát, ale vyhrát. Proto je důležité na sobě tvrdě makat a mít pevně nastavené cíle, které nás tahají ráno z postele.

  • Proč jste si vybral právě takové motto? Čím Vás motivuje?

  Kdo mě zná, tak ví, že jsem věčně pozitivní optimista. Každému z nás se v životě dějí dobré i špatné věci a není to naše chyba. Jak na tyto situace zareagujeme a jak se k nim postavíme, je však jen na nás. Proto také platí, že co dáváš, to také dostáváš. Můj přístup je pozitivní, a tak pozitivní dostávám nazpět. To samé radím svým kolegům.

  • Co pro Vás znamená společnost Prosperity FS a v čem je podle Vás jedinečná?

  Mladá firma s neuvěřitelným potenciálem stát se největší poradenskou společností v České republice. Zároveň společnost, která klade důraz na poskytování kvalitních služeb klientům a perfektní zázemí poradcům. Třešinkou na tomto dortu je pak přístup jednatele Ladislava Přibyla k vedení firmy a jeho iniciativa, zapálení a podpora každého člověka ve firmě.

  • Co byste vzkázal svým profesně mladším kolegům?
   - Najděte si svého „byznys parťáka“, důvěřujte mu a poslouchejte jeho rady. Díky tomu si svoji cestu kariérou výrazně usnadníte.
   - Nehledejte na své cestě zkratky a vždy dělejte to, co je vám nejvíc nepříjemné. To je totiž to, co vás nejvíc posune.
   - Dodržujte systém firmy na 100 % a brzy uvidíte výsledky.