Tiskové zprávy 

 

Podvodné telefonáty a e-maily


Aktuálně jsme zaznamenali zvýšený počet podezřelých a podvodných telefonátů, SMS a e-mailů adresovaných jak klientům, tak i samotným spolupracovníkům. Množí se také případy akvizičního navolávání, kdy vás někdo kontaktuje telefonicky s tím, že s vámi chce řešit slevu na vašich pojistných smlouvách / technické nesrovnalosti na pojistných smlouvách / peníze ve fondech apod. Volající se zaštiťují smyšlenými, ale i skutečnými společnostmi působícími na finančním trhu.

Policie navíc stále varuje před nebezpečnými podvodnými telefonáty využívajcími moment překvapení a nepozornost, které sofistikovaným způsobem vzbuzují dojem, že volající je z vaší banky a žádá přístup do internet bankingu, nainstalování programů na vzdálenou správu počítače nebo autorizaci plateb.

DŮLEŽITÉ je:
- nikomu nesdělovat žádné informace o vašich finančních produktech po telefonu;
- nikomu nesdělovat své přístupové údaje ani kódy z potvrzovacích SMS;
- neinstalovat do počítače žádné programy na žádost neznámých osob;
- nepotrvzovat přes telefon žádné operace z internetového bankovníctví, které jste sami nezadávali.

V případě podezření, že jste se stali obětí podvodného jednání, je možné se obrátit na Policii ČR.

Pokud Vás osloví někdo neznámý, kdo není ze společnosti Prosperity Financial Services a.s., a snaží se s vámi domluvit si schůzku ohledně vašich pojistných smluv či jiných finančních produktů, kontaktujte ze všeho nejdřív vašeho poradce.

 30.10.2023


 

 

Upozornění na jednání a činnost paní Silvie Tankové


Spolupráce naší společnosti Prosperity Financial Services a.s. s paní Silvií Tankovou, Junior manažerkou byla v letošním roce ukončena . Praktiky, které při své činnosti paní Silvie Tanková vůči klientům používala porušovaly zákon, nebyly prováděny v souladu s odbornou péčí a některým klientům způsobily finanční škody. Jednalo se mimo jiné např. o sjednávání pojistných smluv bez vědomí a souhlasu klientů, zneužívání osobních údajů klientů, hrazení pojistného za klienty bez vědomí a souhlasu klientů apod.

Na paní Silvii Tankovou bylo v důsledku její činnosti podáno několik trestních oznámení, a to od klienta, od naší společnosti Prosperity Financial Services a.s., a dle našich informací podání trestního oznámení připravuje také náš obchodní partner. Aktuálně trestní řízení stále probíhá.

S ohledem na skutečnost, že paní Silvia Tanková nadále pokračuje v činnosti na finančně zprostředkovatelském trhu pod hlavičkou jiné společnosti, není vyloučeno, že nadále pokračuje i v neakceptovatelných praktikách vůči klientům.

Pokud Vás paní Silvia Tanková po 24.03.2023 kontaktovala s nabídkou svých služeb nebo pokud Vám uzavření některého finančního produktu přímo zprostředkovala, prosím, obraťte se na Právní oddělení společnosti Prosperity Financial Services a.s., +420 800 737 347, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.za účelem prověření, zda nedošlo k porušení zákona i ve Vašem případě.

 15.09.2023